Ankipāns: Dod Dievs, tiksimies ar Ābolu OHL finālā, un lai viss izšķiras septītajā spēlē!

16/01/2021 12:51

Pašmāju speciālists Ģirts Ankipāns šo sezonu sāka kā Jaunatnes attīstības hokeja līgas (JAHL) kluba “Aho/Baltie Vilki” galvenā trenera asistents. Savukārt šodien kļuva zināms, ka 45 gadus vecais speciālists iecelts par “Optibet” hokeja līgas (OHL) kluba “Mogo/LSPA” galveno treneri. “Sportazinas.com” aprunājās ar Ankipānu, kurš pastāstīja, ar ko viņš nodarbojās pēdējos mēnešos, kāpēc viņš piekrita “Mogo/LSPA” piedāvājumam, kā arī atklāja, kādus vēl piedāvājumus viņš saņēma sezonas laikā.

-Ģirt, noteikti bijāt noilgojies pēc galvenā trenera darba?
-Visu šo laiku es biju hokejā, tikai vairāk strādāju ar jauniešiem. Pavadīju laiku kopā ar dēlu, kuram ir deviņi gadi, daudz nodarbojamies. Brīvprātīgi palīdzēju savam draugam Rodrigo Lāviņam vilkos, gan JAHL komandā, gan U17 un U15. Agrāk man tādas pieredzes nebija, tagad varēju to iegūt, man bija interesanti ieraudzīt bērnu un jauniešu hokeju no iekšpuses. Kas attiecas uz lielo hokeju, es jau tāpat diezgan bieži to skatos. Bet tā pauze nāca par labu, jo sanāca nedaudz atpūsties.

-Ar ko jūs uzrunāja “Mogo/LSPA” piedāvājums?
-Tā ir viena no četrām TOP komandām Latvijā kopā ar “Liepāju”, “Zemgali/LLU” un “Olimpu”. Tuvojas “play-off” turnīrs, kas ir interesantākā stadija hokejā. Pats labprāt gribētu tajā piedalīties, varētu teikt, ka tiešām “noilgojies” ir pareizais vārds, ja runājam par spriedzi. Centīšos sagatavot komandu tieši uz izslēgšanas mačiem. Ar kluba vadību izrunājām, ka pieiesim pragmātiski, gatavosimies [“play-off” spēlēm] un skatīsimies. Mana pirmā darba diena ir šodien, sāksim no nulles punkta un redzēsim, kas sanāks.

-Tas bija vienīgais piedāvājums sezonas laikā?
-Bija dažas pārrunas, runāju pat ar vienu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu, biju ļoti ļoti tuvu, bet viss vienmēr ir atkarīgs no kluba rezultātiem. Beigās ar to vienību viss bija kārtībā. Bija vēl viens piedāvājums no ārzemēm, bet pašlaik es to neizskatītu, jo mana prioritāte ir vai nu augstā līmeņa profesionāls klubs, vai arī būt tuvāk savam bērnam, ar “Mogo/LSPA” es to veiksmīgi varu apvienot.

-“Mogo/LSPA” ir tikai viens mērķis, vai nē?
-Citu mērķu nevar būt, jā. Sports ir sports, viens vinnē, otrs zaudē, bet mērķis vienmēr ir čempiontituls, bez šaubām. Nav jēgas piedalīties, ja tu negribi vinnēt spēli, “play-off” sēriju vai kausu. Neesmu burvis un nevaru apsolīt titulu, tomēr ir ieguldīts daudz darba, lai mēs to varētu izdarīt. Pat nesatiekot komandu, esmu pārliecināts, ka mēs smagi strādāsim, lai to sasniegtu.

-Vai esiet gatavs tam, ka, ņemot vērā līmeņu atšķirības starp OHL un KHL, kaut kādas iestrādes no “Dinamo” laikiem varētu nenostrādāt?
-Protams, daudz kas ir atkarīgs no spēlētājiem, bet es domāju, ka “Mogo/LSPA” hokejistu vidējais līmenis ir tāds pats ka citās OHL TOP4 komandās. Varbūt kādā ir augstāks, kādā – zemāks, bet tieši vidējais ir tāds pats. Hokejā ne vienmēr uzvar meistarība, var vinnēt gan ar raksturu, gan ar cīņassparu, gan ar lielu vēlmi, ar šiem faktoriem daudz ko var kompensēt.

Bet es par to nedomāju, visi “Mogo/LSPA” spēlētāji ir meistarīgi OHL līmenī. Negribu salīdzināt viņus ar “Dinamo” hokejistiem, kur spēlētāju vidējais līmenis arī nebūt nav tas augstākais – tur jābūt augstā līmeņa ārzemniekiem, lai komandas sasniegtu rezultātus. Ja mēs ņemam laiku, kad es pats strādāju “Dinamo”, tad komandā spēlēja arī tādi puši kā Rihards Marenis, Roberts Lipsbergs, Oskars Batņa, kuri plus – mīnus ir Latvijas čempionāta spēlētāji, tikai fiziski nobrieduši un ar raksturu, kas palīdz viņiem uzvarēt divcīņas augstā profesionālajā līmenī.

-“Dinamo” jūs strādājāt kopā ar Arti Ābolu. Vai spēles pret viņa vadīto “Zemgali/LLU” jums būs īpašas?
-Pagaidām grūti teikt. Ja mēs paskatīsimies TOP4 komandas – vienā strādā Aigars Cipruss [asistents “Olimpā”, citā – Ābols. Kopā esam spēlējuši, trenējuši un daudz ko citu darījuši. Taču nedomāju, ka tas būs galvenais akcents. Šīs spēles noteikti būs interesantas. Artis bija pirmais, kurš mani apsveica. Ko es varu teikt, cīnīsimies. Dod Dievs, tiksimies finālā un lai viss izšķiras septītajā spēlē!

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…