Anglijas klubi “City” un “Liverpool” ar uzvarām sāk ČL 1/4 finālus

05/04/2022 23:58
Kevins De Brujne

Šovakar UEFA Čempionu līgas pirmajās ceturtdaļfinālu spēlēs uzvaras izcīnīja Anglijas klubi “Liverpool” un Mančestras “City”. Liverpūle ar 3:1 (2:0) viesos uzvarēja Lisabonas “Benfica”, bet “City” ar 1:0 (0:0) mājās apspēlēja Madrides “Atletico”. Atbildes mači notiks nākamnedēļ, bet atlikušie divi ceturtdaļfinālu pāri cīnīsies rīt.

Benfica – Liverpool 1:3
49′ Darvins Nunjess – 17′ Ibrahima Konatē, 34′ Sadio Manē, 87′ Luiss Diass

City – Atletico 1:0
70′ Kevins De Brujne

UEFA Čempionu līgas 1/4 fināli

Komanda 1 Komanda 2 Spēle 1 Spēle 2
Benfica Liverpool 1:3 13.04
Villarreal Bayern 6.04 12.04
Man. City Atletico 1:0 13.04
Chelsea Real 6.04 12.04

70.minūtē “City” futbolisti pie viesu soda laukuma izspēlēja kombināciju, Filam Fodenam iespēlējot bumbu soda laukumā un soda laukumā ieskrējušajam Kevinam De Brujnem no vārtsarga laukuma labā stūra raidot bumbu kreisajā vārtu stūrī – 1:0.

Otrā spēlē “Benfica” 17.minūtē pēc Endrjū Robertsona stūra sitiena izpildes no kreisās puses mājinieku soda laukumā visaugstāk uzlēca Ibrahima Konatē, ar galvu raidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 1:0 Liverpūles kluba labā. Vēl pēc 17 minūtēm otros vārtus viesu labā guva Sadio Manē, no tuvas distances raidot bumbu vārtos pēc Luisa Diasa piespēles – 2:0. 49.minūtē mājiniekiem vienus vārtus atguva Darvins Nunjess, pēc Rafas Silvas piespēles soda laukumā trāpot vārtu labajā apakšējā stūrī – 1:2.

87.minūtē liverpūlieši atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Pēc Nabi Keitā piespēles Diass nonāca aci pret aci ar mājinieku vārtsargu Odiseju Vlahodimu un raidīja bumbu vārtos – 3:1. Mača kompensācijas laika septītajā minūtē vienatnē ar Vlahodimu nonāca Djogu Žota, taču vārtsargs uzvarēja šajā duelī.

Trešdien pirmās spēles aizvadīs arī Londonas “Chelsea” un Madrides “Real”, kā arī Spānijas “Villarreal” un Minhenes “Bayern”. Ceturtdaļfināli plānoti 5. un 6.aprīlī ar atbildes spēlēm 12. un 13.aprīlī, bet pusfināli notiks 26./27.aprīlī un 3./4.maijā. UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva nākamajā kārtā, trešā pārcēlās uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona bija beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā Parīzē, lai gan sākotnēji tas bija ieplānots Sanktpēterburgā. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā UEFA atņēma Sanktpēterburgai tiesības uzņemt finālu. 2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas “Chelsea” ar 1:0 pārspēja Mančestras “City”.