Ankipāns: Varbūt šosezon no Lietuvas klubiem nevajadzētu gaidīt rezultātu

05/10/2022 11:44
Ģirts Ankipāns

“Optibet” hokeja līgas (OHL) komandas “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns pēc komandas uzvaras 1. oktobrī pār Viļņas “Hockey Punks” ar 7:2 dalījās pārdomās par viņa vadītās vienības sniegumu šosezon.

“Iepriekš pret “Rīga” (3:2) mēs nospēlējām nedaudz ne tā, kā gribējām, bija tāda pašpārliecinātība. Šis mačs bija svarīgs, lai atgūtu pārliecību par to, ko mēs darām. Pirmie divi periodi bija tieši tāds hokejs, kādu vēlējāmies redzēt. Trešajā nedaudz izslēdzāmies. Nezinu, varbūt tas ir nogurums. Spēles kvalitāte bija tāda, kādu mēs vēlamies redzēt, neatkarīgi no pretinieka,” uzsvēra Ankipāns.

Puikas šodien paveica labu darbu, arī tad, kad pēc astoņām minūtēm rezultāts bija jau 3:0. Spēlējām labi un veiksmīgi pārvarējām laukuma vidusdaļu, kas ir svarīgi, lai tā koncentrācija nepazustu. Esam izdarījušu pareizus soļus pareizā virzienā. Bez šaubām, ir mazas nianses, ar kurām neesmu apmierināts. Gribētos, lai uzbrukuma zonā nospēlējam aukstasinīgāk, it īpaši tas attiecas uz aizsargiem uz zilās līnijas. Mēs pie tā strādāsim, esam gados jaunā komanda. Labi, ka hokejisti attīstās un viņiem ir, kur augt,” saka treneris.

“Diez vai pretiniekam bija viegli spēlēt ar tādu sastāvu [astoņi uzbrucēji] tik augstā intensitātē, viņiem tas noteikti apgrūtināja dzīvi. Grūti spriest par to, ko mums dod spēles pret Lietuvas komandām. Es labprāt redzētu, lai tās ir konkurētspējīgākas un es ļoti ceru, ka tās par tādām arī kļūs. Visur izskan, ka parasti viņi sāk vēlāk. Tā tas varētu būt un ceru, ka sezonas otrajā pusē situācija būs labāka. Protams, ja rezultāti nemainās, tad lielu pienesumu Latvijai tas nedod. Nākotnē, varbūt ne šogad, tad nākamgad viņi kļūs spēcīgāki un ilgtermiņā sanāks izveidot kaut ko interesantu. Varbūt šodien nav jāgaida no viņiem tas rezultāts,” uzskata speciālists.

“Konkurence par vietu sastāvu nav kļuvusi lielāka un soliņš nav sevišķi liels. Ir viens divi lieki spēlētāji. Mums pievienojās daudz spēlētāju, jo daudzi arī aizbraukuši uz ārzemēm. Tāds bija mūsu plāns – piesaistīt jaunos, izsalkušākus hokejistus, tos, kuri grib attīstīties un vinnēt titulus. Spēlētāji saņem savas minūtes,” saka Ankipāns.

Intervijas dienā “Mogo/LSPA” kontā bija septiņas uzvaras pēc kārtas, savukārt vakar komanda uzvarēja “Prizmu” un tika arī pie astotā panākuma. “Nav viegli sevi motivēt, dažkārt paši nenovērtējam pretinieku. Treniņprocess ir pakārtots spēlēm, strādājam diezgan smagi un dažkārt spēlētājiem nav viegli.”

Maču starp “Mogo/LSPA” un “Hockey Punks” apkalpoja jauktā tiesnešu brigāde – Raivis Jučers un Sintija Čamane. Uz jautājumu par to, vai sieviete-tiesnese ietekmē trenera komunikāciju ar arbitriem, Ankipāns atbild noraidoši. “Nē, nepavisam. Viņai tā nebija pirmā spēle, diezgan mierīga un nosvērta tiesnese, mani tas nekādi neietekmē. Arī spēle nebija tāda saspringta, ja tā būtu rupjāka, tad varbūt viņai būtu grūtāk,” teica treneris.