Anglijas sieviešu futbola izlase izglābjas un nodrošina vietu pusfinālā

21/07/2022 08:43
Anglijas sieviešu futbola izlase

Anglijas sieviešu futbola izlase trešdien Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla papildlaikā uzvarēja Spāniju un kā pirmā nodrošināja vietu pusfinālā. Braitonā notikušajā mačā rezultāts pēc pamatlaika bija neizšķirts 1:1 (0:0), bet papildlaikā ar 1:0 uzvarēja mājinieces, spēlē gūstot virsroku ar 2:1.

Spēles pirmajā puslaikā anglietes ieraidīja bumbu vārtos, taču aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs 0:0. Spānija vārtus guva 54.minūtē, kad pēc Atenejas del Kastiljo piespēles Estere Gonsalesa-Rodrigesa saņēma bumbu pie vārtu līnijas, nolika to pa sitienam un raidīja mērķī. Anglietēm tie bija pirmie zaudētie vārti šajā finālturnīrā. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc centrējuma soda laukumā Alesija Ruso ar galvu nolika bumbu pa sitienam Ellai Tūnei, kura izpildīja netveramu raidījumu – 1:1. Papildlaikā pēc nospēlētām sešām minūtēm Džordžija Stenveja ar sitienu ārpus soda laukuma robežas panāca jau 2:1 mājinieču labā. Atlikušajās 24 minūtēs spānietes vārtus neguva.

Anglijas futbolistes pusfinālā tiksies ar Zviedrijas un Beļģijas mača uzvarētāju. Pārējos ceturtdaļfinālos būs Vācijas un Austrijas, kā arī Francijas un Nīderlandes duelis. Katras grupas divas labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā un turpināja cīņu par čempiones titulu. Fināls Vemblija stadionā Londonā notiks 31.jūlijā.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā 2017.gadā triumfēja Nīderlandes izlase, kas finālā ar 4:2 pārspēja Dānijas futbolistes. Tituliem bagātākā komanda ir Vācijas izlase, kas Eiropas sieviešu čempionātā uzvarējusi astoņas reizes. Divi tituli ir Norvēģijai, bet pa reizei triumfējušas Zviedrijas un Nīderlandes futbolistes. Eiropas čempionāts Anglijas stadionos norisināsies līdz 31.jūlijam.