Anglijas izlasei pret Horvātiju ”gadsimta” iespēja tikt Pasaules kausa finālā

11/07/2018 08:00
Daily Mirror

Šovakar plkst. 21:00 tiks aizvadīts otrais Pasaules kausa finālturnīra pusfināls, kurā Anglijas futbola izlase spēkosies ar Horvātijas valstsvienību. Maču no Maskavas tiešraidē translēs kanāls LTV7, bet dueļa uzvarētājs finālā tiksies ar Francijas futbolistiem, kas pirmajā pusfinālā ar 1:0 pieveica Beļģiju.

Angļi pēc izrautas uzvaras G grupā pār Tunisiju (2:1), ar 6:1 sagrāva Panamu. Tajā mačā “hat-trick” guva Harijs Keins, bet divus vārtus pievienoja centra aizsargs Džons Stounss, tikmēr ar vienu rezultatīvu sitienu izcēlās Džese Lingārds. Bet noslēdzošajā spēlē, ar otro sastāvu, angļi ar 0:1 piekāpās Beļģijai. Savukārt astotdaļfinālā, smagā spēlē, pamatlaiks ar Kolumbiju noslēdzās neizšķirti 1:1, Keinam gūstot vienīgos vārtus futbola dzimtenes pārstāvju labā. Pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 tika izcīnīta uzvara, bet Keins ar sešiem “goliem” ir turnīra labākais “snaiperis”.

Ceturtdaļfināla duelī, spēlējot gana pārliecinoši, ar 2:0 apspēlēta Zviedrijas izlase. Ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās aizsargs Harijs Magvairs un pussargs Dele Alī, abiem pretinieku vārtu vīru pārspējot ar galvu. Anglijas izlase pusfinālā nebija tikusi kopš 1990. gada Itālijā un Žuzē Mourinju to angļiem sauc par “zelta iespēju”. Tikmēr bijušais Anglijas izlases uzbrucējs Alans Šīrers, kurš savulaik valstsvienbas rindās guva 30 vārtus, sacīja, ka par futbola dzimtenes pārstāvjiem vairs neņirgāsies. Bet kādreizējais Vācijas izlases treneris Jirgens Klinsmans uzsvēra, ka angļu nākotne izskatās spoža.

Lai gan pirms dueļa uz jautājuma zīmes bija pussarga Džordana Hendersona un uzbrucēja Džeimija Vārdija dalība spēlei, tomēr preses konferencē Anglijas izlases stūrmanis Garets Sautgeits uzsvēra, ka mačam ar Horvātiju viņa rīcībā būs visi 23 sastāvā esošie futbolisti. Arī Horvātijas izlasē gaidāms, ka redzēsim tās lielākās zvaigznes, lai gan ceturtdaļfinālā spēlētājiem nācās laukumā pavadīt vairāk nekā divas stundas.

[post_bet]

Horvātija izcīnīja uzvaras visās trīs grupu turnīra spēlēs. Vispirms horvāti ar 2:0 uzveica Nigēriju, pēc tam sekoja uzvara ar 3:0 pret Argentīnu, bet vēlāk ar 2:1 tika apspēlēta Islande. Tikmēr ļoti smags panākums izcīnīts astotdaļfinālā pret Dāniju. Pēc 90. minūtēm uzvarētājs netika noskaidrots, tāpēc nācās aizvadīt papildlaiku un pēcspēles sitienu sēriju, kurā ar 3:2 triumfēja horvāti.

Ceturtdaļfinālā horvāti divas reizes izlaida vadību pret mājinieci Krieviju, bet dramatiskā pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 sasniedza pusfinālu. Mača pamatlaiks noslēdzās ar 1:1, bet beidzoties 120. minūtēm tablo vēstīja 2:2. Horvātu rindās ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās uzbrucējs Andrejs Kramaričs un aizsargs Domagojs Vida. Divus vārtus Horvātijas izlases labā turnīrā guvis Luka Modričs, bet vienreiz izcēlušies Mario Mandžukičs, Ante Rebičs, Ivans Rakiticš, Milans Badeļjs, Ivans Perisičs, kā arī minētie Kramaričs un Vida.

Pēdējās piecās abu valstsvienību tikšanās reizēs trīs uzvaras ir Anglijas rēķinā, bet divas Horvātijas izlases. 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Anglija uzvarēja ar 4:2, bet  Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā uz 2008. gadu Horvātija divreiz apspēlēja futbola dzimtenes pārstāvjus, sāpīgi aizliekot tai priekšā kāju braukšanai uz Austriju un Šveici. Tikmēr Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, izspēlējot ceļazīmi uz 2010. gada turnīru Dienvidāfrikas republiku, angļi pamatīgi ”nopēra” Horvātiju, abās spēlēs kopā iesitot deviņus vārtus, bet, ielaižot divus.