Anglijas futbola premjerlīga ievieš īpašus atbalsta pasākumus cīņai ar rasismu

12/06/2020 21:31
Nokopēts

Anglijas futbola premjerlīgas pirmajās 12 spēlēs pēc čempionāta atsākšanās futbolistiem uzvārdu vietā uz krekla būs sauklis “Black Lives Matter”. Tāpat turnīra dalībniekiem būs atļauts protestēt pret rasismu, pietupjoties uz viena ceļgala.

Kā lēmuši turnīra rīkotāji, protests būs atļauts kā pirms mača, tā arī spēles laikā, piemēram, pēc vārtu guvuma.

“Mums, futbolistiem, ir vienots mērķis izskaust rasismu un radīt iekļaujošu un cieņpilnu sabiedrību ar vienādām iespējām visiem, neatkarīgi no viņu ādas krāsas vai pārliecības,” teikts premjerlīgas futbolistu paziņojumā.

Arī Vācijas futbola bundeslīgā vairākas spēlēs futbolisti parādījuši savu nosodošo attieksmi pret rasismu.

Jau ziņots, ka Anglijas futbola premjerlīgas klubi provizoriski vienojušies par 2019./2020.gada sezonas atsākšanos 17.jūnijā.

Jūnija trešajā trešdienā notiks divi dueļi – Birmingemas “Aston Villa” pret Šefīldas “United” un Mančestras “City” pret Londonas “Arsenal”. Šīm komandām pirms turnīra pārtraukšanas bija viena spēle rezervē.

Pēc tam sekojošajā nedēļas nogalē norisināsies 30.kārtas izspēlē.

Sezona varēs atsākties tikai ar nosacījumu, ja tiks izpildītas visas drošības prasības. Jau tagad zināms, ka mači notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Premjerlīgā kopumā vēl atlikušas 92 spēles, bet “Liverpool” vienībai ir nepieciešamas vien divas uzvaras, lai svinētu pirmo panākumu pēdējo 30 gadu laikā.

Sezonas pārtraukums premjerlīgā tika izziņots 13.martā, bet pirmos treniņus nelielās grupās spēlētāji aizvadīja maija izskaņā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām