Cipuļa četrinieks ārpus pjedestāla, Aparjode izcīna sudrabu Sprinta kausa sacensībās

12/02/2023 18:20
Kendija Aparjode

Bobslejs, četrinieki

Latvijas bobsleja ekipāža ar pilotu Emīlu Cipuli svētdien Insbrukā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sezonas četrinieku pēdējās, astotajās sacensībās, bet Jēkabs Kalenda ierindojās 11.pozīcijā, kamēr kopvērtējumā piekto sezonu pēc kārtas nepārspēts bija vācietis Frančesko Frīdrihs.

Cipulis startēja ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi, kamēr Kalendas vadītās kamanas iestūma arī Arnis Bebrišs, Lauris Kaufmanis un Ivo Dans Kleinbergs. 2022./2023.gada Pasaules kausa sezona nākamnedēļ Siguldā tiks noslēgta, bobslejistiem divreiz spēkojoties divnieku sacensībās.

Frīdrihs bija ātrākais abos braucienos un nodrošināja čempiontitulu, vicečempionu Bredu Holu no Lielbritānijas pārspējot par 0,19 sekundēs. Vācijas otrā ekipāža ar pilotu Johannesu Lohnru zaudēja 0,37 sekundes, bet 0,16 sekundes aiz pirmā trijnieka palika Cipulis. Kalenda uzvarētājam zaudēja 1,25 sekundes, bet pirmais desmitnieks bija 0,11 sekunžu attālumā.

Pirmajā braucienā nepārspēts bija Frīdrihs, kurš trasi veica 50,07 sekundēs. Septiņas sekundes simtdaļas zaudēja Hols, bet vienu desmitdaļu atpalika Lohners.  Cipulim ar stūmējiem bija labākais starta ieskrējiens, taču ne pārāk veiksmīgs brauciens neļāva pakāpties augstāk par piekto vietu ar 0,29 sekunžu deficītu pret Frīdrihu. Kalenda ar partneriem startā bija devītie, bet finišā – 12.vietā 0,64 sekundes aiz Frīdriha.

Otrajā braucienā Cipuļa kvartets startā piekāpās tikai Frīdriham, bet finišā uzrādīja trešo rezultātu. Summā latvieši pakāpās pozīciju uz augšu, apsteidzot mājinieku Markusu Traihlu. Kalendas ekipāžai startā bija desmitais ātrākais laiks, bet finišā – 11.vieta, Pasaules kausa debitantam summā pakāpjoties uz dalītu 11.pozīciju. Sezonas pēdējās četrinieku sacensībās startēja 21 ekipāža.

Cipulis, nestartējot sezonas pirmajās trīs sacensībās, ar piecos mačos iekrātiem 840 punktiem kopvērtējumā bija devītais, bet Kalendam tikpat sacensībās iegūtie 688 punkti deva 11.pozīciju. Uzvaru izcīnīja Frīdrihs ar 1737 punktiem, par 30 punktiem mazāk bija Holam, bet trešo vietu ar 1570 punktiem ieņēma Lohners.

Sestdien sezonas septītajās četrinieku sacensībās Cipulis bija ceturtais, bet Kalenda, Kleinberga vietā startējot Marekam Lazdānam, bija desmitajā pozīcijā. Cipuļa četrinieks šādā pašā sastāvā pagājušajā nedēļā Sanktmoricā pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļu. Cipulim, Spriņģim un Nemmem tā bija pirmā medaļa pasaules čempionātos, bet Miknis 2019.gadā kļuva par vicečempionu Oskara Ķibermaņa četrinieka sastāvā. Kalenda ar stūmējiem Bebrišu, Kaufmani un Kristu Lindenblatu pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, finišēja ar sliktāko laiku 21 ekipāžas konkurencē un sacensības neturpināja.

Pirmos trīs Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā latvieši izlaida. Pēc tam Cipulis Vinterbergā bija septītais, bet Altenbergā – sestais un septītais. Debitants Kalenda sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās ierindojās 14.vietā, otrajās piedzīvoja kritienu, bet trešajās ieņēma 16.vietu. Latvijas pēdējo gadu labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē.

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Vinterbergā izcīnīja otro vietu sezonas pēdējās Sprinta kausa sacensībās. Sprinta kausā piedalās 15 labākie kamaniņu braucēji pēc pamatsacensībām.

Aparjode sprinta nogriezni veica 39,110 sekundēs, 0,121 sekundi zaudējot pēdējai sacensību dalībniecei, vācietei Jūlijai Taubicai. Cita mājiniece – Merle Frēbele – bija nieka sekundes tūkstošdaļu aiz Aparjodes.  Elīna Ieva Vītola uzvarētājai zaudēja 0,299 sekundes un bija septītā. Sigita Bērziņa, lai gan pamatsacensībās bija ārpus pirmā piecpadsmitnieka, konkurentes atteikšanās dēļ tika pie iespējas startēt sprintā – viņai 0,764 sekunžu deficīts pret Taubicu un 15.pozīcija.

Vīriešiem sprintā uzvarēja vācietis Makss Langenhans, kurš sprinta nogriezni veica 36,161 sekundē, sešas sekundes simtdaļas zaudēja austrietis Jonass Millers, bet 0,088 sekundes atpalika vācietis Fēlikss Lohs. Gints Bērziņš bija 0,454 sekundes lēnāks un ierindojās 12.vietā, kamēr Kristers Aparjods piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta.

Sprinta kausā šīs ir sezonas noslēdzošās sacensības, sportistiem cīnoties par Mazajiem kristāla globusiem. Nākamnedēļ astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts vēl nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.