Aikels gūst savainojumu, ”Sabres” bez apslimušā Girgensona pieveic spēcīgo ”Bruins” (VIDEO)

11/02/2018 08:15
Džeks Aikels, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) viena no līgas vājākajām komandām Bufalo ”Sabres” šonakt viesos ar 4:2 pieveica Austrumu konferences vicelīderi Bostonas ”Bruins” un izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, taču latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons laukumā nedevās.

Zemgus Girgensons nepiedalījās Bufalo ”Sabres” pirmsspēles treniņā un šonakt palika ārpus komandas pieteikuma, jo ir mazliet apslimis. Latviešu uzbrucējs 49 spēlēs šosezon ir guvis sešus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

”Sabres” rezltatīvākais spēlētājs Džeks Aikels pirmajā trešdaļā guva savainojumu un šoreiz laukumā pavadīja vien nepilnas četras minūtes, tomēr viesi 28. minūtē atklāja rezultātu. Pēdējās spēlēs ļoti labu sniegumu demonstrējušais Sems Reinhārts pārtvēra ripu savā aizsardzības zonā un izdarīja lielisku tālo piespēli Evanderam Keinam, kurš realizēja izgājienu vienatnē pret Tūka Rasku un guva savus pirmos vārtus kopš 4. janvāra – 1:0.

Piecas minūtes vēlāk Skots Vilsons ar metienu no vārtu priekšas dubultoja Bufalo pārsvaru (2:0), taču pēc nepilnām divām minūtēm Raiens Spūners lieliski pieslēdzās uzbrukumam un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2).

Minūti un 11 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām ”Sabres” gan atguva divu vārtu pārsvaru. Bufalo otro vārtu autors Vilsons pārtvēra ripu savā aizsardzības zonā un devās pretuzbrukumā, ko ar precīzu metienu bez ripas apstādināšanas noslēdza Benuā Pulio – 3:1.

Lai gan pamatlaika izskaņā mājinieki nomainīja Rasku pret sesto laukuma spēlētāju un pēdēja minūtē Deivids Bekess samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), ”Bruins” neizdevās izglābties no zaudējuma. Mājinieki turpināja spēlēt sešatā, tomēr 29 sekundes līdz pamatlaika beigām ”Sabres” aizsargs Rasmuss Ristolainens ieraidīja ripu tukšajos pretinieku vārtos un panāca 4:2.

Bufalo izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, tomēr joprojām ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē. Savukārt konferences vicelīdere ”Bruins” piedzīvoja tikai otro neveiksmi pēdējās 11 spēlēs. Interesanti, ka pirmo zaudējumu pamatlaikā kopš 26. novembra piedzīvoja somu vārtsargs Tūka Rasks, ar kuru ”Bruins” bija tikusi pie vismaz punkta 21 spēlē pēc kārtas