Andersons un Smirnovs rezultatīvi Šveices čempionātā

28/03/2021 13:07
Deniss Smirnovs

Latvijas hokejisti Toms Andersons un Deniss Smirnovs sestdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Šveices augstākās līgas (NLA) mačos. Langnauas “Tigers” mājās ar 4:5 (1:2, 2:1, 1:2) piekāpās “Bern”.

Ivars Punnenovs “Tigers” vārtos atvairīja 26 no 31 metiena. Tikmēr viņa komandas biedrs Andersons rezultatīvi piespēlēja pirmo vārtu guvumā, kad pirmā perioda trešajā minūtē 1:0 “Tigers” labā panāca Keijo Vaibels. Uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes un 30 sekundes, no kurām minūti un sešas sekundes spēlēja skaitliskajā vairākumā. Andersons zaudēja vienīgajā iemetienā, bet spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Citā spēlē Ženēvas “Servette” mājās ar 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) zaudēja “Fribourg-Gotteron”. Smirnovs rezultatīvi piespēlēja otrā perioda trešajā minūtē, Henrikam Tomernesam panākot 1:2. Latvijas uzbrucējs šajā mačā laukumā pavadīja sešas minūtes un 42 sekundes un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Viņa komandas biedrs Sandis Smons nospēlēja piecas minūtes un 16 sekundes, kuru laikā reizi meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un spēli noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Sestdien spēle bija paredzēta arī Ronalda Ķēniņa pārstāvētajai “Lausanne”, bet mačs ar “Biel-Bienne” komandu pārcelts uz citu laiku. No Latvijas hokejistu pārstāvētajām komandām vislabāk sokas “Lausanne”, kas 83 punktiem 46 spēlēs ieņem otro vietu. “Servette” ar 78 punktiem 47 mačos ir sestā, bet “Tigers” ar 31 punktu 48 dueļos ierindojas pēdējā 12.vietā. Regulārajā čempionātā komandas aizvadīs 52 spēles. Iepriekšējā sezonā NL turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.