“Ajax” mājās parāda spēku un iznīcina “Borussia”, Mesi ar diviem vārtiem atnes PSG uzvaru

19/10/2021 23:57
Amsterdamas

Šovakar UEFA Čempionu līgā norisinājās vairāki mači. Vienā no tiem Amsterdamas “Ajax” ar rezultātu 4:0 sagrāva Dortmundes “Borussia”, sagādājot Vācijas vienībai vienu no smagākajiem zaudējumiem kluba vēsturē šajā turnīrā.

C grupa

Dueļa 11. minūtē bumbu savos vārtos raidīja “Borussia” furbolists Marko Reiss, bet 25. minūtē “Ajax” pārsvaru dubultoja Delijs Blinds. Savkārt otrajā puslaikā “Ajax” pārsvaru ar precīziem sitieniem palielināja uzbrucēji Antonijs un Sebastiens Hallers.

Rezultatīvi noslēdzas arī otra šīs grupas spēle, kurā Lisabonas “Sporting” viesos ar rezultātu 4:1 (3:1) pārspēja Stambulas “Bešiktaš”. Divreiz viesiem atzīmējās Sebastjans Koatess, bet pa vieniem vārtiem guva Pavlo Sarabija un Paulinju, kamēr stambuliešiem precīzs bija Kails Lerins. C apakšgrupā līdere ar deviņiem punktiem ir Amsterdamas komanda, sešus punktus guvuši Dortmundes futbolisti, trīs – Lisabonas vienība, bet bešā pagaidām ir Stambulas klubs.

A grupa

Citā duelī Parīzes “Saint-Germain” (PSG) ar 3:2 spēja pieveikt “Leipzig” vienību. Jau spēles devītajā minūtē precīzs sitiens padevās PSG spēlētājam Kilianam Mbapē, bet pēc 19. minūtēm izlīdzinājumu panāca Andrē Silva. Otrajā puslaikā vadību Vācijas klubam panāca Nordi Mukiele, taču pēc 13 minūtēm otros vārtus PSG atnesa argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi, kurš vēlāk 74. minūtē ar 11 metru soda sitiena palīdzību guva uzvaras vārtus, bet pēc tam kompensācijas laika ceturtajā minūtē “pendeli” nerealizēja Mbapē.

Graujošu uzvaru šajā grupā svinēja Mančestras “City”, kas viesos ar 5:1 (2:0) pārspēja “Club Brugge”.  Mančestras komandā divus vārtus guva Rijāds Mahrezs, bet pa reizei beļģu klubu sarūgtināja Kails Volkers, Kols Palmers un Žuāu Kansēlu. Mājiniekiem goda vārtus guva Hanss Vanakens. A grupā līdere ar septiņiem punktiem trīs spēlēs ir PSG, sešus punktus guvusi “City”, četri punkti ir “Club Brugge” futbolistiem, kamēr “Leipzig” ir bez punktiem.

B grupa

Vēl vienā cīņā Madrides “Atletico” ar 2:3 atzina “Liverpool” pārākumu. Spēles ievadā, pateicoties astotajā un 13. minūtē Muhameda Salaha un Nabī Keitā gūtajiem vārtiem, izvirzījās vadībā ar 2:0. Turpinājumā 20. un 34.

minūtē rezultātu izlīdzināja “Atletico” uzbrucējs Antuāns Grīzmans, kurš otrajā puslaikā 52. minutē nopelnīja sarkano kartīti, atstājot savu komandu mazākumā. Tikmēr 76. minūtē izšķirošos vārtus ar 11 metru soda sitienu iesita Salahs.

Otrā šīs grupas spēlē “Porto” mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja “AC Milan”. Uzvaru nesošos vārtus 65.minūtē guva Luiss Diass. B apakšgrupā pēc trīs spēlēm līdere ar deviņiem punktiem ir “Liverpool”, pa četriem punktiem iekrājušas “Atletico” un “Porto” komandas, bet bez punktiem ir “AC Milan”.

D grupa

Pārliecinošu uzvaru svinēja arī titulētā Madrides “Real”, kas Kijevā ar 5:0 (1:0) pieveica Doņeckas “Shakhtar”. Pirmajā puslaikā bumbu savos vārtos ieraidīja Sergejs Krivcovs, bet otrajā puslaikā madridiešiem divreiz izcēlās Vinisiuss Žuniors un pa vieniem vārtiem guva Rodrigo un Karims Benzemā.

Tikmēr pirmo zaudējuma Čempionu līgā piedzīvojusi pārsteidzošā debitante Tiraspoles “Sheriff”, kas viesos ar 1:3 (0:1) atzina Milānas “Inter” pārākumu. Mača 34.minūtē milāniešus vadībā izvirzīja Edins Džeko, bet 52.minūtē Luksemburgas futbolists Sebastjēns Tijs panāca 1:1. Puslaika turpinājumā Arturo Vidals un Stefans de Vreiss nodrošināja “Inter” komandai uzvaru. D apakšgrupā pa sešiem punktiem ir “Sheriff” un “Real” futbolistiem, četrus punktus guvusi “Inter”, bet viens punkts ir “Shakhtar” futbolistiem.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies. Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā. 2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas “Chelsea” ar 1:0 pārspēja Mančestras “City”.