“Ajax” lielisks otrais puslaiks uzvarā pār AEK, “Shakhtar” izrauj neizšķirtu pret “Hoffenheim”

19/09/2018 22:10

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā ar uzvaru 3:0 pār Atēnu AEK atgriezusies Amsterdamas “Ajax”, savukārt “Hoffenheim” izlaida panākumu izbraukumā Harkovā pret Doņeckas “Shakhtar” – 2:2.

Titulētā Nīderlandes vienība Eiropas prestižākā klubu futbola turnīra grupu turnīrā pēdējo reizi spēlēja 2014./2015. gada sezonā, nākamajos gados allaž apstājoties kvalifikācijas trešajā kārtā. E grupas ietvaros “Ajax” šovakar savā laukumā uzņēma Grieķijas čempionvienību AEK, kas Čempionu līgas futbolu nebija izjutusi vēl senāk – grupu turnīrs pēdējo reizi sasniegts 2006./2007. gada sezonā. Visai vienmuļš un bīstamām vārtu gūšanas epizodēm nabadzīgs pirmais puslaiks noslēdzās ar pašsaprotamo 0:0, tomēr jau cīņas otrā cēliena pirmajā minūtē rezultātu pēc lieliskas Davida Nereša piespēles soda laukumā atklāja Nikolas Tagliafiko.

Pēc gūtajiem vārtiem mājiniekiem turpināja piederēt mača iniciatīva, un 77. minūtē ātrajā pretuzbrukumā pārsvaru dubultoja Donijs Vad De Bēks, savukārt jau pamatlaika pēdējā minūtē Tagliafiko ar lielisku tālšāvienu no visai neērta leņķa nokārtoja dubli un uzstādīja spēles gala rezultātu – 3:0.

Drošības apsvērumu dēļ mačs F grupā starp nominālajiem mājiniekiem “Shakhtar” un Vācijas Bundeslīgas vienību “Hoffenheim” šovakar tika aizvadīts citā Ukrainas pilsētā Harkovā. Spēles rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, “Hoffenheim” kluba austrietim Florianam Griličam saņemot lielisku piespēli skrējienā soda laukumā un pēcāk meistarīgi pārceļot bumbu pāri Andrijam Pjatovam. 27. minūtē sekoja “Shakhtar” atbilde, kad lielisku individuālo meistarību pretuzbrukumā nodemonstrēja brazīlietis Ismailijs.

Ar to vēl būtiski notikumi pirmajā puslaikā nebija galā, jo 38. minūtē vadību “Hoffenheim” pēc stūra sitiena izspēles atguva Havards Nordtveits. Aizraujošs futbols bija vērojams arī pēc pārtraukuma, “Shakhtar” cenšoties vēlreiz cenšoties panākt līdzsvaru. 81. minūtē tas arī izdevās – uz maiņu nākušais Maikons saņēma bumbu ārpus soda laukuma un ar lielisku tālsitienu izlīdzināja rezultātu. Mačs arī varēja nebeigties 2:2, jo jau kompensācijas laikā par visai asu noteikumu pārkāpumu soda laukumā mača arbitrs tomēr nepiešķīra liktenīgu “pendeli”.