“Amur” izdara uz pusi mazāk metienu nekā “Dinamo” un sagādā rīdziniekiem kārtējo zaudējumu

08/12/2021 21:43
Lauris Dārziņš

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šodien ar rezultātu 1:2 savā laukumā “Arēnā Rīga” piekāpās Habarovskas “Amur”, ciešot 14. zaudējumu pēdējos 17 mačos. Vienīgos vārtus “Dinamo” sastāvā guva Jere Karjalainens, bet “Amur” rindās izcēlās Vladimirs Galuzins un Vladimirs Butuzovs. “Dinamo” šajā spēlē izdarīja 38 metienus, kamēr “Amur” meta vairāk nekā uz pusi mazāk jeb 16 reizes, taču bija daudz efektīvāki par mājiniekiem.

Rīgas “Dinamo” – Habarovskas “Amur” 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Vārtsargi: Jūhans Matsons 14/16 – Jevgēņijs Aļikins 37/38

Rīgas “Dinamo” vārtu guvumi58:19 Jere Karjalainens (Rūdolfs Červenijs, Lukašs Radils)
Rīgas “Dinamo” noraidījumi28:48 Jere Karjalainens, 49:58 Rīzs Skārlets, 51:04 Rūdolfs Červenijs
Habarovskas “Amur” vārtu guvumi18:51 Vladimirs Galuzins (Davids Tomaseks, Romāns Ļubimovs), 53:07 Vladimirs Butuzovs (Ivans Nikolišins, Artjoms Aļajevs)
Habarovskas “Amur” noraidījumi10:28 Radans Lencs, 26:46 Aleksejs Volgins, 31:32 Sergejs Tereščenko, 50:39 Skaitliskā sastāva pārkāpums

Spēles gaita

Pirmajā periodā pārsvars bija rīdziniekiem, divreiz biežāk metot arī pa vārtiem (10:5). Izdevās panākt vairākumu perioda vidū, mājinieki daudz meta pa vārtiem, bet rezultāts nemainījās. Toties 69 sekundes pirms pārtraukuma 1:0 panāca “Amur”. Rīdzinieku vārtsargs Juhans Matsons izgāja aiz saviem vārtiem, bet ripu neaiztika. Cīņā aiz vārtiem ripa tika piespēlēta to priekšā, kur gar Matsona kājsargiem ripu vārtu tālajā stūrī ieslidināja Vladimirs Galuzins.

Arī otrā perioda vidū vairākumā rīdziniekiem bija divi labi vārtu gūšanas momenti, kuros lieliski nospēlēja viesu vārtsargs Jevgeņijs Aļikins. Tūlīt pēc tam vairākums bija “Amur”, taču arī tas netika izmantots, tāpat arī vēl viens “Amur” mazākums nebeidzās ar vārtu ieņemšanu. Arī šajā periodā liels pārsvars metienos (16:5) bija mājiniekiem. Vladimirs Butuzovs 54.minūtē panāca jau 2:0 vietu labā. Vienus vārtus izdevās atspēlēt, 59.minūtes sākumā Jerem Karjalainenam, kurš vārtu priekšā pielaboja Rūdolfa Červenija uzmetienu uz vārtiem – 1:2. Visā spēlē mājinieki 38 reizes traucēja viesu vārtsargu, bet viesi pa vārtiem meta vien 16 reizes.

“Dinamo” situācija

“Dinamo” ar 29 punktiem 36 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu grupā 12 komandu konkurencē, bet “Amur” ar 37 punktiem 39 cīņās ir astotā Austrumos. Turpinājumā šonedēļ nepāra dienās būs mači arī ar Maskavas apgabala “Vitjaz” un Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, bet pēc izlašu pārtraukuma 20.decembrī Rīgā viesosies Minskas “Dinamo”.

Pirms tam rīdziniekiem bija divu izbraukuma spēļu sērija, kuras ievadā uzvara 4:3 pēcspēles metienu sērijā pār “Torpedo” deva Vladimiram Krikunovam pirmo panākumu “Dinamo” galvenā trenera amatā. Pirmdien Rīgas komanda Balašihā ar rezultātu 1:4 piekāpās Boba Hārtlija trenētajai Omskas “Avangard”.

“Dinamo” patlaban aizvada neveiksmīgu sezonas nogriezni, kurā 16 spēlēs izcīnītas tikai trīs uzvaras, bet punkti gūti septiņos mačos. Pirms tam Latvijas komandai Sergeja Zubova vadībā oktobrī bija trīs uzvaru sērija. “Amur” nesen bija trīs uzvaru sērija, kas pārtrūka pirmdien Helsinkos, kur ar 0:2 tika atzīts vietējās “Jokerit” pārākums.

KHL abas komandas līdz šim bija tikušās 32 reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Šosezon 2.oktobrī Habarovskā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja “Amur” hokejisti. Vladimiram Krikunovam galvenā trenera amatā asistē Valērijs Kuļibaba, Aleksandrs Ņiživijs, Oļegs Orehovskis un Edgars Lūsiņš. Ģenerālmenedžera pienākumus pilda Edgars Buncis. Rīdzinieki Gagarina kausā nav spēlējuši septiņas sezonas pēc kārtas, aizvadītajā sezonā paliekot pēdējā vietā līgā.