Ankipāns par Latvijas sniegumu PČ: Ar tādu resursu, kāds bija Vītoliņam, šāds rezultāts ir OK

25/05/2024 12:07
Nokopēts
Ģirts Ankipāns

Latvijas hokeja treneris Ģirts Ankipāns DELFI raidījumā “Aizmugure” komentējis Latvijas izlases sniegumu pasaules čempionātā.

Jau vēstīts, ka PČ grupu turnīra noslēdzošajā spēlē Latvija zaudēja ASV ar 3:6 un nākamajā gadā pēc bronzas izcīnīšanas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, finišējot devītajā vieta. “Es domāju, ka esam viena no retajām nācijām, kura sevi vērtē pēc pasaules čempionāta. Vai čehi sevi vērtē pēc vietas tabulā? Zviedriem tas čempionāts ir ciklisks tādā ziņā, jo tuvāk olimpiāde, jo vairāk brauc tie [NHL] hokejisti. Tā tas ir vēsturiski – pēc olimpiādes ir kritums, klusums, jo visi nedaudz paguruši. Un tuvojoties olimpiādei, čempionāti parasti ir ļoti spēcīgi,” uzsver treneris.

Latvijas izlases sastāvā šogad pasaules čempionātā debitēja septiņi spēlētāji – vārtsargs Ēriks Vītols, aizsargs Markuss Komuls, kā arī uzbrucēji Haralds Egle, Eduards Tralmaks, Martins Laviņš, Fēlikss Gavars un Raivis Ansons. “Ar to resursu, kāds bija Harijam [Vītoliņam], šāds rezultāts ir OK. Kļūdas ir cita lieta, iespējams, treneri varēja piegriezt skrūvītes un spēlēt vienkāršāk. Ir individuālais spēles menedžments – nezaudēt divcīņas, laicīgi pieņemt/atdot piespēli, būt savā vietā, centīgi skriet atpakaļ, nevis halturēt, kaut kādas tādas lietas,” stāsta speciālists.

“Degsme jau bija, un no pieredzes varu teikt – pērn Artūrs Šilovs vilka un tā degsme ir savādāka, visi pārējie jūt, ka esi ieķēries [spēlē]. Un kad rodas tās mikrokļūdas, vienā vietā trūkst, otrā vietā, tad pazūd pārliecība. Arī dzirdam no spēlētājiem – par katru kļūdu mūs sodīja. Nu tad nekļūdāties, vinnējiet savas divcīņas, samaziniet savu kļūdu skaitu. Tev jāsaprot, pret ko tu spēlē. Tev laukumā pretī ir miljonāri no NHL. Ja tu ej pāri ielai pie sarkanās gaismas, tevi agri vai vēlu notrieks mašīna. Es kā treneris vispār nesaprotu tādus vārdus kā koncentrācijas trūkums.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.51
3.61
1.68
5.01
3.71
1.71
2.22
3.13
3.53
1.16
7
11
1.31
5.25
9.75
1.35
-
3.22
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām