Ankipāns: Ir jāsaprot tie cilvēki, kuri kādreiz atsaka spēlēt izlasē

17/04/2024 17:50
Nokopēts
Ģirts Ankipāns

“Optibet” hokeja līgas kluba “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns sarunā “Latvijas Radio” raidījumā “Piespēle” pauda savu nostāju par hokejistu lēmumiem izvēlēties nespēlēt Latvijas izlasē.

Vakar kļuva zināms, ka Latvijas valstsvienībai šajā pavasarī nepalīdzēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošais uzbrucējs Zemgus Girgensons, jo viņam uz nākamo sezonu nav līgums. Neskaitot traumas guvušos Kristiānu Rubīnu un Denisu Smirnovu, Girgensons kļuva par pirmo spēlētāju, kurš šogad atteicis izlasei. Nerunājot gan par Girgensona gadījumu, Ankipāns norādīja, ka nespēlēšana valstsvienībā nav jānosoda.

“Aisberga redzamā daļa [proti, izlases uzvaras,] ir liels veiksmes stāsts, bet tam apakšā ir tik grūts darbs. Paskatījos, ka savā karjerā man arī ir kādas 100 spēles [izlasē], kas ir kā papildu pusotra sezona, citiem tās ir pat vēl vairāk. Ir jāsaprot tie cilvēki, kuri kādreiz atsaka [spēlēt izlasē] un, piemēram, operējas vai atpūšas. Agrāk mums bija tik daudz pārmetumu [par nespēlēšanu], ja atceramies Jāni Spruktu, tāpat [Mārtiņu] Karsumu nelika mierā, lai gan viņš ārstēja ceļgalus,” stāstīja Ankipāns.

“Šogad Rubīns nespēlēs, bet tagad komunikācija [no federācijas puses] ir citādāka un pret šiem spēlētājiem, kuri grib paņemt pauzi, atpūsties un pabūt ar ģimeni, attiecas saprotoši. Viņi var savest kārtībā veselību un tad nākotnē varēs palīdzēt daudz vairāk, nekā viņus vienkārši tagad “dedzināt”,” pauda treneris. “[Spēlējot ar veselības problēmām,] tu vari ne tikai iegāzt komandu, bet arī sabojāt karjeru. Mums ir vajadzīgi veseli spēlētāji.”

Komentāri

  • Robs
    17/04/2024 19:34

    Girgensons nav tas gadījums par ko runā Ankipāns! Viņš nav izlasē bijis ļoti sen!

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
2.07
4.15
3.37
1.87
4.42
3.85
2.6
3.7
2.5
2.5
3.4
2.75
1.25
6.25
9.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām