Ankipāns par “Dinamo” neveiksmes iemesliem: “Norāvās” Biļalovs – man tas bija smags trieciens

Ģirts Ankipāns, sportazinas.com
Ģirts Ankipāns | Foto: Rīgas Dinamo

Kontinentālās hokeja līgas () komandas Rīgas “Dinamo” bijušais treneris sarunā ar komentētājiem Tomu Prāmnieku un Kasparu Dvinski dalījies pārdomās par aizvadītās sezonas neveiksmes iemesliem, komandas budžetu un spēlētāju pārejām.

“Šodienas “Dinamo” nevar salīdzināt ar to pirmo gadu “Dinamo”. Tas ir kā vadīt šodienas Maskavas “Spartak” un šodienas Rīgas “Dinamo”. Komandu iespējas ir savādākas – mainījusies nodokļu sistēma, kas uzreiz dod cirtienu pa spēlētāju algām. Gadu laikā viss ir palicis dārgāks – pārbraucieni ir dārgāki un vairs nemaksā tik, cik agrāk. Viesnīcas un ēdināšana, tas viss ir mainījies. Es domāju, ka “Dinamo” budžets nav ļoti jāmaina. Es justos ļoti komfortabli, ja viņš būtu par 50% lielāks.”

Kā liecina 2019.gada oktobrī Krievijas medija RBK publicētā informācija, Latvijas kluba sezonas budžets spēlētāju algām aizvadītajā sezonā bija 260 miljoni Krievijas rubļu jeb 3,6 miljoni eiro, kas ir apmēram 100 000 eiro mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Tas ir pārliecinoši mazākais budžets KHL Rietumu konferencē un viens no mazākajiem visā līgā kopumā.

“Tajā pašā laikā mums ir diezgan liels budžets priekš Latvijas komandas. Līdz ar to man nepatīk dzirdēt, ka esam “mazi”. Jā, mēs esam ierobežoti, bet tas nav mazs budžets,” piebilda Ģirts.

Jautāts, vai pirms šīs nu jau aizvadītās KHL sezonas bija kāds spēlētājs, darījums ar kuru “norāvies”, jo par spēlētāju interesi izrādījis kāds lielais klubs, Ankipāns norādīja uz Timuru Biļalovu. “Norāvās Biļalovs – priekš manis tas bija smags trieciens. Bija paredzēts tandēms Gudļevskis-Biļalovs. Komanda vasarā bija labi savākta un es neko nebūtu mainījis, ja būtu Biļalovs. Viņš ļoti labi spēlēja pārbaudes spēlēs un bija ļoti labā kondīcijā. Kad Gudļevskis pagura pēc pirmajām divām spēlēm, nebija kas paķer stafeti.”

“Tas ir sports un tā notiek. Ja mēs meklējam kādu attaisnojumu šīs sezonas neveiksmēm, iespējams, tas bija Biļalova trūkums,” uzskata Ankipāns.

Biļalovs bija Rīgas “Dinamo” vārtsargs 2018./2019.gada sezonā, bet šobrīd pārstāv Kazaņas “Ak Bars” vienību. Šajā sezonā 32 spēlēs uzstādīja fantastisku atvairīto metienu procentu, atvairot 94,3% metienus un vidēji mačā ielaižot 1,45 ripas. Viņš arī astoņās spēlēs nosargāja savus vārtus neskartus.

“Ja “Dinamo” būtu cits budžets, būtu iegādājies līdzvērtīgu konkurentu Gudļevskim un viss būtu savādāk. Vārtsargu es sāku meklēt uzreiz pēc dzelzceļa kausa,” atklāja komandas bijušais treneris. “Ar Salāku runājām jau tad, bet viņš maksāja kosmisku, nepaceļamu summu. Viņš bija iepriekšējo līgumu iespaidā pēc vienas labas sezonas tāpat kā Videls. Būtu labi, ja mēs būtu saglabājuši Videlu un biļalovu, ar to jau būtu pietiekoši.”

“Iepriekšējā gadā man izdevās piesaistīt spēlētājus, kuru tirgus cena bija daudz augstāka, nekā mēs viņus parakstījām, un tādā veidā es mākslīgi paaugstināju budžetu. Piemēram, Videls un Majone,” pastāstīja Ankipāns.

Jautāts par “Dinamo” aizsarga Bena Māršala sniegumu aizvadītajā sezonā, Ankipāns atbildēja, ka no hokejista gaidījis vairāk:”Mēs veicām skautingu, braucām pie Māršala uz Slovākiju un skatījāmies uz vietas viņa spēli. Sezonā mums akūti pietrūka aizsarga, kurš var aizvest ripu no zilās līnijas līdz vārtiem vairākumā. Māršalam šis komponents ne īsti izdevās.”

Tāpat Ankipānam tika jautāts par komandas pārbūvi sezonas laikā. “Kad mēs sapratām, ka mums vajag vārtsargu, mēģinājām atbrīvot naudu Salākam. Daudzi cilvēki domā, ka es neesmu pie pilna prāta, ka atlaižu Ulstremu un Berglundu, bet man bija jāatbrīvo nauda, lai nopirktu Salāku,” atklāja bijušais rīdzinieku treneris. “Es varēju atbrīvot citus cilvēkus, bet mēs palikām pie nacionālās komandas principa. Mēs latviešus neaiztikām. Tas bija riskants ceļš. Vienu brīdi pirms jaunā gada tā komanda atdzīvojās un mēs pietuvojāmies “play-off” zonai, bet sākās aizsargu un abu vārtsargu traumas un tad jau varēja darīt ģērbtuvē ko gribi.”

“Tajā brīdī mēs pārkārtojām domāšanu – lai spēlē jaunie. Voris sevi labi parādīja. Loģiski, ka viņam vēl ir tāls ceļš ejams, bet bija spēles, kur viņš sevi labi parādīja. Tādā vecumā ir grūti nospēlēt vienā līmenī, bet viņš pierādīja, ka to spēj.”

Tas bija traks posms, kad mums izkrita visi aizsargi – Balinskis, Bārtulis, Zīle, Ališausks, Majone un palikām bez diviem vārtsargiem,” vienu no aizvadītās sezonas posmiem raksturoja Ankipāns. “Bija spēle, kad mēs spēlējām ar četriem aizsargiem, un nezinu, kurā čempionātā to var izdarīt.”

Jautāts par kanādiešu uzbrucēja Brendona Makmilana aizmainīšanu uz Omskas “Avangard”, Ankipāns atzina, ka atbildība par to ir jāuzņemas tieši viņam: “Vislielākais zaudētājs tajā visā esmu es kā treneris. Tas ir norāmāli, ka treneris atbild par rezultātiem. Mums bija sapulce ar komandas vadību, kurā mēs šo jautājumu apspriedām. Bija viennozīmīgi skaidrs, ka viņš ir jālaiž vaļā, jo viņš zaudēja motivāciju. Viņš saprot, ka mūsu komanda netiek “play-off”, bet viņam ir lieliska iespēja spēlēt “Avangard”, cita līmeņa komandā un, iespējams, cīnīties par Gagarina kausu. Mums, savukārt, tā bija lieliska iespēja atbrīvoties no viņa līguma, un budžetā ienest lieku naudu.”

Makmilans „Dinamo” aizvadīja savu trešo sezonu pēc kārtas. Iepriekšējās divās sezonās uzbrucējs guva attiecīgi 22 un 19 punktus, bet šosezon 20 punktu robežu sasniedza jau 34 spēlēs. Makmilans bija „Dinamo” otrs rezultatīvākais spēlētājs, atpaliekot tikai no Laura Dārziņa, kuram izdevās iekrāt 26 punktus.

“Mēs likām uzsvaru uz to, lai spēlē mūsējie un vietējie, un kaut kur nedaudz palaidām vaļā. Būsim godīgi, man kā trenerim pēdējā vieta ļoti nepatiktu, bet, paliekot priekšpēdējā vietā, rūgtuma sajūta ir vienāda. Ja tu netiec “play-off”, jādod spēlet jaunajiem,” pastāstīja Ankipāns.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par