Anglija un Beļģija sadalīs PK bronzu un lūkos čempionātu noslēgt uz pozitīvas nots

14/07/2018 07:50

Futbola Pasaules kausa finālturnīrā Krievijā atlikušas vien divas spēles. Šodien, plkst. 17:00 Sanktpēterburgā cīņā par bronzas godalgām tiksies Anglija un Beļģija – komandas, kas čempionāta ietvaros tikās jau grupu turnīrā, uzvaru ar minimālu pārsvaru svinot beļģiem.

[post_bet]

Abi šī vakara sāncenši pusfināla cīņu laukumus pameta ar nokārtām galvām. Futbola dzimtenes pārstāvji tomēr neatvedīs kausu uz mājām un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu papildlaikā pret Horvātiju, kaut arī jau spēles piektajā minūtē Kīrana Tripjē lieliski izpildītais soda sitiens izvirzīja komandu vadībā. Angļiem priekšā izdevās noturēties līdz pat 72. minūtei, kad izlīdzinājumu panāca Ivans Perišičs, bet spēles 111. minūtē visu Angliju sarūgtināja Mario Mandžukičs.

“Esam iztukšoti. Strādājām ļoti smagi. Līdzjutēji bija lieliski. Spēle bija ļoti smaga, abām komandām izredzes bija vienādas. Vēlāk atskatoties uz šo maču, noteikti atradīsim lietas, ko varējām izdarīt labāk. Tas ir ļoti sāpīgi, patiešām, un sāpēs vēl ilgāku laiku. Šis bija fantastisks ceļojums. Tikām tālāk nekā sākotnēji cerēts,” atzina angļu kapteinis Harijs Keins.

Neskatoties uz zaudējumu, Gareta Sautgeita vīri jau šobrīd savā dzimtenē iekarojuši daudzu līdzjutēju sirdis un līdz ar pusfināla sasniegšanu atkārtojuši pirms 28 gadiem iespēto, kad finālturnīrā Itālijā angļi palika ceturtajā pozīcijā.

„Ja mums izdevās visā valstī atgriezt prieku, tad šis turnīrs bija tā vērts. Mums jābūt lepniem par to.”

Tāpat turnīra rezultatīvākā spēlētāja godā joprojām atrodas “Tottenham Hotspur” līderis Keins, kurš pretinieku vārtsargus Krievijā šovasar pārspējis sešas reizes. Uzbrucējam mačā pret Beļģiju ir iespēja kļūt par Anglijas izlases rekordistu viena finālturnīra ietvaros gūto vārtu ziņā – šo godu Keins šobrīd dala ar valstsvienības leģendu Geriju Linekeru, kurš ar sešiem goliem izcēlās arī 1986. gadā Meksikā.

Paredzams gan, ka angļiem šovakar savainojumu dēļ būs jāiztiek bez trim pamatsastāva spēlētājiem – Tripjē, Džordana Hendersona un Kaila Vokera, tomēr pilnīga skaidrība par sastāva aprisēm būs vien dažas stundas pirms mača.

Anglija ar Beļģiju šajā finālturnīrā jau tikās G apakšgrupas noslēdzošajā mačā. Toreiz ar 1:0 pārāki bija “sarkanie velni”, taču kā viena, tā otra komanda ļāva atpūsties lielākajai daļai līderu un iespēja sevi pierādīt tika dota vairākiem rezervistiem.

Beļģu “Zelta paaudzei” sapnis par Pasaules kausu tika izsapņots, sīvā cīņā piekāpjoties zvaigžņotajai Francijai (0:1). Līdzīgi kā angļiem, arī Beļģijai izdevies pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezties čempionāta labāko četriniekā. Vienīgo reizi kas līdzīgs padevās pirms 32 gadiem Meksikā – arī toreiz komanda spēlēja par bronzas medaļām, papildlaikā atzīstot Francijas pārākumu.

Abas šī vakara sāncenses ir labi pazīstamas ne tikai tāpēc, ka šovasar Krievijā jau reizi ir tikušās, bet arī tāpēc, ka Beļģijas provizoriskajā starta sastāvā desmit (!) no 11 spēlētājiem pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubus. Čempionātu rezultatīvi iesākušais Mančestras “United” uzbrucējs Romelu Lukaku grupu turnīrā izcēlās ar četriem precīziem raidījumiem, taču izslēgšanas spēlēs viņam savu vārtu kontu papildināt nav izdevies. Līdzīgi veicies arī Edenam Azāram (divi vārti), taču viņa pienesums laukuma vidusdaļā un uzbrukumu veidošanā pēdējos mačos ir bijis neatsverams.

Beļģija ar gūtajiem 14 vārtiem joprojām ir čempionāta ražīgākā komanda, tikmēr angļi nekur tālu neatpaliek (12), un paredzams, ka kā viena, tā otra valstsvienība noteikti lūkos papildināt savu kontu un centīsies noslēgt finālturnīru uz pozitīvas nots.