Aparjode Insbrukas PK posmā finišē 11. vietā

Kendija Aparjode, sportazina.com
Kendija Aparjode | Foto: EPA/ANDREAS SCHAAD

bija labākā no Latvijas kamaniņu braucējām Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā Insbrukas trasē, pirmās trīs vietas ieņemot Vācijas sportistēm ar Jūliju Taubicu priekšgalā, bet komandu stafetē Latvija ieņēma ceturto vietu.

Sieviešu sacensībās divu braucienu summā ātrākā bija Taubica, kas bija ātrākā abos braucienos, Natāliju Geizenbergeri, kura abas reizes bija otrā, apsteidzot par 0,120 sekundēm. Trešā ar 0,270 sekunžu atpalicību no Taubicas bija Dajana Eitbergere.

Starp Latvijas pārstāvēm augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aparjode, kura summā ierindojās 11.pozīcijā, Taubicai piekāpjoties par 0,585 sekundēm.

Uzreiz aiz viņas finišēja Elīza Tīruma, kura komandasbiedrenei zaudēja četras sekundes tūkstošdaļas. Ulla Zirne ierindojās 15.vietā 0,752 sekundes aiz uzvarētājas, bet 23.vietā ierindojās Sigita Bērziņa, Taubicai zaudējot 1,168 sekundes.

Aiz goda pjedestāla ierindojās krieviete Jekaterina Katņikova, kā arī mājinieces Madeleine Egle un Liza Šulte.

Pirmajā braucienā ātrāko laiku uzrādīja Taubica. 0,085 sekundes zaudēja viņas komandasbiedrene Geizenbergere, bet mājiniece Madeleine Egle līderei zaudēja 0,090 sekundes.

No Latvijas sportistēm augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Tīruma, kura finišēja septītajā vietā. Aparjode ierindojās 14.pozīcijā, Zirne finišēja 16.pozīcijā, bet Bērziņa – 21.vietā.

Pamatsacensībās vieta bija garantēta Zirnei, Aparjodei un Tīrumai, kamēr Bērziņa vietu izcīnīja Nāciju kausa sacensībās.

No Latvijas sportistēm pagājušajā sezonā kopvērtējumā visaugstāk ierindojās Aparjode, kura bija astotā, kamēr Tīrumai bija par punktu mazāk un attiecīgi devītā pozīcija. Zirne Pasaules kausa kopvērtējumā pagājušajā sezonā ierindojās 14.vietā, kamēr Elīna Ieva Vītola bija atrodama 35.pozīcijā.

Bērziņa pagājušajā sezonā startēja tikai Nāciju kausā, svētdien piedzīvodama debiju Pasaules kausa apritē.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru svinēja Jūlija Taubica no Vācijas, otrā bija Krievijas pārstāve Tatjana Ivanova, bet Viktorija Demčenko noslēdza vadošo trijnieku. Visas trīs sportistes svētdien būs ierindā Insbrukas trasē.

Komandu stafetē Latvija ierindojās ceturtajā vietā, no uzvarētājas Vācijas atpaliekot par 0,273 sekundēm. Aparjode no līderes pēc sava posma atpalika par 0,192 sekundēm, Kristers Aparjods bija 0,249 sekundes aiz līderiem un kā divnieks Latviju pārstāvēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Vācijai, kuras sastāvā bija Taubica, Fēlikss Lohs un divnieks Tonijs Egerts/Saša Benekens un kura bija vadībā no pirmā līdz pēdējam posmam, izdevās trasi pabeigt divās minūtēs un 9,742 sekundēs.

Otro vietu ieņēma mājiniece Austrija, kas no vāciešiem atpalika vien trīs sekundes simtdaļas. Trešo vietu ieņēma Krievija, kas atpalika no Vācijas par 0,121 sekundi.

Startēja desmit komandas, Itālijai tiekot diskvalificētai.

Svētdien notiks arī Sprinta kauss sievietēm, kurā dalību sev garantēja 15 ātrākās sportistes.

Pērn visos trijos Sprinta kausa posmos startēja Aparjode, kurai labākais brauciens izdevās Siguldā, izcīnot ceturto vietu. Leikplesidā un Vistlerā viņa bija desmitā, bet kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā starp astoņām sportistēm.

Tāpat tiks aizvadīta komandu stafete, kurā piedalīsies arī Latvija.

Kā pēdējie spēkus samēros vīrieši Sprinta kausā, kur Latviju pārstāvēs Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks, kuri sestdien individuālajās sacensībās ierindojās attiecīgi astotajā un 11.vietā.

Pagājušajā sezonā Aparjods Sprinta kausā Vistlerā un Leikplesidā ierindojās 12.vietā, kamēr Siguldā Latviju pārstāvēja Riks Kristens Rozītis, Dārznieks un karjeru jau beigušais Inārs Kivlenieks. Rozītis bija ceturtais, Dārzniekam sestā vieta, bet vēl divas pozīcijas zemāk ierindojās Kivlenieks.

Pasaules kausa pirmajam posmam ir reģistrējušās 22 nācijas. ASV un Kanādas valstsvienības Covid-19 vīrusa pandēmijas dēļ Pasaules kausa posmos nepiedalīsies līdz pat 2021.gada janvārim

Plānots, ka 2020./2021.gada sezona notiks tikai Eiropas trasēs.

Turpmākās sacensības notiks trīs Vācijas trasēs – Altenbergā, Oberhofā un Vinterbergā. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām.

Turpinājumā janvārī paredzēti posmi Oberhofā un Insbrukā, bet sezonas noslēgums paredzēts februāra otrajā pusē trasē, kuras vieta vēl nav zināma, jo Pekinas olimpisko spēļu trasē sacensības šonedēļ tika atceltas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par