Amerikānis Kuss svin uzvaru “Vuelta a Espana” 15. posmā

Zeps Kuss, sportazinas.com
Zeps Kuss | Foto: EPA/JAVIER LIZON

Amerikāņu riteņbraucējs Zeps Kuss no “Jumbo-Visma” vienības svētdien svinēja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “” 15.posmā, pēc kura viņa komandas biedrs Primožs Rogličs saglabāja savu divarpus minūšu pārsvaru kopvērtējumā.

Svētdien riteņbraucējiem bija jāveic 154,4 kilometrus garš posms ar četriem pirmās kategorijas kāpumiem, no kuriem pēdējais bija posma finišā.

Kuss visu dienu bija atrāvienā un septiņus kilometrus pirms finiša mēģināja aizbēgt no tuvākajiem sekotājiem, kas arī 24 gadus vecajam amerikānim izdevās. Pēdējo puskilometru ASV sportists veica, “dodot pieci” trases malā esošajiem līdzjutējiem. Kuss svinēja savu lielāko uzvaru līdzšinējā karjerā.

Viņš finišēja pēc četrām stundām 19 minūtēm un četrām sekundēm. Otrais bija portugālis Rubens Gerreiru (“Katjuša Alpecin”), kurš uzvarētājam zaudēja 39 sekundes, bet vēl sekundi vēlāk finiša līniju šķērsoja brits Teiou Geigens Hārts (“Ineos”).

Ilgu laiku kopvērtējuma vadošie sportisti brauca līdzās, bet aptuveni piecus kilometrus pirms finiša slovēnis Rogličs un spānis Alehandro Valverde (“Movistar”) aizbrauca no tuvākajiem sekotājiem. Abi noslēdza pirmo devītnieku, bet kolumbietis Migels Anhels Lopess (“Astana”) un slovēnis Tadejs Pogačars (“UAE-Team Emirates”) viņiem zaudēja 41 sekundi, bet vēl teju minūti lēnāks bija Nairo Kintana (“Movistar”).

Pirmdien riteņbraucējiem būs jāveic vēl viens kalnu posms ar trim pirmās kategorijas kāpumiem.

Kopvērtējumā Rogličs savu tuvāko sekotāju Valverdi apsteidz par divām minūtēm un 25 sekundēm. Trešais ar trīs minūšu un 42 sekunžu deficītu ir Pogačars, aiz kura ir abi kolumbieši Lopess un Kintana.

Velobrauciens noslēgsies nākamajā svētdienā Madridē, kad būs veikts 21.posms.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par