Aparjode otrajā braucienā nenosargā uzvaru PK posmā

19/02/2023 14:41
Nokopēts
Kendija Aparjode

Kamaniņas, sievietes

Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Sanktmoricā bija ātrākā Pasaules kausa (PK) astotā posma pirmajā braucienā, bet otrajā nenosargāja uzvaru summā un samierinājās ar septīto vietu, kamēr Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola bija ceturtajā un piektajā pozīcijā.

Visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas kamaniņu braucējas – uzvaru svinēja Dajana Eitbergere, kura par vienu sekundes simtdaļu pārspēja Jūliju Taubicu un par 0,071 sekundi Annu Berreiteri. Bērziņa uzvarētājai zaudēja 0,096 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,025 sekunžu attālumā. Vītola no uzvarētājas atpalika 0,179 sekundes, bet Aparjode bija 0,255 sekundes lēnāka.

Pirmajā braucienā Aparjode bija ātrākā no 23 sportistēm, finišējot 54,091 sekundēs. Vītola bija tuvu tam, lai pārspētu komandas biedrenes rezultātu, taču kļūda viņai liedza kļūt par līderi un 0,19 sekunžu deficīts deva astoto vietu. Savukārt Bērziņa bija 0,093 sekundes lēnāka par Aparjodi un pirmajā braucienā uzrādīja sesto rezultātu. Vicelīderi Berreiteri Aparjode pēc pirmā brauciena apsteidza par nieka sešām sekundes tūkstošdaļām.

Otrajā braucienā Aparjode vēl trases vidusdaļā tuvojās savā karjerā pirmajai uzvarai, taču kļūdas dēļ braucienā samierinājās ar 12.rezultātu, kas summā atmeta uz septīto pozīciju. Vītolai braucienā bija ceturtais rezultāts un Bērziņai – piektais, abām latvietēm veicot kāpumu. Arī kopvērtējumā pirms sezonas pēdējām sacensībām pirmās trīs vietas aizņem vācietes – Taubicai ir 892 punkti, Eitbergerei 802 punkti un Berreiterei 719 punkti. Vītola ar 496 punktiem ir septītā, Aparjodei 414 punkti dod astoto vietu, Bērziņa ar 343 punktiem dala 12.pozīciju, bet Frančeska Bona ar 63 punktiem ir 34.vietā.

Pēc tam plkst.13.30 sāksies komandu stafete, kurā Latvijas kamaniņu braucēji startēs ar pēdējo numuru starp astoņām sacensībām pieteiktajām vienībām. Latvijas komandu visticamāk pārstāvēs Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Kristers Aparjods un svētdien labāko rezultātu uzrādījusī sportiste. Jau ziņots, ka sestdien vīriešu divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja trešo vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās sestajā pozīcijā. Savukārt sieviešu divnieku sacensībās Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna arī tika pie bronzas, kamēr Anda Upīte/Sanija Ozoliņa finišēja astotajā pozīcijā.

Vēl sestdien bija vīriešu vieninieku sacensības, kurās Kristers Aparjods ieņēma trešo vietu, Gints Bērziņš finišēja astotajā vietā un Kaspars Rinks ierindojās 11.pozīcijā.

Kamaniņas, stafete

Latvijas kamaniņu sporta izlase ar Sigitu Bērziņu, Kristeru Aparjodu un divnieku Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi sastāvā svētdien Sanktmoricā ierindojās ceturtajā vietā Pasaules kausa astotā posma komandu stafetē.

Uzvaru svinēja Vācijas komanda, kuras sastāvā bija Dajana Eitbergere, Makss Langenhans un Tobiass Vendls/Tobias Arlts, uzvarētājiem finišējot divās minūtēs un 51,031 sekundē. ASV komanda zaudēja 0,254 sekundes, bet Austrija atpalika 0,415 sekundes. Bērziņa un Aparjods savos braucienos pieļāva kļūdas, kuru rezultātā latvieši uzvarētājiem zaudēja 1,376 sekundes.

Sezonas priekšpēdējās komandu stafetes sacensībās startēja astoņas izlases, bet pie ieskaitīta rezultāta tika septiņas, Itālijai par pāragru startu saņemot diskvalifikāciju. Pirms sezonas pēdējā posma kopvērtējumā Latvijas komanda ar 415 punktiem ir stabilā otrajā pozīcijā, līderei Vācijai zaudējot 40 punktus.

Komandu stafete šogad Pasaules kausa posmos iepriekš notikusi četras reizes. Vistlerā uzvarēja Vācija, Latvijai finišējot otrajai, abos Siguldas posmos pārāki bija latvieši, Vācijai abas reizes finišējot otrajai, bet pirms divām nedēļām Altenbergā Latvijas sportisti ierindojās trešajā pozīcijā. Pasaules čempionātā Latvijas komanda tika pie bronzas godalgām.

Jau ziņots, ka sestdien vīriešu divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja trešo vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās sestajā pozīcijā. Savukārt sieviešu divnieku sacensībās Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna arī tika pie bronzas, kamēr Anda Upīte/Sanija Ozoliņa finišēja astotajā pozīcijā.

Vēl sestdien bija vīriešu vieninieku sacensības, kurās Kristers Aparjods ieņēma trešo vietu, Gints Bērziņš finišēja astotajā vietā un Kaspars Rinks ierindojās 11.pozīcijā. Svētdien sieviešu vieninieku mačos Sigita Bērziņa un Elīna Ieva Vītola bija ceturtajā un piektajā pozīcijā, bet Kendija Aparjode ierindojās septītajā vietā. Nākamnedēļ sezonas noslēgums iecerēts Vinterbergā, kur sportisti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Bobslejs, divnieki

Emīls Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi svētdien Siguldā ierindojās astotajā vietā Pasaules kausa pēdējā, astotajā posmā, kamēr Jēkabs Kalenda ar Arni Bebrišu bija 11.pozīcijā.  Tikmēr uzvaru Pasaules kausa divnieku ieskaitē nodrošināja vācietis Johanness Lohners, kurš pārtrauca sava titulētā tautieša Frančesko Frīdriha piecu uzvaru sēriju divnieku ekipāžu vērtējumā.

Lohners un stūmējs Georgs Fleišhauers bija ātrākie abos braucienos, otrās vietas ieguvēju Frīdrihu summā pārspējot par 0,36 sekundēm. Vēl astoņas sekundes simtdaļas zaudēja šveicietis Mihaels Fogts, kurš par piecām sekundes simtdaļām pārspēja tuvākos sekotājus Bredu Holu no Lielbritānijas un Adamu Amuru no Vācijas. Cipuļa divnieks uzvarētājiem zaudēja 1,47 sekundes, bet Kalenda atpalika 1,99 sekundes.

Sacensībās piedalījās 13 divnieku ekipāžas, tādējādi visām bija iespēja startēt arī otrajā braucienā. Labāko trijniekā pēc pirmā brauciena bija tikai Vācijas ekipāžas – pirmo vietu ieņēma trasi 49,91 sekundē veikušais Lohners, kuram 0,16 sekundes zaudēja Amurs un Frīdrihs. Vēl sekundes simtdaļu atpalika Fogts.

Cipulis ar Nemmi uzstūma astoto labāko startu un finišā zaudēja 0,61 sekundi, bet Kalendam un Bebrišam bija devītais laiks startā, kā arī 0,88 sekunžu deficīts pret līderi. Otrajā braucienā Cipuļa ekipāžai bija septītais ātrākais starta ieskrējiens un astotā vieta finišā, bet Kalendas divnieks bija devītais startā un desmitais finišā.

Pirmos trīs Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā latvieši izlaida. Pēc tam Cipulis Vinterbergā bija septītais, bet Altenbergā – sestais un septītais. Debitants Kalenda sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās ierindojās 14.vietā, otrajās piedzīvoja kritienu, bet trešajās ieņēma 16.vietu. Sestdien Siguldā Cipulis ierindojās ceturtajā, bet Kalenda – devītajā vietā. Cipulis Pasaules kausā Siguldas trasē iepriekš bija izcīnījis 11. un 12.vietu, bet Eiropas kausā viņš mājās startējis sešas reizes, pēdējās divās izcīnot otrās vietas. Kalenda Siguldā Pasaules kausā startē pirmo reizi, bet Eiropas kausā viņš šeit divreiz bijis otrajā desmitā.  Latvijas pēdējo gadu labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartēja.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.33
4.33
1.68
4.75
4.33
1.63
3.1
3.75
2.15
3.6
3.4
2.05
5.5
3.8
1.63
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām