Stērlings par rasisma skandālu Melnkalnē: Daži idioti izbojāja patiešām lielisku vakaru

foto: espn.com

Melnkalnes futbola izlases līdzjutējus vajadzētu sodīt par viņu rasistiskajiem saukļiem, uzskata Anglijas valstsvienības uzbrucējs Rahīms Stērlings.

Jau vēstīts, ka angļi pirmdien 2020. gada Eiropas čempionāta futbolā kvalifikācijas spēlē viesos ar rezultātu 5:1 sagrāva Melnkalni. Uzvaru aizēnoja vietējie līdzjutēji, kuri Anglijas izlases virzienā izkliedza rasistiskus saukļus.

Eiropas Futbola federāciju asociācija () otrdien uzsāka izmeklēšanu, kamēr Stērlings aicina Melnkalnes mājas spēles aizvadīt aiz slēgtām durvīm.

“Ir jābūt reālam sodam, ne tikai pāris cilvēkiem, bet visiem. Ja līdzjutēji izkliedz rasistiskus saukļus, tad jātaisa ciet viss stadions. Kad liegums tiks atcelts, tad līdzjutēji padomātu vēlreiz pirms darītu ko muļķīgu,” raidsabiedrībai BBC teica Stērlings.

“Daži idioti izbojāja patiešām lielisku vakaru. Tas tiešām ir skumji, ka par tādām lietām jārunā pēc uzvarētām spēlēm,” pauda angļu uzbrucējs.

Šis ir otrais rasistiskais incidents pēdējās nedēļas laikā. Trešdien pārbaudes mačā starp Vāciju un Serbiju līdzjutēji izkliedza rasistiskus saukļus pret Vācijas futbolistiem Līroju Sanē un Ilkaju Gindoanu, kuriem ir attiecīgi senegāliešu un turku izcelsme.

Savu viedokli šajā jautājumā izteicis arī Anglijas izlases galvenais treneris Garets Soutgeits, kurš sacīja: “Mēs aizvadījām lielisku maču, bet ļoti žēl, ka to aizēnoja fani, kuri izteica raisistiskus saukļus mūsu spēlētāju virzienā. Visu no fanu sacītā nedzirdēju, taču skaidri un gaiši dzirdēju, kā fani izsaka nepiedienīgas piezīmes, kad Denijs Rouzs saņēma dzelteno kartīti. Tas ir nepieņemami un skumji. Mēs noteikti vērsīsimies attiecīgajās institūcijās, lai tās izmeklē šo atgādinājumu. Mans uzdevums ir aizsargāt savus spēlētājus, bet nākotnē uzraugošajām iestādēm ir vairāk jāseko līdzi šādiem gadījumiem un jāpieņem stringri soda mēri.”

Tikmēr Melnkalnes izlases galvenais treneris Ļubiša Tumbakovičs sacīja, ka neesot dzirdējis rasistiskus saukļus spēles laikā.

Savukārt Melnkalnes Futbola federācija norādīja, ka tā diskvalificēs jebkuru līdzjutēju, kurš bijis iesaistīts rasistiskajos incidentos. “Multikulturālā un daudznacionālā sabiedrībā, kāda ir Melnkalnē, nav vietas šādai rīcībai.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par