Amerikānis Kuss triumfē “Vuelta a Espana”

17/09/2023 21:34
Nokopēts
Seps Kuss

ASV riteņbraucējs Seps Kuss svētdien Madridē kļuva par šī gada “Vuelta a Espana” daudzdienu velobrauciena uzvarētāju, svinot savu lielāko panākumu karjerā.

“Jumbo-Visma” riteņbraucēji aizņēma visu goda pjedestālu, šogad dominējot trīs lielajās velobraukšanas tūrēs – otrais bija šī gada “Tour de France” čempions Jonass Vingegords no Dānijas un trešo vietu ieņēma “Giro d’Italia” uzvarētājs Primožs Rogličs no Slovēnijas, kuri sekmēja Kusa uzvaru Spānijā.

29 gadus vecais Kuss par kopvērtējuma līderi kļuva pēc astotā posma un nosargāja savu vadību. Vingegords noslēgumā zaudēja 17 sekundes, bet Rogličs atpalika 68 sekundes, komandas biedriem neapdraudot amerikāņa līderpozīciju.

Kopvērtējumā ceturtais vairāk nekā divas minūtes aiz Rogliča palika spānis Huans Ajuso (UAE), aiz kura bija vēl divi viņa tautieši Mikels Landa (“Bahrain – Victorious”) un Enriks Makss (“Movistar”). Grouvss uzvarēja sprinteru ieskaitē, beļģis Remko Evenepūls (“Soudal – Quick Step”) bija nepārspēts kalnu karaļa vērtējumā, labākais jaunais braucējs bija Ajuso, bet komandu sacīkstē pārējiem nekādu cerību neatstāja “Jumbo-Visma”.

Vienas komandas trīs riteņbraucēji visu labāko trijnieku aizņēma pirmo reizi kopš 1966.gada.  Kass ir otrais amerikānis, kurš uzvarēja “Vuelta a Espana”, pirms desmit gadiem to paveicot Krisam Horneram. 78. “Vuelta a Espana” velobraucienā riteņbraucēji 21 posmā veica vairāk nekā 3000 kilometru.

Pērn par čempionu kļuva beļģis Remko Evenepūls, bet pirms tam trīs gadus pēc kārtas bija uzvarējis slovēnis Primožs Rogličs.

Latvijas riteņbraucēji šogad Spānijas daudzdienās nepiedalījās.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.78
3.9
4.2
1.37
4.8
8.5
1.24
6.75
10.5
2.5
3.3
2.8
1.43
4.6
7.25
2.05
3.6
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām