“Among Us” fenomens – kā pasaules geiminga hits apspēlējis lielos dūžus?

"Among Us"

Pasauli ir pāršalcis ne tikai Covid-19, bet arī mobilās spēles “” vilnis, kuru šobrīd jau spēle gandrīz ikviens – ja ne tu pats, tad kāds no taviem draugiem noteikti.

Populārajā strīmošanas platformā “Twitch” šobrīd “Among Us” ir starp skatītākajām spēlēm oktobrī. Pirmajā vietā, ņemot vērā skatījumu stundas (160,3 miljoni), ir “League of Legends”, bet “Among Us” ar 125,8 miljoniem stundu ir otrā.

Is Among Us on console for PS4 and Xbox One? Why the game is so popular now – HITC

Tāpat “Among Us” ieņem otro vietu vidējās auditorijas apjomā. Šo spēli oktobrī “Twitch” platformā vērojuši vidēji 173 tūkstoši cilvēku, bet pirmajā vietā esošo “League of Legends” – 220,5 tūkstoši.

Pavisam vienkārša mobilā spēle aktuālajos “Twitch” skatījumos ir apsteigusi tādus grandus kā “Fortnite”, “Call of Duty: Modern Wafare”, “Grand Theft Auto V”, “Counter-Strike: Global Offensive”, “Minecraft”, “FIFA 21” un šo sarakstu varētu turpināt.

Taču šie ir tikai “Twitch” rādītāji un reālais spēles patēriņš ir vēl grandiozāks, ņemot vērā to, ka ne visi šo spēli raida tiešraidē un spēlē vienkārši draugu un ģimenes lokā.

Šīs spēles ietvaros tiešsaistes dalībnieki atrodas kosmosa kuģī un viens līdz trīs no viņiem ir krāpnieki (“impostor”). Piemēram, deviņiem no 10 cilvēkiem ir jāveic vienkārši uzdevumi un kopīgi jāsalabo tehniskās problēmas, kamēr krāpnieka uzdevums ir nogalināt pārējos (“crewmates”) un izjaukt plānus. Spēlei nav nepieciešams liels reakcijas ātrums vai īpašas geiminga prasmes – pietiek ar to, ka esi atjautīgs un spējīgs apmānīt pretiniekus. Uzvarētāji un zaudētāji tiek noteikti caur diskusijām un balsošanu.

The Skeld Tasks Guide - Among Us Wiki Guide - IGN

Kādēļ šī spēle ir tik populārā? Uz “iOS” un “Android” ierīcēm to var lejupielādēt un spēlēt pilnīgi bez maksas. Ja netraucē retas reklāmas un ja nav nepieciešamas papildus ekstras, piemēram, jauni varoņu aksesuāri, tad tajā nav jāiegulda ne centa. Tikmēr “Steam” platformā, lai to varētu spēlēt datorā, spēles cena ir 3,99 eiro.

Popularitāti lielā mērā veicina pieejamība – zemās izmaksas un tas, ka nav nepieciešamas jaudīgas ierīces, lai to darbinātu, ļauj “Among Us” spēlēt praktiski jebkuram, nevis izredzētajiem, kuriem ir jaudīgas spēkstacijas.

Vēl viens faktors ir elementāras kontroles. Spēlētāji skraida pa spēles laukumu, risina ļoti vienkāršus uzdevumus un diskutē. Lai pierastu pie kontrolēm, būtībā nav vajadzīgs nekāds treniņš.

Tāpat arī dažādu joku “memes” kultūra sociālajos tīklos ir palīdzējusi popularizēt “Among Us”, kā arī to var viegli spēlēt draugu un ģimenes lokā un nav nekādu ierobežojumu, kas to aizliegtu. “Among Us” var spēlēt jebkurš, kam ir viedtālrunis – pat vecs un ne īpaši jaudīgs.

Among Us Polus Map Tasks Guide – All Tasks, How to Complete

Interesanti, ka šī spēle nav iznākusi nesen. Tā tika izstrādāta 2018. gadā un sākotnēji nemaz nebija populāra. Tomēr pēc tam, kad pasaules rutīna izmainījās Covid-19 dēļ un cilvēki arvien vairāk laika sāka pavadīt mājās, domājot, ko darīt, “Among Us” kļuva par interesantu risinājumu, kā pavadīt brīvo laiku.

Spēle tuvākajā laikā, visdrīzāk, nepiedzīvos lejupslīdi un šis pat varētu nebūt tās augstākais punkts. Jāatzīst, ka “Among Us” gluži neatbilst esporta kategorijai, taču to ļoti aktīvi spēlē dažādi strīmeri – šobrīd pat aktīvāk nekā citas pazīstamas spēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par