“Akropolē” notiks izšķirošās cīņas par “Top Gun” čempionu titulu 3×3 basketbolā

14/09/2021 12:45

Latvijas 3×3 basketbola līgas “Top Gun” otrās sezonas izšķirošās cīņas par čempionu titulu un 5000 eiro lielu balvu fondu notiks 25. un 26. septembrī, iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole”. 16 vīriešu komandas sacentīsies uz īpaši izveidota 3×3 basketbola laukuma pasākuma zonā starp A un F ieejām. Pasākuma programmā plānotas gan 3×3 basketbola spēles, gan arī dažādas interaktīvas nodarbības līdzjutējiem un interesentiem, vēsta Latvijas basketbola savienība (LBS).

“Top Gun” pirmās spēles “Akropolē” sāksies sestdien, 25. septembrī ar atklāšanas ceremoniju, vīriešu komandu apakšgrupu spēlēm un tālmetienu konkursu. Savukārt otrajā dienā, 26. septembrī, plānotas “3×3 Latvija” interaktīvās nodarbības, “Top Gun” izslēgšanas spēles līdz pat finālam un laureātu apbalvošana. Visa pasākuma laikā “Akropoles” apmeklētājiem un 3×3 basketbola līdzjutējiem būs iespēja iepazīt arī “Top Gun” posmu vadītāja Denisa Stepanova daiļraidi, it īpaši par turnīru himnu kļuvušo dziesmu “Vienmēr ar mani”.

“Priecājoties par Latvijas labāko 3×3 basketbolistu olimpisko uzvaru, ir svarīgi strādāt, lai panākumiem būtu turpinājums. “Top Gun” līgas turnīri jau otro gadu nodrošina kvalitatīvu spēļu praksi spēlētājiem, starp kuriem ir nākamie valsts izlases dalībnieki. Paldies iesaistītajām pašvaldībām, kuras atbalstījušas Latvijas čempionāta norisi, paldies iepirkšanās un izklaides centram “Akropole” par viesmīlību, jau otro gadu uzņemot mūsu finālsacensību dalībniekus. Aizraujošas cīņas 3×3 laukumā un interesanti priekšnesumi spēļu starplaikā – esmu pārliecināts, ka basketbola svētku gaisotne sagādās prieku daudziem “Akropoles” apmeklētājiem,” atzīst LBS prezidents Raimonds Vējonis.

“Sporta jomā Latvija šogad lepni nes savu vārdu, īpaši akcentējot mūsu pirmos 3×3 basketbola olimpiskos čempionus. Kā loģisks turpinājums ir 3×3 basketbola attīstība Latvijā. “Top Gun” turnīrs ir lielisks atspēriens šī sporta veida sportistiem, tādēļ esam gandarīti, ka jau otro gadu pēc kārtas “Akropole” telpās uzņemsim “Top Gun” turnīra fināla spēles, kuru ietvaros tiks noskaidroti šīs sezonas uzvarētāji. Ticu, ka šogad cīņa par medaļām būs vēl sīvāka un sportisti parādīs lielisku spēli,” pauž iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” vadītāja Zane Kaktiņa.

“Top Gun” otrajā sezonā vīriešu komandu kalendārā bija seši turnīri, kuros tika krāti kopvērtējuma punkti, lai piedalītos “Akropoles” finālā. Par čempionu titulu cīnīsies kopvērtējuma 12 labākās vienības, kā arī četras komandas, kuras saņems “Top Gun” organizatoru īpašos uzaicinājumus (“Wild Card”). Šovasar divas uzvaras posmos izcīnīja “3×3 Jelgava”, kas triumfēja Ventspilī un Jelgavā, un divas uzvaras izcīnīja “Mārupe/Bauerfeind”, kas ieguva 1. vietu Ādažos un Mārupē. Pa vienai reizei pirmo vietu izcīnījušas “3x3Latvija U23 Red” (Ogrē), “3x3Latvija U23 White” (Kandavā).

Iepirkšanās un izklaides centrs “Akropole” jau otro gadu pēc kārtas kļūs par “Top Gun” čempionu noteikšanas vietu, jo 2020. gada 27. septembrī tieši šeit par uzvarētājiem kļuva trīs no četriem nākamajiem Tokijas olimpisko spēļu čempioniem. Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis kopā ar Artūru Strēlnieku pārstāvēja “Ķekavas” krāsas, finālā ar 22:12 pārspējot “Mārupi” – Artūru Kramiņu, Elviju Frīdenbergu, Niku Niklāvu Višņeviču un Reini Otersonu. Trešo vietu ieguva “Saldus”. Sieviešu konkurencē uzvarēja “3×3 sievietes” (Baiba Eglīte, Enija Ķīvīte, Ieva Veinberga un Kristīna Petermane), apsteidzot “Mārupi” un “DU”. 2017. gadā 3×3 basketbols tika iekļauts olimpisko spēļu oficiālajā programmā, pirmos medaļu komplektus sadalot Tokijas olimpiskajās spēlēs šā gada jūlijā. Par čempioniem kļuva Latvijas izlases 3×3 basketbolisti (Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis), 2. vietu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas komanda, 3. vietu – Serbija.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…