Ankipāns par Universiādi, pusotru mēnesi bez spēlēm un Želubovska fantastisku rekordu

10/02/2023 14:37
Nokopēts
Ģirts Ankipāns

“Optibet” hokeja līgas (OHL) komandas “Mogo/LSPA” un Latvijas studentu izlases galvenais treneris Ģirts Ankipāns sarunā ar “sportazinas.com” atskatījās uz janvāra braucienu uz Universiādi, pastāstījis, ar kādām sajūtām bija plānots sagaidīt Elvisa Želubovska rekordu Latvijas čempionātā, kā arī atklājis, ka viņa trenētā “Mogo/LSPA” vienība domās jau atrodas “play-off” turnīrā.

“Universiāde ir studentu olimpiskās spēles vārda tiešā nozīmē, protams, Universiāde varbūt nav tik grandioza, kā OS. Tajā piedalās daudz sportistu, ir arī daudz augsta līmeņa sportistu, kuri piedalās gan Eiropas pieaugušo sacensībās, gan pasaules čempionātos. Sacensības tiešām ir diezgan aizraujošas, bet protams, atkarīgs no katras valsts, kā kurš pieej Universiādei – kāds nopietnāk, kāds nē.

Var just, ka dažas izlases tiešam nopietni gatavojās šīm sacensībām. Arī hokeja izlašu līmenis bija dažāds. Ziemeļamerikāņi to uztvēra nopietni, bet arī viņiem nebija pieejami visi labākie. Kazahstānai bija laba komanda, kuru vadīja “Barys” fārmkluba stūrmanis un arī tajā spēlēja daudz hokejistu no šī kluba. Par mums varu teikt godīgi, ka bijām viduvēja komanda. Sastāvs bija tāds, kāds bija, ne visi spēlētāji bija pieejami,” iezīmē treneris.

“Pēc spēles pret Japānu aprunājos ar viņu treneriem un man ir pilnīgi skaidrs, kāpēc tur ir tāds hokeja līmenis. Viņiem ir vairākas spēcīgas universitātes, liela spēlētāju izvēle, izlasi vadīja treneris ar 20 gadu pieredzi NHL [Perijs Pirns], un viņa asistenti bija U20 un U18 izlašu treneri. Viņiem ir pluss, bet hokejam tas, protams, ir mīnuss, ka šie spēlētāji izdzīvo hokeja prieku, kamēr mācās universitātē, un pēc tam noslēdz mācības un dodas strādāt tajā sfērā, kurā viņi ir mācījušies un kur viņi var nopelnīt vairāk,” Japānas hokeja nianses skaidro Ankipāns.

Ankipāns par studentu izlases zaudējumu Japānai: Man ir pilnīgi skaidrs, kāpēc viņiem ir tāds līmenis

“Un, protams, Kanāda – pārsteidza, cik tomēr viņiem ir dziļš tas spēlētāju resurss. Varēja redzēt, cik tur viss ir nopietni, kā notiek procesi – pat šī iemesla dēļ bija vērts aizbraukt. Ļoti agresīvs hokejs, visi cīnījās ļoti atbildīgi.  Patika arī Ukrainas izlase, kura ilgāku laiku atradās Ziemeļamerikā un spēlēja pret dažām komandām. Arī viņiem sastāvā bija daži hokejisti, kuri spēlē pieaugušo izlasē,” atklāj speciālists.

“Paši savācāmies 2. janvārī, bet bija kādi 12-13 hokejisti. Līdz pēdējām gaidījām, kad mums pievienosies daži spēlētāji, jo ne visi klubi gribēja laist un bija jārunā. Pilnā sastāvā aizvadījām vienu treniņu jau tur uz vietas. Bet, ja ņemam vērā mūsu sastāvu, tad Universiādē mums izdevās diezgan daudz. Pats esmu ļoti apmierināts ar komandas sniegumu. Bija jāsaskaras ar neparedzētām lietām, proti, pirms pirmā mača līdz pēdējām brīdim bijām bez nūjām, jo bagāža bija aizkavējusies. Bija doma, un par to jau runājām ar rīkotājiem, lai spēli pārceļ, tomēr beigās tās nūjas atnāca,” stāsta studenti izlases stūrmanis.

“Bija viens fantastiskais overtaims pret Čehiju. Pret Kanādu gan, būsim godīgi, izredžu nebija. Pēc spēles runāju ar Kanādas treneri, un viņš bija uzteicis mūsu komandu, ka bijām pirmā izlase, kura lika panervozēt. Mačs pret Zviedriju gan mums neizdevās. Protams, ka kopumā tā vieta varētu būt augstāka, bet te jāpiemin, ka arī grupu sadalījums nebija vienmērīgs, jo otrajā grupā bija dažas vājākas komandas. Bet ir tā, kā ir,” uzskata speciālists.

Latvijas studentu hokeja izlase

Latvijas studentu hokeja izlase | Foto: LHF

“Uzskatu, ka šāds brauciens ir ieguldījums mūsu hokeja nākotnē un patiesībā mēs šo iespēju pagaidām baigi nenovērtējam. Šī ir lieliska iespēja tiem hokejistiem, kuri varbūt nav spēlējuši jaunatnes izlasēs, iegūt starptautisko pieredzi, un kādam dalība Universiādē varbūt arī pavērs labākas karjeras iespējas. Domāju, ka ar gadiem situācija gan kļūs labāka un arī Universiādes prestižs būs lielāks. Ja jau daudzas valstis suta savus pārstāvjus uz šīm sacensībām, tad ne jau visi ir tādi muļķi,” pārliecināts Ankipāns.

“Tik ilgs pārtraukums bija tieši saistīts ar to, ka gan es, gan arī vairāki hokejisti no “Mogo/LSPA” devās uz Universiādi,” pusotra mēneša pauzi Rīgas komandai OHL čempionātā skaidro Ankipāns. “Bijām diezgan labi saplānojuši treniņprocesu tiem hokejistiem, kuri bija palikuši Rīgā. Protams, ka iedevām brīvdienas gan uz Ziemassvētkiem, gan uz Jauno gadu, tā kā komanda bija arī diezgan labi atpūtusies. Uz spēli pret “Dinaburgu” [pirmo pēc pauzes, noslēdzās ar “Mogo/LSPA” uzvaru 19:2] vēl nebijām paspējuši atgriezties, spēlējām ar četriem aizsargiem un trīs uzbrucēju virknējumiem, bet komandu vadīja mans palīgs Lavrenovs. Arī šajās spēlēs ir savi uzdevumi. Bez šaubām, domās jau esam “play-off” turnīrā un jau tam gatavojamies,”

“Tas laikam ir jautājums kluba menedžmentam – ja mums ir atbilstošās finansiālās iespējas, tad labprāt piesaistām kādu labu hokejistu,” kontrakta parakstīšanu ar Mārtiņu Poreju skaidro treneris. “Speciāli nevienu neuzrunājam, vismaz es. Varētu piesaistīt vēl kādu, bet tas tirgus arī ir visai mazs. Arī “Zemgales/LLU” dalība “Mestis” līgā to tirgu vēl vairāk sašaurinājusi. Viņiem ir divas komandas, un tā otrā arī mierīgi varētu spēlēt OHL, ko viņi arī pierāda.”

“Nekāds īpašs plāns par to, kā apsveiksim Elvisu Želubovski, vēl nav [saruna notika pirms mača 9. februārī pret Viļņas “Hockey Punks”, kad “Mogo/LSPA” uzbrucējs kļuva par Latvijas čempionātu visu laiku labāko vārtu guvēju]. Bet mums ir diezgan jautra komanda, un, gan jau, ka kaut ko izdomāsim. Šis ir diezgan nozīmīgs sasniegums, reāli nozīmīgs un Elviss ir paveicis patiešām daudz,” noslēdza treneris.

Ģirts Ankipāns

Ģirts Ankipāns | Foto: “Mogo/LSPA”

TOP notikumi
1
X
2
6.73
4.66
1.52
1.61
4.58
5.47
3.51
3.82
2.11
1.23
6.75
12
4.4
3.9
1.75
4.49
3.73
1.89
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām