Aizeja Tomass: Pretiniekiem ir jārespektē Bertāns

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: twitter.com/WashWizards

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” saspēles vadītājs Aizeja Tomass uzskata, ka pretinieku komandām ir jārespektē latvietis , jo viņš ir viens no līgas labākajiem tālmetienu izpildītājiem.

Bertāns pēc trīs sezonām Sanantonio “Spurs” komandā nonācis ASV galvaspilsētas vienībā Vašingtonas “Wizards”. Jaunā kluba rindās Bertāns aizvadījis trīs mačus, bet īpaši spilgts bija pēdējais. Viņš guva 23 punktus un realizēja 100% metienus no spēles tieši pret “Spurs” komandu.

“Viņš ir viens no labākajiem tālmetienu izpildītājiem līgā,” medijam “The Athletic” norādīja Tomass. “Līdz ar to pretiniekiem tas ir jārespektē un pretinieku komandu aizsardzībām vienmēr jāzina, kur Bertāns atrodas.”

“Tādiem spēlētājiem kā Bertāns, kuri ir augsta līmeņa metēji, ir apziņa, ka viņi gūs katru metienu, ko izpilda,” noteica “Wizards” galvenais treneris Skots Brukss. “Savukārt katru metienu, ko šādi spēlētāji aizmet garām, viņi uzreiz aizmirst. Bertāns ir tieši šāda tipa basketbolists.”

“Kad vasarā runāju ar Gregu Popoviču [“Spurs” galvenais treneris], viņš teica, ka Bertāns viennozīmīgi ir kvalitatīvs spēlētājs,” turpināja Brukss. “Viņš ir vairāk nekā metējs, jo var prasmīgi darboties aizsardzībā, kustēties laukumā un apmānīt pretiniekus.”

“Jāsaka, ka šādi vienmēr esmu spēlējis,” atklāja Bertāns. “Reāli ir tā – jo labāks metējs esi, jo vairāk jākustas laukumā, lai atrastu brīvu vietu. Spēlētājs nevar palikt vienā vietā, jo tad aizsargiem būs viegli uzbrukumā esošo spēlētāju nosegt.”

Tikmēr žurnālists Freds Kacs no kāda anonīma NBA kluba pārstāvja saņēmis viedokli, ka Bertāna maiņa pēc viņa domām esot labākā, kādu “Wizards” komanda jebkad veikusi.

26 gadus vecais Bertāns aizvadītajā sezonā bija sestais labākais tālmetienu izpildītājs līgā. Latvietis šosezon trīs mačos vidēji guvis 14,3 punktus, sakrājis trīs atlēkušās bumbas un realizējis 50% trīspunktu metienus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par