Anglijas futbolistes savu fanu priekšā triumfē un pirmo reizi kļūst par Eiropas čempionēm

31/07/2022 21:45
Anglijas sieviešu futbola izlase

Anglijas futbolistes svētdien vairāk nekā 87 tūkstošu skatītāju priekšā Londonā triumfēja Eiropas čempionātā futbolā, pirmo reizi kļūstot par Eiropas čempionēm. Mača pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1 (0:0), bet uzvaru nesošos vārtus papildlaikā guva Anglija.

Jau iesildīšanās laikā savainojumu guva Vācijas kapteine Aleksandra Popa, kura iepriekšējās sešās spēlēs guva piecus vārtus. Viņa finālmačā nedevās laukumā, un Vācija spēlēja bez vienas no līderēm. Pirmajā puslaikā, vārtus nevienai no komandām negūstot, Vācija aizsardzībā spēlēja neuzmanīgi, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas pretiniecēm.

62.minūtē pēc Keiras Volšas piespēles bumbu Vācijas vārtos raidīja Ella Tūna, kurai tie bija pirmie vārti meistarsacīkstēs. Tuvojoties spēles izskaņai daudz vairāk sāka uzbrukt Vācijas futbolistes, taču Anglija sākumā veiksmīgi aizsargājās un vārtsardze atvairīja pa viņas vārtiem raidītos sitienus.

Anglija devās pēc tam pretuzbrukumā, kam sekoja ātrs vāciešu uzbrukums uz otru laukuma galu. Tabea Vasmuta saņēma bumbu tuvu soda laukumam, un viņa tālāk piespēlēja Linai Magullai, kurai vajadzēja pielikt tikai kāju, lai bumba atrastu ceļu vārtos, 79.minūtē panākot neizšķirtu. Pamatlaika kompensācijas laika izskaņā vairāk uzbrukumos devās vācietes, taču tas nerezultējās vārtu guvumā. Papildlaika pirmā puse noritēja abām komandām spēlējot piesardzīgi, bet otrajā pusē 111.minūtē Anglijas valstsvienību vadībā izvirzīja Kloja Kellija, kura vārtus guva no tuvas distances.

Anglijas futbolistes finālā spēlēja trešo reizi vēsturē. 1984.gada titulcīņā ar Zviedriju rezultāts divu maču summā bija 1:1, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā anglietes zaudēja ar 3:4, bet 2009.gada finālā futbola dzimtenes pārstāves ar 2:6 atzina Vācijas izlases pārākumu.

Lai sasniegtu finālu, Anglija ar 4:0 uzvarēja Zviedriju, kamēr Vācija ar 2:1 bija pārāka pār Franciju. Vācietes finālā spēlēja devīto reizi vēsturē. Iepriekšējos astoņos kontinenta titulmačos viņas bijušas nepārspētas. Iepriekšējā Eiropas čempionātā 2017.gadā triumfēja Nīderlandes izlase, kas finālā ar 4:2 pārspēja Dānijas futbolistes. Tituliem bagātākā komanda ir Vācijas izlase, kas Eiropas sieviešu čempionātā uzvarējusi astoņas reizes. Divi tituli ir Norvēģijai, bet pa reizei triumfējušas Zviedrijas un Nīderlandes futbolistes.