Alus ražotājs “Budweiser” nodos visu pāri palikušo alu PK uzvarētājai

21/11/2022 21:18
Budweiser

2022.gada Pasaules kausa finālturnīra oficiālais sponsors un globāla alus ražošanas kompānija “Budweiser” pēc Kataras varas iestāžu aizlieguma tirgot alkoholiskos dzērienus čempionāta stadionos nolēmusi visu pāri palikušo alu nodot meistarsacīkšu uzvarētājai, kompānija paziņojusi savā sociālās vietnes “Twitter” publikācijā.

Jau ziņots, ka Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Katara divas dienas pirms meistarsacīkšu sākuma pārkāpa nerakstīto likumu un paziņoja par alus tirdzniecības aizliegumu stadionos, to tuvumā un uz ielām. FIFA pavēstīja, ka šāds lēmums pieņemts pēc diskusijām ar Pasaules kausa finālturnīra saimnieci Kataru, kas stingri ierobežo alkohola lietošanu valstī. FIFA nepaskaidroja, kādēļ mainījusi savu nostāju nieka divas dienas pirms turnīra sākuma, bet masu mediji ziņoja, ka iejaukusies Kataras karaliskā ģimene.

“Budweiser”, kas ir pasaulē otrs visvairāk pārdotais alus zīmols 2021.gadā, bija 75 miljonu eiro līgums ar FIFA, kā rezultātā tika saražots ievērojams alus daudzums Pasaules kausa vajadzībām. Kataras varas iestāžu aizliegums tirgot alkoholu stadionos un uz ielām nozīmē milzīgus alus pārpalikumus pēc meistarsacīkšu noslēguma. “Budweiser” bija sarunāti daudzi tirdzniecības punkti, kas bija izkaisīti pa visu Dohu, taču tagad kompānijai savus plānus nāksies mainīt un rēķināties ar lieliem zaudējumiem.

Alkohola lietošana būs atļauta tikai ierobežotās fanu zonās, turklāt katrs līdzjutējs varēs iegādāties ne vairāk kā četras pintes, kuru cena ir aptuveni 15 eiro. “Tas ir dīvaini,” savos sociālajos tīklos sašutumu pauž uzņēmums.

“Budweiser” norāda, ka viņu noliktavas tagad ir pilnas ar alu, un kompānija nezina, kā no tā atbrīvoties, tāpēc nolēmusi to atdot valstsvienībai, kas uzvarēs četrgades lielākajās futbola meistarsacīkstēs. “Jauna diena. Jauns tvīts. Uzvarētāja saņems “Budweiser”. Kurš tas būs?” sociālās vietnes “Twitter” publikācijā ziņo kompānija.

Tāpat sagaidāms, ka alus zīmols vērsīsies tiesā pret FIFA, ar kuriem alus ražotnei bija parakstīts ekskluzīvs pārdošanas līgums Pasaules kausa laikā. “Budweiser” plāno iesūdzēt arī pašu čempionāta rīkotājvalsti Kataru par FIFA noslēgto līgumu pārkāpšanu, kas uzliek par pienākumu organizatoram “respektēt līgumus ar sponsoriem”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/01/2023 12:30

11 NBA spēlētāji nobalsojuši par Porziņģa dalību Zvaigžņu spēlē

Šodien Nacionālā basketbola asociācija (NBA) publicēja gaidāmās Zvaigžņu spēles starta piecinieka spēlētājus, kā arī kopējos balsojuma rezultātus. Šis saraksts veidojās no līdzjutēju balsojuma (50%), līgas basketbolistu (25%), kā arī mediju…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām