Anglijas izlase triumfē “otrajā stāvā” un izslēdz pragmatiskos zviedrus

07/07/2018 18:55

Par FIFA Pasaules kausa finālturnīra trešo pusfinālisti kļuvusi daudzsološā Anglijas izlase, kas spēja uzlauzt Zviedrijas aizsardzību, triumfējot mačā ar 2:0.

Pirms spēles

Abas valstsvienības iepriekš turnīrā bija zaudējušas pa vienai spēlei. Zviedrijas izlase F grupā vispirms ar 1:0 apspēlēja Dienvidkorejas futbolistus, bet otrajā duelī piedzīvoja dramatisku neveiksmi pret Vāciju (1:2), taču pēdējā grupu turnīra mačā ar 3:0 sagrāva Meksiku, vārtus gūstot Augustinsonam, kā arī kapteinim Grankvistam, bet vienu reizi apaļo priekšmetu meksikāņi raidīja savos vārtos. Astotdaļfinālā Zviedrija ar 1:0 pārspēja Šveici, ceturtdaļfinālā nodrošinot dueli ar futbola dzimtenes pārstāvjiem. Zviedrijas izlase labāko astoņu komandu skaitā bija iekļuvusi pirmo reizi kopš 1994. gada, kad ASV izcīnīja bronzas godalgas.

Tikmēr angļi pēc izrautas uzvaras G grupā pār Tunisiju (2:1), ar 6:1 sagrāva Panamu. Tajā mačā ”hat-trick” guva Harijs Keins, bet divus vārtus pievienoja centra aizsargs Džons Stounss, tikmēr ar vienu rezultatīvu sitienu izcēlās Džese Lingārds. Bet noslēdzošajā spēlē, ar otro sastāvu, angļi ar 0:1 piekāpās Beļģijai. Savukārt astotdaļfinālā, smagā spēlē, pamatlaiks ar Kolumbiju noslēdzās neizšķirti 1:1, Keinam gūstot vienīgos vārtus futbola dzimtenes pārstāvju labā. Pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 tika izcīnīta uzvara, bet Keins ar sešiem ”goliem” ir turnīra labākais ”snaiperis”. Anglijas izlase pusfinālā nebija tikusi kopš 1990. gada Pasaules kausa Itālijā.

Duelī angļiem nevarēja palīdzēt uzbrucējs Džeimijs Vārdijs, kurš bija iedzīvojies savainojumā, bet zviedriem sakrāto divu brīdinājumu dēļ mačs gāja secen aizsargam Mikelam Lustigam.

Zviedrija angļiem iepriekš nebija bijis sevišķi parocīgs pretinieks, jo pēdējos septiņos savstarpējos dueļos (četras draudzības spēles, divi PK mači un viens Eiropas čempionata duelis) futbola dzimtenes pārstāvji bija uzvarējuši vien divreiz. Trīs spēles bija beigušās neizšķirti, bet divus panākumus bija svinējuši zviedri.

Starta sastāvi:

Zviedrija (4-4-2): R. Olsens – Augustinsons, Grankvists, Lindelofs, Krafts – Forsbergs, Ekdāls, Larsons, Klēsons – Toivonens, Bergs

Anglija (3-5-2): Pikfords – Vokers, Stounss, Magvairs – Ali, Tripjērs, Lingārds, Hendersons, Jangs – Keins, Stērlings

Pirmais puslaiks

Spēle iesākās ar jau gaidāmu pragmatisku futbolu – bumbu daudz vairāk kontrolēja angļi, tomēr zviedri mēdza piekopt arī augstu presingu Anglijas izlases laukuma pusē, tādējādi krietni vien patraucējot angļiem iesākt savus uzbrukumus.

Tomēr ar katru minūti angļi arvien draudīgāk tuvojās zviedru soda laukumam, pirmajam bīstamajam momentam sekojot 19. minūtē, kad no 22 metru attāluma pavisam nedaudz kreisajam vārtu stabam sitot Harijam Keinam.

Zviedru autobuss arvien vairāk lūza līdz pavisam salūza 30. minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles augstāk par visiem izlēca aizsargs Henrijs Magvairs, kurš bumbu raidīja vārtu kreisajā stūrī, gūstot savus pirmos vārtus Anglijas izlases rindās – 1:0.

Puslaika noslēgumā divus izrāvienus viens pret vienu zviedru vārtsargu Robinu Olsenu veica Rahīms Stērlings, tomēr abas reizes Anglijai savu vadību palielināt neizdevās – vienā no reizēm tiesnesis novēloti fiksēja aizmuguri, kamēr otrajā zviedrus glāba aizsarga izklupiens.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma ļoti apņēmīgu futbolu sāka rādīt Zviedrija, kuras uzbrucējam Markusam Bergam jau 47. minūtē bija teicama izdevīga rezultātu izlīdzināt, tomēr viņa raidījumu ar galvu slaidā lēcienā atvairīja Džordans Pikfords.

Drīz vien angļi zviedrus sodīja par izšķērdību, kad pēc Džesī Lingārda centrējuma pirmais pie bumbas gaisa divcīņā tika Dele Alī, panākot 2:0 savas komandas labā.

Turpinājumā Zviedrija arvien vairāk pārvirzīja savus spēkus uzbrukumā, izveidojot vēl dažus lieliskus momentus. Tā Pikfordam bija jādemonstrē visa viņa meistarība, lai atvairītu Viktora Klēsona un Markusa Berga raidījumus.

Beigu beigās Anglija visnotaļ prasmīgi spēja rezultātu noturēt nemainīgu, izcīnot uzvaru ar 2:0, kā arī pirmo reizi kopš 1990. gada iekļūstot Pasaules kausa pusfinālā.

Tajā angļi tiksies vai nu ar Horvātiju, vai mājinieci Krieviju.