“Ak Bars” trešajā periodā salauž “Avtomobilist” un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā

21/08/2019 18:52

Pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kauss trešdien “Arēnā Rīga” otro panākumu guva Kazaņas “Ak Bars” hokejisti.

“Ak Bars” ar 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) pieveica Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Staņislavs Gaļijevs, kuram arī divas rezultatīvas piespēles, pa vieniem – Artjoms Gaļimovs, Deniss Zaripovs un Emīls Gaļimovs, bet urāliešiem izcēlās Maksims Berezins un Džefs Plets.

Mača rezultātu spēles ceturtajā minūtē pēc kombinācijas vairākumā atklāja Gaļimovs, bet pašās perioda beigās 1:1 panāca Berezins. Otrajā trešdaļā precīzs metiens padevās vien Kazaņas hokejistiem, savu komandu mazākumā vadībā izvirzot Staņislavam Gaļijevam.

Trešajā periodā vispirms “Avtomobilist” ar Pleta pūlēm panāca neizšķirtu, bet Kazaņas hokejisti atbildēja ar trim vārtiem pēdējās sešās minūtēs un svinēja otro uzvaru turnīrā ar 5:2.

Iepriekš jau tika ziņots, ka pirmajā mačā otrdien “Ak Bars” ar 3:0 pieveica Minskas “Dinamo”.

Plkst.19.30 pēc otrā panākuma turnīrā dosies arī Rīgas “Dinamo”, kas spēkosies ar Jaroslavļas “Lokomotiv” vienību.

Cīņa par “Latvijas Dzelzceļa” kausu norisinās jau 11.reizi. Pērn Rīgas komanda triumfēja turnīrā, pie trofejas tiekot trešo reizi vēsturē.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Aizpērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai. Savukārt pērn kausa ieguvēja tika noskaidrota viena apļa turnīrā.