Amerikāņu basketbolists Smits ieguvis Latvijas pasi; varētu tikt iekļauts izlases kandidātos

14/05/2015 17:33

Latviešu izcelsmes amerikāņu basketbolists Endrū Smits maija sākumā ieguvis Latvijas pilsoņa pasi, turklāt tiek apsvērta viņa iekļaušana izlases kandidātu pulkā.

Floridā dzimušais 22 gadus vecais basketbolists šobrīd pārstāv Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas komandu “Liberty Flames”, kas spēlē Virdžīnijā bāzētās Brīvības Universitātes paspārnē.

Šosezon spēka uzbrucējs Smits izcēlies ar 9,6 punktiem un 7,6 atlēkušajām bumbām.

Kā pastāstīja Latvijas Basketbola savienības (LBS) komunikācijas vadītājs Artūrs Portnovs, savienībai ir bijusi komunikācija ar pašu basketbolistu un viņa aģentu, turklāt par šo spēlētāju informēts ir arī Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

“Bagatskim par šo spēlētāju ir nodota visa nepieciešamā informācija, kā arī Smita vizuālais varējums,” sacīja Portnovs, norādot, ka treneris izvērtēs, vai šo latviešu izcelsmes spēlētāju aicināt uz valstsvienību. “Šobrīd par to tiek domāts, redzēs, cik lielas uzmanības vērts ir šis basketbolists. Savukārt kandidātu saraksts šī gada Eiropas čempionātam tiks izziņots jūnija sākumā.”

Kā zināms, šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā. Tajā Latvija sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.

Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās valstīs – Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz sestās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Avots: LETA

Foto: lancersblog.com

Pieslēgties

Dienas fokusā

Žoels Embīds
20/06/2021 20:23

Embīdam piespriež naudas sodu, “Hawks” centru diskvalificē uz vienu spēli

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) pieņēmusi vairākus lēmumus par kautiņa dalībniekiem spēlē starp Filadelfijas “76ers” un Atlantas “Hawks”. “Play-off” otrā raunda sestās spēles starp “76ers” un “Hawks” (104:99) pēdējā ceturtdaļā vienā…