Rezultatīvā Londonas derbijā uzvarētājs netiek noskaidrots (+VIDEO)

04/01/2018 00:32

Šodien Anglijas Premjerlīgas 22. kārtas pēdējā spēlē norisinājās Londonas derbijs. Spēle starp ”Arsenal” un ”Chelsea” bija pilna notikumu un ar traku galotni. Tomēr uzvarētājs tā arī netika noskaidrots – 2:2.

“Arsenal” un ”Chelsea” šodien spēlēja pirmo no trīs janvāra savstarpējām spēlēm. Nākamās divas paredzētas Līgas kausa pusfinālā. Lai arī nevienai no komandām šī nav bijusi sezona, par ko lielīties, abas pirms spēles bija bez zaudējumiem ilgāku laiku, proti, pēdējoreiz bija cietušas sakāvi vien decembra sākumā (to padara iespaidīgāks fakts, ka tieši decembra beigas un janvāra sākums ir grūtākais periods Premjerlīgā).

”Chelsea” pērn izcīnīja Premjerlīgas titulu, kā arī šosezon tabulā atrodas augstāk salīdzinājumā ar ”Arsenal”, bet tieši Lielgabalnieki ir tie, kuri bijuši veiksmīgāki pēdējās savstarpējās spēlēs. ”Arsenal” pretinieci pieveica gan FA kausa finālā, gan ”Community Shield” izcīņā, bet pēdējā tikšanās reizē ieguva vērtīgu punktu ”Chelsea” stadionā.

Spēles pirmajās minūtēs pārliecinošāka izskatījās Antonio Kontes vadītā ”Chelsea”. Pēc neveiksmīga ”Arsenal” mēģinājuma atklāt rezultātu, 14. minūtē uzbrukumā devās čempione. Mouzess izdarīja fantastisku piespēli pretinieces soda laukumā, bumbu uzņēma Alvaro Morata, kurš, lai arī bija pilnīgi brīvs, sita neprecīzi.

Tikai brīdi vēlāk varēja vērot vārtu gūšanas iespēju jau otrpus laukumam. Un cik gan tuvu ”Arsenal” bija, lai pārņemtu vadību – Aleksī Sančess izdarīja bīstamu sitienu pa Tibo Kurtuā sargātajiem vārtiem, beļģietis darbojās izcili, bet bumba atsitās gan pa kreisās, gan pa labās puses stabu. Tomēr vārtos tā neieripoja – 0:0.

Arī 38. un 39. minūtē bija vērojamas izcilas vārtu gūšanas iespējas abās laukuma pusēs. Sākumā Markoss Alonso varēja palīdzēt ”Chelsea” pārņemt vadību, bet viņa sitiens pēc brīvsitiena bija nedaudz neprecīzs. ”Arsenal” nepalika atbildi parādā, jo drīz pēc tam vairāku pretinieku ielenktais Mesuts Ezils sita no lielas distances, bet bumba lidoja minimāli garām.

Tieši pirms pārtraukuma ārkārtīgi skaistus vārtus varēja gūt Fransesks Fabregass, bet spānis bija neveiksmīgs. Pirms tam lielisku piespēli ar papēdi viņam izdarīja Edens Azārs. Kas par pirmo puslaiku! Vārtu nebija, bet aizraujoša futbola netrūka.

Gandrīz uzreiz pēc pārtraukuma Petrs Čehs glāba ”Arsenal”, kad viens pret viens situācijā atvairīja Mouzesa sitienu. Tikai divas minūtes vēlāk jau Kurtuā darbojās lieliski savos vārtos, kad tika galā ar Aleksandra Lakazeta sitienu.

Spēle tikai turpināja kļūt aizraujošāka – 63. minūtē pēc maza rikošeta ”Chelsea” soda laukumā pie bumbas tika Dzeks Vilšīrs, viņš bez liekas domāšanas to trieca vārtos – 1:0. ”Arsenal” uzreiz pēc tam varēja palielināt pārsvaru, bet Lakazeta sitienu atkal atvairīja Kurtuā. ”Chelsea” to izmantoja, un tās līderis Edens Azārs tika nogāzts mājinieces soda laukumā un nopelnīja pendeli. Viņš pats devās to izpildīt un, kā ierasts, bija precīzs – 1:1.

”Chelsea” pat izdevās pārņemt vadību – 84. minūtē Davide Dzapakosta izdarīja apbrīnojamu centrējumu vārtu priekšā, kur teicams bija Alonso (1:2). Kas par pavērsienu! Tomēr ”Arsenal” nebija gatava beigt spēli bez punktiem, neveiksmīgi bumbu no sava soda laukuma izraidīja ”Chelsea” aizsargs, to uzņēma Ektors Beljerins, kurš sita uzreiz no gaisa, šaujot garām Kurtuā – 2:2!

Nekas gan nebija beidzies, jo lielisku sitienu pa Čeha vārtiem vēl paspēja izdarīt Morata un Dzapakosta, abiem gan neizdevās izraut uzvaru viesiem.