Ankipāns: Ja iemestu vairākumā, tad būtu vadībā ar trīs-četru vārtu pārsvaru un uzvarētu

26/02/2020 18:33

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Ģirts Ankipāns preses konferencē pēc sezonas pēdējā mača atzina, ka šodien cīņas likteni izšķīra dažas detaļas, tajā skaitā neveiksmīga spēle vairākumā.

Jau ziņots, ka šodien “Dinamo” izbraukumā piekāpās Novosibirskas “Sibir” ar 2:4. Pēc divām trešdaļām rīdzinieki bija vadībā ar 2:1, tomēr noslēdzošajās 20 minūtēs ielaida trīs vārtus un cieta zaudējumu.

“Labi kustējāmies, zinājām, ka “Sibir” spēlēja arī vakar, bet aizvadīt divus mačus divās dienās ir grūti. Izdarījām milzīgi daudz metienu, diemžēl, neiemetām tad, kad tas bija vajadzīgs. Pirmajos divos periodos mums bija pārsvars, trešajā ielaidām muļķīgu golu, “Sibir” panāca neizšķirtu un spēle mainījās,” mača gaitu komentēja Ankipāns.

“Varu vien pateikties komandai par to sniegumu, kas šodien tika demonstrēts. Protams, arī šodien gribējām uzvarēt, bet bija jāiemet agrāk, lielajā vairākumā. Mums tas nesanāca, bet hokejā uzvar tas, kurš iemet vairāk,” zaudējuma iemeslus skaidroja treneris.

Šodien pēc 49:25 nospēlētajām minūtēm 18 gadus vecais Reinis Liepiņš nomainīja Aleksanderu Salāku “Dinamo” vārtos. Ankipāns atklāja, ka čehu hokejistam ir problēmas ar veselību. “Īpašs paldies vārtsargam. Salāks vakar guva savainojumu, bet šodien cieta sadursmē. Paldies viņam par to, ka neitralizēja momentus pie “Dinamo” vārtiem un mēs palikām spēlē,” teica speciālists.

Vietējais žurnālists uzdeva Ankipānam jautājumu par to, vai “Dinamo” varētu pretendēt uz iekļūšanu “play-off“, ja komanda rādītu tādu sniegumu, kāds tika demonstrēts abos mačos Novosibirskā (pret “Sibir” un 24. februārī pret Pekinas “Kunlun“)? Treneris atbildēja, ka tieši šādu hokeju viņš vēlas redzēt no komandas. “Šodien visu varēja izšķirt detaļas. Mums bija vairākums, ja iemestu, tad būtu vadībā ar trīs-četru vārtu pārsvaru un uzvarētu. Tāds ir mūsdienu hokejs, spēlētājiem jāprot gan presingot, gan aizsargāties, citu iespēju nav. Mūsu spēles kvalitāti stipri ietekmēja savainojumi. Piemēram, tajā pašā vairākuma gribētu redzēt kādu meistarīgāku hokejistu uz zilās līnijas. Atbrauca Majone, nospēlēja četrus mačus un salūza,” noslēdza Ankipāns.

“Dinamo” sezonu noslēdza 11. vietā Rietumu konferencē, sakrājot 41 punktu 62 spēlēs un izcīnot 17 uzvaras. Komanda iemeta 103 vārtus – vismazāk visā līgā, bet ielaida 187.