Ankipāns: Pagājušajā sezonā atgriezām pārliecību spēlētājos

Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ģirts Ankipāns | Foto: Dinamo Rīga

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” lej sviedrus treniņnometnē Liepājā. Vienības galvenais treneris atklāj, ka pamati komandas sapņiem sākas nometnes laikā.

“Ir prieks gatavoties jaunajai sezonai. Jā, tas ir jauns sākums, bet stāsts vēl nav pabeigts. Esam mērķtiecīgi nosprauduši lielus mērķus nākamajai sezonai. Tieši šajā nometnē Liepājā mēs ieliksim pamatus mūsu sapņiem – pie tā mēs ļoti daudz tagad strādājam,” komandas sagatavotā video materiālā stāsta Ankipāns.

“Esam mērķtiecīgi papildinājuši sastāvu. Mēģinājām kļūt meistarīgāki. Vēlamies būt arī mentāli spēcīgāki – spēcīgāki kā kolektīvs. Tas ir ļoti svarīgi. Jau pagājušajā sezonā izveidojām ļoti kaujiniecisku komandu. Mēs bijām ļoti neērti pretinieki sāncenšiem. Diemžēl pietrūka viens punkts, bet mēs nenolaižam galvas.”

“Atmosfēra un komandas raksturs ir izveidojies un tādus spēlētājus arī meklējām. Pēc pirmajiem treniņiem ir redzams, ka esam ieguvuši fiziski spēcīgus hokejistus ar raksturu – tas mums ļoti palīdzēs.”

“Ļoti daudz mainījuši neesam, mēs vienkārši vēlamies būt labāki,” piebilda treneris. “Viena no galvenajām lietām, kuru izdarījām pagājušajā sezonā ir ticības atgriešana spēlētājiem. Pierādījām, ka mēs varam. Sezona ir gara, apzinamies, ka neesam favorīti, bet mēs nevienam nepadosimies. Pagājušajā sezonā esam uzvarējuši daudzas līderkomandas, mēs nejūtamies vājāki šodien kā kolektīvs, kā komanda – tas ir pats galvenais.”

“Atbraukuši jaunie ārzemnieki, visi kopā dzīvojam, sanāk labāk iepazīties,” sacīja komandas pieredzējušais uzbrucējs Gints Meija. “Treniņi ir dažādi: gan uz izturību, gan spēku, bet nometnēs nekad nav viegli. Treneris no visiem prasa vienādi, lai visi izpilda un ir kvalitatīvs darbs.”

Komandas vārtsargs Kristers Gudļevskis: “Nometnē tiek ielikts liels darbs, gan taktikā, gan fiziskajā sagatavotībā un kopējā komandas spēlē. Ziemeļamerikā pēc likuma tevi var nodarbināt dienā tikai trīs stundas, bet šeit mums ir divi ledus treniņi un divi sausie. Tā ir lielākā atšķirība no Ziemeļamerikas.”

2019./2020. gada KHL sezona sāksies 1. septembrī, bet pirmo maču Rīgas “Dinamo” aizvadīs 2. septembrī, kad savā laukumā spēkosies ar latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak” komandu, kuru trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par