“Ajax” šokē futbola pasauli un no ČL cīņas izslēdz “Juventus” ar Ronaldu priekšgalā (VIDEO)

16/04/2019 23:55

Nīderlandes futbola klubs Amsterdamas “Ajax” otrdien šokējoši no UEFA Čempionu līgas turpmākās cīņas izslēdza portugāļu superzvaigznes Krištianu Ronaldu pārstāvēto itāļu grandu Turīnas “Juventus”.

“Ajax” ceturtdaļfināla atbildes spēlē viesos ar 2:1 (1:1) apspēlēja “Juventus”, iekļūstot prestižā turnīra pusfinālā. Pirmajā spēlē rezultāts vēstīja 1:1 un līdz ar to divu spēļu summā “Ajax” guva uzvaru ar 3:2.

Uzvarētāju rindās šajā spēlē ar vārtu guvumiem 34. un 67. minūtē izcēlās Donijs van de Bīks un Matijss de Ligts, kamēr Turīnas vienības rindās vienīgo precīzo sitienu 28. minūtē izdarīja Krištianu Ronaldu.

“Juventus” pirmajā puslaikā atklāja rezultātu, kad Ronaldu bumbu vārtos sita ar galvu, tomēr pēc neilga brīža rezultāts jau vēstīja 1:1. “Juventus” nesapratās aizsardzībā un neviena nepiesegts vieglus vārtus guva van de Bīks. Otrajā puslaikā de Ligts pēc stūra sitiena panāca 2:1, turklāt šo rezultātu “Ajax” arī prata nosargāt.

“Juventus” šajā mačā nevarēja palīdzēt tādi vadošie spēlētāji kā Mario Mandžukičs un Džordžio Kjelīni, kuriem savainojumi, bet “Ajax” bija jāiztiek bez Nikolasa Tagliaficio, kuram diskvalifikācija, kā arī traumētajiem Hasana Bandes un Karela Eitinga.

Čempionu līgas pusfinālā “Ajax” pēdējo reizi spēlēja 1997. gadā, kad divu spēļu summā atzina tieši “Juventus” pārākumu. Tikmēr “Juventus” vēl pirms diviem gadiem cīnījās ČL finālā, kur gan cieta neveiksmi.

“Ajax” ceļā uz pusfinālu astotdaļfinālā apspēlēja arī titulēto Madrides “Real”. Zīmīgi, ka Ronaldu tieši ar “Real” bija triumfējis Čempionu līgā pēdējās trīs sezonas pēc kārtas, bet šogad viņam tituls izpaliks.

Tikmēr citā mačā spāņu komanda “Barcelona” savā laukumā droši tika galā ar angļu klubu Mančestras “United”.

“Barca” svinēja panākumu ar 3:0 (2:0), divu spēļu summā triumfējot ar 4:0. Līdz ar to arī Barselonas klubs sasniedza Čempionu līgas pusfinālu.

Uzvarētājiem šajā duelī divus elegantus vārtus guva Lionels Mesi, kurš bija precīzs 16. un 20. minūtē, bet vēl vienu ne mazāk skaistu vārtu guvumu pievienoja Filipe Koutinju 61. minūtē.

Barselonas sastāvam šoreiz nebija pieteikti traumētie Rafinja un Tomas Vermālens, bet “United” nevarēja palīdzēt Ēriks Bajī, Anders Errera un Antonio Valensija, kuriem traumas, kamēr Lūks Šo nespēlēja diskvalifikācijas dēļ.