Ankipāns: Agrāk “Dinamo” skaitījās mājas komanda, bet tagad ir 50/50

Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ģirts Ankipāns centrā | Foto: Raimonds Volonts

Kontinentālās hokeja līgas () kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris sarunā ar bijušo aizsargu Oļegu Sorokinu dalījies iespaidos par Latvijas komandas gatavošanos 2019./2020. gada sezonai.

Ankipāns atzina: “Mums ir jauns treneru kolektīvs, bet jau esam izveidojuši diezgan spēcīgu komandu. Mums ir spēcīgs kolektīvs, jo paši spēlētāji ir ar labiem raksturiem. Ar pašaizliedzīgo spēli esam uzstādījuši mērķi, ka gribam uzvarēt katrā spēlē.”

Treniņu procesu komentēja treneris: “Šosezon treniņus cenšamies miksēt un mums ir gan fiziskie, gan ledus treniņi. Protams, tas nav slikti, ka agrāk vairāk bija fiziskie treniņi, bet tagad nomainījām slodzi. Tagad esam kļuvis daudzveidīgāki.”

“Tagad vairāk strādājam svaru zālē, tāpat esam izmantojuši arī jūru. Man patīk šis darbs, jo no malas var redzēt, kā veidojas kolektīvs. Viens otru kādā brīdī pavelk un ir novērojama nepiekāpība,” piebilda speciālists.

Jauno spēlētāju iesaisti komandā skaidroja Ankipāns: “Jaunie spēlētāji mūsdienās ir daudz fiziskāki. Piemēram, priekš sava vecuma Emīls Ģēģeris un Daniels Bērziņš ir diezgan jaudīgi. Pēc aptuveni viena līdz diviem gadiem viņi būs nobrieduši hokejisti.”

“Dinamo” stūrmanis komentēja situāciju ar dažādajiem laukuma izmēriem: “Agrāk skaitījāmies kā mājas komanda, bet tagad vairāk ir 50/50. Vēl punktu ņemšanu izbraukumā ļoti sarežģī dažādiem laukuma izmēri. Taktiku jau grūti izmainīt un pielāgot katram laukumam.”

Rīdzinieki turpina gatavošanos jaunajai KHL sezonai, piedaloties tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kausā. Pagaidām “Dinamo” kontā ir divas uzvaras divos mačos. Vispirms ar 3:0 tika apspēlēti Jekaterinburgas “Avtomobilist” hokejisti, bet trešdien rīdzinieki ar 3:1 sakāva Jaroslavļas “Lokomotiv”. Sestdien Latvijas komanda mērosies spēkiem ar Minskas “Dinamo”, bet svētdien tiks krustotas nūjas ar Kazaņas “Ak Bars”.

Rīgas “Dinamo” 2019./2020. gada KHL sezonu uzsāks 2. septembrī, kad “Arēnā Rīga” mērosies spēkiem ar Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak”, kuru vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Ankipānam “Dinamo” treneru korpusā asistēs Artis Ābols, Edgars Masaļskis, Aigars Cipruss, Juris Klodāns un Rolands Ozoliņš.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par