“Ajax” nodrošina dalību ČL izslēgšanas kārtā; AEK līdzjutējs izraisa sprādzienu tribīnēs (VIDEO)

27/11/2018 22:09

UEFA Čempionu līgas grupu turnīra piektās kārtas agrajās spēlēs šovakar pie uzvarām pretinieku laukumos tika Amsterdamas “Ajax” un Plzeņas “Viktoria”, pārspējot attiecīgi Atēnu AEK un Maskavas CSKA.

Nīderlandes čempioni “Ajax” E apakšgrupas mačā ar 2:0 (0:0) pārspēja AEK, tādējādi pirmo reizi 13 gadu laikā garantējot iekļūšanu turnīra izslēgšanas kārtā. Abus vārtus guva serbu pussargs Dušans Tadičs, kurš 68. realizēja “pendeli”, bet četras minūtes vēlāk pēc mājinieku vārtsarga kļūdas ar vieglu sitienu jau teju tukšos vārtos uzstādīja cīņas galarezultātu.

Šajā spēlē gan neiztika bez incidenta, jo otrajā puslaikā viens no AEK līdzjutējiem iemeta “Ajax” atbalstītāju sektorā pudeli ar sprāgstošu šķidrumu, kas eksplodēja, ievainojot pāris Amsterdamas komandas fanus. Abu vienību līdzjutēji esot sadūrušies jau pirms spēles, bet Atēnu policija informējusi, ka slimnīcā pēc fanu nekārtībām pašlaik nonākuši 11 cilvēki.

Otrdien šīs grupas ietvaros savstarpēju maču aizvada arī Vācijas flagmanis Minhenes “Bayern” un Lisabonas “Benfica” no Portugāles.

E grupas kopvērtējuma vadībā ar 11 punktiem piecās spēlēs ir “Ajax”, kamēr ar desmit punktiem seko četras cīņas aizvadījusī “Bayern”. Četri punkti ir “Benfica” kontā, bet bez punktiem ir AEK.

Tikmēr G grupā otrdien Čehijas čempione “Viktoria” viesos ar 2:1 (0:1) pārspēja Krievijas klubu Maskavas CSKA. Čehijas komandas uzvara nodrošināja abām pārējām šīs grupas vienībām “Real” un “AS Roma” iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Otrdienas spēlē “Viktoria” otrajā puslaikā atspēlēja divu vārtu deficītu, bet uzvaru viesiem no Čehijas 81. minūtē nodrošināja Lukāšs Hejda.

“Real” un “AS Roma” savstarpēju spēli aizvada otrdien Itālijā.

Madrides klubs un “AS Roma” ar deviņiem punktiem četrās spēlēs atrodas šīs grupas galvgalī, kamēr “Viktoria” un CSKA iekrājušas četrus punktus piecās cīņās.