Aleksejevs atceras iespaidīgo 59 punktu spēli: Laukumā sirds stājās nost…

Jurijs Aleksejevs
Jurijs Aleksejevs | Foto: LBS

Basketbola kluba “Jēkabpils” veterāns intervijā “Sporta Avīzei” atskatījās uz pagājušajā mēnesī aizvadīto spēli, kurā viņš izcēlās ar vēsturisku sniegumu.

“Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā, kas ir Latvijas pēc spēka otrais spēcīgākais basketbola turnīrs, oktobra sākumā “Jēkabpils” ar 139:55 iznīcināja “Rīga Juniors” vienību.

35 gadus vecais Aleksejevs spēlēja 33 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā guva 59 punktus. Viņš realizēja 19 no 27 divpunktu metienus, četrus no 10 tālmetieniem un deviņus no 13 soda metieniem. Šajā spēlē viņš laboja vairākus rekordus.

“Patiesībā jau nekādas īpašās noskaņošanās spēlei nebija. Vienkārši aizbraucu, sākām spēlēt, kaut ko iemetu, tad vēl kaut ko iemetu. Tad dzirdēju, ka džeki no malas kliedz, ka tik un tik punktu man jau: “Davai! Tā tik turpini!” Nebija arī tā, ka pilnīgi viss krita iekšā, pietiekami daudz aizmetu garām, bet kopumā spēle aizgāja ļoti labi,” notikumu gaitu apraksta Aleksejevs.

Tāpat viņam šajā spēlē izdevās iekrāt 26 atlēkušās bumbas, no kurām 10 bija uzbrukumā. Aleksejevs atdeva arī trīs rezultatīvas piespēles, veica divus blokus, pārtvēra vienu bumbu un pieļāva tikai vienu kļūdu. Aleksejevs vienreiz saņēma piezīmi, bet pret viņu noteikumi tika pārkāpti 10 reizes. Basketbolista +/- rādītājs šajā spēlē bija +79, bet efektivitātes koeficients 72.

“Iemetu kādus trīsdesmit punktus, apsēdos un skatos – laika vēl daudz! Var taču turpināt! Neviens pat nedomāja, ka tik daudz to punktu un bumbu sanāks,” atceras Aleksejevs, kurš atklāja, ka rekordus sasniegt viņu motivēja treneris un komandas biedri. “Beigās jau aizgājām galējībās. Teica, lai spēlēju, cik varu. Tā arī darījām, bet beigās no laukuma knapi aizgāju prom. Bija pilnīgākais bezspēks.”

Ar šiem rezultātiem Aleksejevs pārspēja vairākus LBL otrās divīzijas rekordus, no kuriem viens piederēja viņa komandas biedram Mikum Sokolovam. Aleksejevs pārspēja rezultativitātes rekordu par deviņiem punktiem (Sokolovs pagājušā sezonā guva 50 punktus vienā spēlē) un efektivitātes rekordu par 16 punktiem.

Līdz konkrētajai spēlei augstākais efektivitātes rādītājs (+56) piederēja Kristapam Jurjānam, kurš to sakrāja RSU komandas rindās 2014./2015. gada sezonā. Tāpat Aleksejevs atkārtoja cita komandas biedra – Kaspara Ciprusa divreiz sasniegto līgas rekordu – 26 bumbas zem groziem.

“Vai bija tā vērts? Nu, nezinu. Tieši, mājās braucot, par to domāju, vai es vēlreiz gribētu kam tādam iet cauri. Neesmu pārliecināts,” noteica basketbolists. “Bija pamatīga izpumpēšanās un laukumā sirds stājās nost. Tas ir grūti, jo pretinieks tāpat neko nedod. Viss jāpaņem pašam. Ar cīņu, grūstīšanos, skriešanu. Tas nebija tik vienkārši, kā kāds varētu pateikt. Nu un, ka pretī jaunieši? Arī pret viņiem jācīnās. Ņemot vērā to, ka ar basketbolu vairs nenodarbojos profesionāli, spēlēju pēc darba, jāsaka, kā ir – atgriezties mājās bija tiešām ļoti grūti. Pat zvanīju sievai un teicu, ka nezinu, vai aizbraukšu līdz Jēkabpilij.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par