Ankipāns: Visi gaida, ka būs 4-0 Jelgavas komandas labā

27/03/2023 18:31
Nokopēts
Ģirts Ankipāns

“Optibet” Hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta uzvarētājas “Mogo”/LSPA hokejisti ir gatavi finālsērijā stāties pretī līdzvērtīgai pretinieku komandai, pirms gaidāmās sērijas pirmā mača teica Rīgas vienības stūrmanis Ģirts Ankipāns.

Otrdien sāksies finālsērija, kurā “Zemgale”/LLU un “Mogo”/LSPA cīnīsies līdz vienas komandas četrām uzvarām. “Sezonas patīkamākā daļa ir klāt. It sevišķi mums, jo esam izsalkuši pēc hokeja un īstām spēlēm pret labu pretinieku,” stāstīja Ankipāns. “Manai komandai “play-off” līdz šim varbūt bija nedaudz grūtāks, tāpat arī daudz eksperimentējām un izmēģinājām dažādas lietas.”

Pēc pusfināla sērijas, kurā “Mogo”/LSPA ar 4-0 guva panākumu pār Rīgas “Prizma”, abām finālsērijā iekļuvušajām komandām bija apmēram nedēļu ilgs pārtraukums. “Daudz nedomāju par to, cik gara pauze. Domāju, ka bija labi, jo varējām sagatavoties,” piebilda Ankipāns, izceļot, ka parasti spēles netiek pārnestas, lai starp izslēgšanas spēļu kārtām nebūtu lieli pārtraukumi.

Tāpat viņš norādīja, ka pietiekoši labi pazīst ne tikai “Zemgale”/LLU spēlētājus, bet arī galveno treneri Arti Ābolu. “Nedomāju, ka mēs daudz ko varam noslēpt viens no otra, jo ļoti labi esam pazīstami. Laukumā spēlētāji visu atrisinās,” teica Ankipāns. “Fināls ir fināls un ir par ko pacīnīties gan spēlētājiem, gan mums treneriem. Jebkurā gadījumā būs interesanti, jo visi gaida, ka būs 4-0 Jelgavas komandas labā.”

Treneris atklāja, ka komandā ir spēlētāji, kuri ikdienā strādā algotu darbu un apgādā ģimeni, tāpēc viņiem ir grūtāk pilnvērtīgi sagatavoties mačiem, taču tā esot “Mogo”/LSPA vienības specifika. “Pagājušajā sezonā man bija astoņi tādi spēlētāji un bija situācijas, ka nākamajā dienā pēc spēles pret “Zemgali” gribēju uztaisīt treniņu, bet nebija īsti, kam nākt,” pauda Ankipāns. “Tā ir katra paša atbildība, kā gatavoties spēlei. Ja visu dienu esi bijis darbā un trenējis bērnu, vai arī bijis uz ledus, no tā jau nepaliek vieglāk. Tā ir realitāte.”

Regulārā čempionāta laikā “Mogo”/LSPA uzvarēja 21 mačā pēc kārtas un sasniedza jaunu Latvijas čempionāta rekordu. “Ne katru gadu tu uzvari 21 spēli pēc kārtas. Protams, daudzas no tām mēs zinājām, ka uzvarēsim, bet tāpat tas ir rekords un vienmēr vajag atrast kaut ko pozitīvu,” piebilda treneris. Abas vienības titulsēriju sasniegušas bez zaudējumiem izslēgšanas turnīra pirmajā kārtās. “Mogo”/LSPA vispirms ar 3-0 pārspēja Viļņas “Hockey Punks” un pēc tam ar 4-0 pieveica Rīgas “Prizmu”, kamēr “Zemgale”/LLU bija pārāka pār Elektrēnu “Energija” un Rīgas “Dinamo”.

Regulārā čempionāta savstarpējās četrās spēlēs abas finālistes apmainījās divām uzvarām. OHL “play-off” turnīrā iekļuva astoņas no deviņām pamatturnīra vienībām. 2021./2022.gada sezonā savu pirmo Latvijas čempionu titulu izcīnīja Jelgavas “Zemgale”/LLU, finālsērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni “Olimp”/”Venta 2002”.

Ābols: Domāju, ka finālā neviens spēlētājs nav “atēdies” uzvaras

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.49
4.57
6.23
1.61
4.1
5.25
1.38
5.18
7.51
1.43
4.76
6.99
3
3.1
2.45
2.25
3.75
2.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām