Airētāji Vilde un Iļjins iekļūst pasaules U-23 un junioru čempionāta A finālā

23/07/2015 19:26

Montemora (Portugāle), 23.jūl., LETA. Latvijas airētāji Aldis Vilde un Dagnis Iļjins ceturtdien sasniedza A finālus katrs savā distancē Portugālē notiekošajā pasaules junioru un U-23 vecuma čempionātā.

Junioru vecuma smaiļotājs Vilde 1000 metru distanci pusfinālā veica trijās minūtēs un 56,368 sekundēs, kas viņam pārliecinoši ļāva iekļūt A finālā. Uzrādītais rezultāts bija trešais braucienā, cīņai par medaļām kvalificējoties ātrākajiem trim sportistiem.

Pirms tam priekšsacīkstēs Vilde savā airējumā ierindojās otrajā vietā – tikai 1,424 sekundes aiz uzvarētāja.

Veiksmīgas sacensības padevās arī U-23 vecuma grupas kanoe airētājam Iļjinam, kurš 1000 metru distances pusfinālā ar laiku četras minūtes un 13,520 sekundes bija otrais, arī iekļūstot A finālā.

Jau vēstīts, ka priekšsacīkstēs Iļjins savā braucienā arī bija otrais, sasniedzot pusfinālu.

Ne tik sekmīgi junioru konkurencē klājās kanoe airētājam Robertam Lagzdiņam, kurš, arī veicot 1000 metru distanci, savā pusfinālā bija septītais. Latvietis palika uzreiz aiz tiem, kuri sasniedza A vai B finālu. Pirms tam priekšsacīkstēs viņš savā airējumā ierindojās otrajā vietā.

Finālsacensības 1000 metros notiks sestdien.

Kā zināms, pusfinālā neiekļuva divnieku ekipāža – Boriss Lonskis un Matīss Ozols. Viņi 1000 metru distancē junioriem savā airējumā palika priekšpēdējā – astotajā – vietā, izstājoties no tālākām sacensībām.

Arī kanoe airētāji, kuri startēja U-23 vecuma grupā, Hedijs Brunēvics/Raivis Ozoliņš priekšsacīkstēs neuzrādīja pietiekami labu laiku, lai varētu kvalificēties sacensību pusfinālam.