Analīze: Keins sasniedzis ideālo karjeras posmu Premjerlīgas “Zelta buča” iegūšanai

Harijs Keins, sportazinas.com
Harijs Keins Foto: PFA

Anglijas Premjerlīgas sezonā pirmie soļi jau sperti, un pirmās četras kārtas aizvadītas. Sporta totalizators “Betsafe piedāvā iepazīties ar sezonas turpmākās attīstības prognozēm, kas veidotas īpaša pētījuma rezultātā, nosakot visu sezonas spēļu varbūtējos iznākumus, kā arī sezonas rezultatīvākos spēlētājus.

” analītiķu pētījumā (nejaukt ar ierastajiem bukmeikeru koeficientiem, kas nosaka
Anglijas Premjerlīgas likmes ) tika aprēķināta Premjerlīgas futbolistu potenciālā rezultativitāte šajā sezonā. Šo prognožu noteikšanai tika ņemta vērā spēlētāju rezultativitātes tendence iepriekšējās sezonās, kā arī spēlētāju vecums.

Universāli pieņemts, ka futbolā uzbrucēji savas karjeras augstāko punktu sasniedz 26-27
gadu vecumā. Par to liecina arī “Betsafe” izveidotā Premjerlīgas futbolistu vidējā karjeras
līkne, kurā ņemti vērā gandrīz 300 futbolistu karjeras dati un statistika pa gadiem. Izmantojot šo vidējās karjeras trajektoriju un projicējot tās rezultātus uz konkrētiem šīs sezonas Premjerlīgas spēlētājiem, kā arī izmantojot dažādus mainīgos, tika noteikta vadošo spēlētāju potenciālā rezultativitāte šosezon.

Par ticamāko kandidātu uz “Zelta buča” iegūšanu kā sezonas rezultatīvākajam spēlētājam
uzskatāms 25 gadus vecais “Tottenham Hotspur” līderis Harijs Keins, liecina pētījumā iegūtie dati. Esošās tendences liecina, ka Keinam šosezon ticamākais scenārijs ir 30 vārtu gūšana, un tas ļautu viņam trešo reizi karjerā iegūt šo prestižo balvu, pievienojoties Alanam Šīreram un Tjerī Anrī kā vienīgajiem, kas to spējuši paveikt.

Pagājušajā sezonā par labāko vārtu guvēju kļuva Mohameds Salāhs, bet pētījumā vērā
ņemtie dati viņam nerunā par labu, jo Salāham iepriekšējā tomēr bija izlaušanās sezona, kamēr iepriekš Itālijā viņš tik rezultatīvi nebija spēlējis. Attiecīgi 26 gadus vecajam Salāham tiek paredzēts neliels kritums, salīdzinot ar pagājušo sezonu, un viņam prognozēti 22 vārtu guvumi.

“Betsafe” analītiskajā pētījumā ir viens liels izņēmums, ņemot vērā futbolistu karjeras līkni,
proti, 30 gadus vecais Serhio Agvero. Viņam šosezon tiek paredzēta trešā vieta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ar 20 vārtu guvumiem.

Ar detalizētu futbola prognožu pētījumu no “Betsafe” likmju ekspertiem, kurā ar vairāku tūkstošu spēļu rezultātu simulāciju palīdzību analizēta arī potenciālā Premjerlīgas uzvarētāja, kopvērtējuma tabula un pastarītes, kur arī pieejami pārējie pētījuma secinājumi un metodoloģija, iespējams iepazīties “Betsafe” sporta blogā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par