Anglija EČ kvalifikāciju sāk ar Itālijas pieveikšanu

23/03/2023 23:50
Harijs Keins

Anglijas vīriešu futbola izlase ceturtdien 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā spēlē, laukumā tiekoties iepriekšējā finālturnīra finālistēm, uzvarēja titula īpašnieci Itāliju. Emocionālā gaisotnē Neapolē notikušajā mačā Gereta Sautgeita vadītie vīri Roberto Mančīnī komandu uzvarēja ar rezultātu 2:1 (2:0).

1:0 spēles 13.minūtē ar sitienu no tuvas distances panāca Deklans Raiss, bet pirmā puslaika pirmspēdējā minūtē Herijs Keins, realizējot 11 metru soda sitienu, kļuva par Anglijas izlases visu laiku rezultatīvāko futbolistu. Keinam Anglijas izlasē tagad ir 54 vārti jeb par vieniem vairāk nekā iepriekšējam rekordistam Veinam Rūnijam. Cīņas 56.minūtē pēc Lorenco Pelegrīni piespēles savā debijas mačā vārtus guva 23 gadus vecais uzbrucējs Mateo Retegui. Zīmīgi, ka Retegui iekļaušana Itālijas izlasē tika pretrunīgi vērtēta, jo futbolists ir dzimis un audzis Argentīnā, bet Itālijas pilsonību varēja iegūt, pateicoties savai izcelsmei. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pēc otrās dzeltenās kartītes dažu minūšu laikā mačs noslēdzās Lūkam Šovam.

Šīs abas izlases tikās 2021.gada meistarsacīkšu finālā, kurā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārāki bija itāļi. Pēc tam abu izlašu ceļi krustojās arī UEFA Nāciju līgā, vispirms cīnoties bezvārtu neizšķirti, bet pēc tam ar 1:0 uzvarot Itālijai.

Vēl C apakšgrupā Ziemeļmaķedonija mājās ar 2:1 (0:1) uzvarēja Maltu, otrajā puslaikā uzvarētājiem vārtus gūstot Eljifam Elmasam un Darko Čurlinovam, bet zaudētājiem – Jankamam Jannikam. C apakšgrupā spēlēs arī Ukraina.

Tikmēr Krištianu Ronaldu, kurš ceturtdien kļuva par valstsvienību spēlēm visu laiku bagātāko futbolistu, izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, Portugāles futbolistiem Lisabonā ar rezultātu 4:0 (1:0) uzvarot Lihtenšteinu. 38 gadus vecais Ronaldu aizvadīja savu 197.maču valstsvienībā, kļūstot par vienīgo rekordistu. Par vienu maču izlasē mazāk ir Kuveitas uzbrucējam Baderam Al-Mutavam, kurš nav spēlējis kopš pērnā gada vasaras.

Mača astotajā minūtē ar tālu sitienu 1:0 portugāļu labā panāca Žuāu Kansēlu, bet otrajā minūtē pēc divām minūtēm pārsvaru dubultoja Bernārdu Silva. Turpinājumā, 51.minūtē Ronaldu realizēja 11 metru soda sitienu un 12 minūtes vēlāk viņš guva savus 120.vārtus izlasē, ar zibenīgu brīvsitienu pie soda laukuma robežas. Rezultatīvi J apakšgrupā noslēdzās arī mačs, kurā Bosnija un Hercegovina ar 3:0 (2:0) mājās pārspēja Islandi. Pirmajā puslaikā bosniešiem divus vārtus guva Rade Kruničs, bet otrajā puslaikā 3:0 panāca Amars Dedičs.

Trnavā notikusī spēle starp Slovākiju un Luksemburgu noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu “play-off” spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.