Alžīrija Āfrikas Nāciju kausā negaidīti zaudē Ekvatoriālajai Gvinejai

16/01/2022 23:22
Estebans Objangs

Āfrikas Nāciju kausa izcīņas futbolā iepriekšējā turnīra čempione Alžīrija svētdien titula aizstāvēšanu turpināja ar zaudējumu. Kamerūnā notiekošā turnīra mačā Alžīrija ar rezultātu 0:1 (0:0) atzina Ekvatoriālās Gvinejas pārākumu, arī otrajā spēlē netiekot pie uzvaras.

Vienīgie vārti tika gūti 70.minūtē, kad pēc stūra sitiena pilnīgi brīvs pie bumbas nonāca Estebans Objangs, kurš izmantoja pretinieku paviršo spēli aizsardzībā.

Pirms tam E apakšgrupā Kotdivuāra spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar Sjerraleoni.  Spēles 12.minūtē Kotdivuāras futbolista Frenka Kezī izpildīto “pendeli” atvairīja Mohameds Kamarā. Tomēr 25.minūtē Sebastjans Alē guva vārtus un deva Ziloņkaula Krasta izlasei vadību.  Spēles 55.minūtē Musa Noā Kamarā vienus vārtus atguva, bet desmit minūtes vēlāk Nikolā Pepē atgrieza Kotdivuāru vadībā. Kompensācijas laika trešajā minūtē Alhadži Kamarā izrāva Sjerraleonei neizšķirtu.

E apakšgrupā līdere pēc divām spēlēm ir Kotdivuāra ar četriem punktiem, trīs punktus guvusi Ekvatoriālā Gvineja, divus – Sjerraleone, bet viens punkts ir Alžīrijai.

Tikmēr F apakšgrupā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Tunisija, kas ar 4:0 (2:0) sagrāva Mauritāniju. Vispirms ceturtajā un devītajā minūtē vārtus guva Hamza Mathluthi un Vahbi Hazri, bet otrā puslaika vidū 64. un 66.minūtē Hazri un Seifedins Džaziri panāca jau 4:0. Pamatlaika beigās 5:0 varēja panākt Jusefs Msakni, taču bumba pēc viņa izpildītā 11 metru soda sitiena atsitās pret vārtu stabu.

Grupas otra spēle starp Gambijas un Mali izlasēm noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0). 11 minūtes pirms pamatlaika beigām Mali izlasi vadībā izvirzīja Ibrahima Konē, bet pamatlaika pēdējā minūtē neizšķirtu 1:1 izrāva Musa Berovs.

F apakšgrupā pa četriem punktiem divās spēlēs ir Gambijas un Mali valstsvienībām, trīs punktus guvusi Tunisija, bet Mauritānija ir bešā.

Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Āfrikas Futbola konfederācija (CAF) ir lēmusi, ka Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus varēs apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiek Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”. 2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.