Ankipāns: Izturējām sākuma spiedienu

28/01/2018 20:32
Ģirts Ankipāns, Sportazinas.com

Rīgas “Dinamo” hokejisti izturēja Helsinku “Jokerit” komandas spiedienu spēles sākumā, pēc tam spējot mainīt cīņas gaitu, kopumā aizvadot līdzīgu maču, kurā gan nācās zaudēt, pēc svētdien aizvadītās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles atzina Latvijas kluba galvenā trenera pienākumu izpildītājs Ģirts Ankipāns.

Jau vēstīts, ka Rīgas klubs pēdējā mačā pirms olimpiskā pārtraukuma cieta neveiksmi ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), spēlei aizritot emocionālā gultnē.

“Pretinieki sāka ļoti ātrā tempā, bet mēs izturējām pirmo sitienu. Vajadzēja apgriezt spēli otrādi un un to izdarījām, jo kopumā cīņa bija ļoti līdzīga,” žurnālistiem pēc spēles sacīja Ankipāns.

Rīgas “Dinamo” otro maču pēc kārtas kā pirmos laukumā sūtīja jaunos uzbrucējus Emīlu Ģēģeri un Oskaru Batņu, kuri veiksmīgi darbojas kopā ar krietni pieredzējušāko Gintu Meiju.

“Jaunie spēlētāji lēnām jāievada un arī spēles laiks viņiem jādod palēnām, taču kopumā esam apmierināti ar viņiem. Piemēram, Ģēģerim gaidāma liela nākotne,” uzbrucēju slavēja Ankipāns.

Šīs sezonas KHL debitants Ģēģeris iepriekšējos divos mačos izcēlās ar trim gūtiem vārtiem, divas reizes pārspējot Maskavas “Spartak” vārtsargu, bet vienus vārtus iemetot arī piektdien, kad rīdzinieki arī tikās ar “Jokerit”, viesos uzvarot ar 4:2.

Visticamāk, ka Ģēģeris pirmdien tiks atzīts par šīs nedēļas labāko KHL jauno spēlētāju.

Tikmēr jau trešo spēli Rīgas kluba rindās nebija uzbrucēja Denija Kristo, komandas trenerim norādot, ka spēlētājam vieta sastāvā ir jānopelna.

Savukārt “Jokerit” galvenais treneris Juka Jalonens neslēpa prieku par izcīnīto uzvaru.

“Protams, esam priecīgi par uzvaru. Izbraukumā vienmēr ir grūti uzvarēt, bet šodien arī Rīgas komanda spēlēja labi,” klāstīja treneris. “Pirmajos divos periodos spēlējām labi, nedevām daudz iespēju uzvarēt, bet pēdējā nopelnījam pārāk daudz noraidījumu un labi, ka nosargājām vadību.”

Rīgas “Dinamo” aizsargs Ansi Salmela tikmēr atzina, ka mājiniekiem labāka bijusi spēles otrā daļa.

“Pirmajā periodā “Jokerit” bija labāki, tādēļ arī viņiem izdevās izvirzīties vadībā. Esot iedzinējos, mēs jau spēlējām labāk. Diemžēl, bet nopelnījām muļķīgu noraidījumu, ko viņi prata realizēt. Vienus vārtus atguvām, bet ar to bija par maz,” klubs citē aizsarga teikto.

“Šī spēle bija līdzīga kā piektdien Helsinkos. Kopumā rādījām atzīstamu sniegumu. Cīņa bija līdzvērtīga – Helsinkos mums izdevās izcīnīt uzvaru, šodien pretinieks bija pārāks. Ir interesanti spēlēt pret somu komandu. Jāsaka, arī nedaudz dīvaini, jo sapratu, ko pretinieks runā. Bija ļoti daudz somu līdzjutēju. Bija ļoti patīkami spēlēt. Žēl, ka nedaudz pietrūka līdz uzvarai,” atzina Salmela, kurš tika atzīts par labāko mājinieku rindās.

Pēc svētdienas mačiem KHL čempionātā iestājies teju mēnesi ilgs pārtraukums, kas saistīts ar februārī gaidāmajām Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Šī pārtraukuma laikā Rīgas “Dinamo” piedalīsies pārbaudes turnīrā Šveices pilsētā Davosā, bet pēc tam komandai šajā sezonā būs atlikušas vairs tikai divas spēles – 27.februārī viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā vēlreiz pret “Jokerit”.

Rīgas “Dinamo” ar 47 punktiem 54 spēlēs ieņem stabilu pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām. Priekšpēdējā pozīcijā esošā Bratislavas “Slovan” rīdziniekus apsteidz par astoņiem punktiem, bet līdz regulārā čempionāta beigām Latvijas komandai jāaizvada vēl divi mači, līdz ar to apsteigt “Slovan” vairs nav iespējams.

Latvijas komanda ir arī pēdējā visā līgā, lai gan Arta Ābola trenētajai Toljati “Lada”, kuru pārstāv aizsargs Kristaps Sotnieks, arī šobrīd ir 47 punkti, taču Krievijas klubam ir vairāk uzvaru pamatlaikā.

Savukārt “Jokerit” ar 100 punktiem 54 spēlēs ieņem trešo vietu Rietumu konferencē un jau kādu laiku nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā.