Aparjodam devītā vietā PK kamaniņās; Šici piektie divniekos; Ķibermaņa ekipāža ceturtā EČ

15/01/2022 16:59
Kristers Aparjods, www.sportazinas.com

Pasaules kauss kamaniņās

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Oberhofas trasē Vācijā ierindojas devītajā vietā Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, Gintam Bērziņam ieņemot 14., bet Artūram Dārzniekam – 17.vietu. Pirmajā braucienā Dārznieks startēja ar 16.numuru. Viņš labi uzsāka braucienu, bet kļūdījās 4./5.virāžas pārejā, kā arī pieļāva vēl nelielas kļūdiņas, braucienā ierindodamies 18.vietā, līderim Johannesam Ludvigam zaudējot 0,464 sekundes.

Bērziņš trasē devās ar 23.numuru, sāka braucienu labi, bet pieļāva vairākas kļūdiņas trases vidū, braucienā ierindodamies 16.vietā un Ludvigam zaudējot 0,414 sekundes. Aparjods trasē devās ar 30.numuru un startā bija labāko trijniekā, taču trasē pieļāva kļūdas un ierindojās 11.vietā, Ludvigam zaudējot 0,351 sekundi. Ar 28.numuru braukušais vācietis Ludvigs ar nelielu kļūdiņu trasē sasniedza jaunu trases rekordu – 42,554 sekundes. Viņš palika nepārspēts līdz brauciena beigām, visu pirmo trijnieku ieņemot vācu sportistiem. Otro vietu ieņēma Makss Langenhāns (+0,160 sekundes), trešo – Fēlikss Lohs (+0,167). Ceturto un piekto vietu pēc pirmā brauciena ieņēma austrieši Niko Gleiršers un Volfgangs Kindls, bet labāko sešinieku noslēdza krievs Romans Repilovs.

Otro braucienu labi veica Dārznieks, tobrīd izvirzoties pirmajā vietā. Ar 17. labāko rezultātu braucienā viņš divu braucienu summā ieņēma 17.vietu, uzvarētājam zaudējot tieši sekundi. Arī Bērziņš veica labāku braucienu par pirmo, apsteidzot Dārznieku. Braucienā viņam 14. labākais rezultāts, kas ļāva šādu pašu vietu ieņemt arī divu braucienu summā, uzvarētājam zaudējot 0,852 sekundes. Aparjodam trases vidusdaļā bija sīkas neprecizitātes, kas deva septīto vietu braucienā un ļāva pakāpties uz devīto vietu divu braucienu summā. Viņš uzvarētājam zaudēja 0,648 sekundes.

32 sportistu konkurencē uzvarēja Ludvigs, kurš divus braucienus veica minūtē un 25,069 sekundēs. Viņš par 0,304 sekundēm apsteidza Langenhānu un par 0,316 sekundēm – Lohu. Turpmākās četras vietas ieņēma visi sacensībās piedalījušies austrieši – N.Gleiršers, Kindls, Jonass Millers un Dāvids Gleiršers.

Kopvērtējuma līderis pēc astoņiem posmiem un trim sprinta sacensībām ir vācietis Johanness Ludvigs, kurš izcīnījis 837 punktus. Otrajā vietā ar 691 punktu ierindojas austrietis Volfgangs Kindls. Trešo vietu ar 631 punktu ieņem Fēlikss Lohs, bet Aparjods ar 606 punktiem ir ceturtais. Bērziņš ar 418 punktiem ieņem desmito vietu, Rozītis ar 206 punktiem ir 19.vietā, bet vietu zemāk atrodas Dārznieks ar 189 punktiem. Punnktus nopelnījuši 57 kamaniņu braucēji. Vietu pamatsacensībās piektdien izcīnīja Artūrs Dārznieks, kurš Nāciju kausā ieņēma trešo vietu, bet pārējie sportisti jau bija nodrošinājuši sev vietu pamatsacensībās.

Jau ziņots, ka Riks Kristens Rozītis pēc Siguldas posma licis punktu sportista gaitām un pievērsies trenera arodam. Aparjods trešajā posmā sarūpēja Latvijai vēsturē pirmo uzvaru vīriešu vieninieku sacensībās, kā arī pagājušajā nedēļā triumfēja mājas trasē Siguldā. Tāpat viņam šosezon ir divas piektās vietas un viena 23.pozīcija. Savukārt piektajā posmā viņš ieņēma astoto vietu. Savukārt pirms nedēļas notikušajā septītajā posmā Siguldā trasē astoto vietu ieņēma Rozītis, desmito –  Bērziņš un 19.vietu – Dārznieks.

Piektdien tika aizvadītas arī eksperimentālās Sprinta sacensības, kurās Aparjods ierindojās sestajā vietā, Bērziņš ieņēma 12.vietu, bet Dārznieks noslēdza sacensības 15.vietā. Latvijas vadošajam kamaniņu braucējam Aparjodam iepriekšējā sezona traumas dēļ noslēdzās jau decembrī, pirms tam viņam izcīnot trešo vietu Altenbergā. Dārznieks kopvērtējumā bija 14., bet Rozītis un Bērziņš ieņēma attiecīgi 16. un 17.vietu.

Divnieku ekipāžām pirmais brauciens paredzēts plkst.13.45., bet otrais – plkst.15.05. Sacensības tiešraidē pārraidīs TV4 un “Sportacentrs.com”. Pasaules kausa astotajam posmam pietikušies 143 sportisti no 25 valstīm. Sestdien būs pamatsacensības vīriešu vieniniekiem un divniekiem, bet svētdien spēkosies sievietes un būs komandu stafete. Turpinājumā 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Eiropas čempionāts/Pasaules kauss bobslejā

Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa ekipāža sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa (PK) posmā bobslejā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), ieņāma piekto vietu, EČ esot vietu augstāk, bet Emīls Cipulis ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu ierindojās attiecīgi 14. un 11.vietā.

Tā kā trase katru gadu tiek veidota no jauna, arī starta un trases rekorda atskaite tiek sākta katru sezonu. Tāpēc trīs pirmie braucēji pirmajā braucienā sasniedza trases rekordus. Ķibermanis, kurš startēja ceturtais, laboja starta rekordu (5,11 sekundes) un veica labu braucienu, labi izgāja “Zirga pakavu” un ar mazām neprecizitātēm sasniedza jaunu rekordu arī finišā – minūte un 6,31 sekunde.

Pirmais Ķibermaņa rekordus pārspēja ar astoto numuru braukušais krievs Rostislavs Gaitjukevičs, kurš startā sasniedza 5,07 sekundes, bet finišā pārspēja Ķibermani par 0,13 sekundēm. Cipulis ar Kleinbergu, startējot ar 18.numuru, uzreiz pēc starta vairākkārt iestūrēja trases apmalē, neprecīzi izbrauca no “Shamrock” virāžās, iestūrējot apmalē, bet kopumā veica diezgan labu braucienu, pēc pirmā brauciena ieņemot 13.vietu un brauciena uzvarētājam zaudējot 0,75 sekundes.

Turpinājumā labāko laiku – minūte un 5,89 sekundes sasniedza vācietis Frančesko Frīdrihs duetā ar stūmēju Torstenu Margisu. Otro vietu pēc pirmā brauciena ieņēma viņu tautieša Johannesa Lohnera pilotētais divnieks, atpaliekot par 0,25 sekundēm, trešo – kanādieša Džastina Kripsa divnieks (+0,26). Gaitjukevičs (+0,29) ieņēma ceturto vietu, bet uzreiz aiz viņa ierindojās Ķibermanis (+0,42), kuram sekoja brits Breds Hols (+0,49).

Arī otrajā braucienā starts Cipuļa ekipāžai nesanāca. Pilots skrēja par ilgu, un stūmējs lēca bobā jau tad, kad kamanas brauca ārā no starta renes. Līdz ar to latvieši vēl vairāk nekā pirmajā braucienā sitās pret apmalēm. Arī turpmākais brauciens bija sliktāks nekā pirmajā braucienā, un nācās atkāpties vienu vietu uz leju.

Ar 14.vietu otrajā braucienā Cipuļa ekipāža izcīnīja 14.vietu PK posmā, bet EČ vērtējumā bija vienpadsmitā, uzvarētājam Frīdriham zaudējot 1,59 sekundes. Ķibermanis pieļāva mazas kļūdiņas, iestūrējot apmalē pēc izejas no “Shamrock” virāžas, taču nosargāja savu pozīciju, ierindojoties piektajā vietā PK vērtējumā un ceturtajā – EČ. Braucienā viņam ceturtais labākais rezultāts, bet divu braucienu summā no Frīdriha viņš atpalika par 0,55 sekundēm.

Kripss sasniedza jaunu trases rekordu – minūte un 5,80 sekundes, taču vēl bija jābrauc diviem vācu divniekiem. Lohneram neizdevās apsteigt Kripsu, kļūdoties “Wall” virāžas izejā, kas izraisīja vēl vairākas kļūdas. Uzvaru PK posmā un EČ izcīnīja Frīdrihs, kurš ar daudzām kļūdām nobrauca otro braucienu, taču pirmajā braucienā iegūtais pārsvars palīdzēja uzvarēt. Braucienā viņam otrs labākais rezultāts, bet divu braucienu summā Frīdrihs trasē pavadīja divas minūtes un 11,76 sekundes.

0,19 sekundes atpalika Kripss, bet 0,36 sekundes – Lohners. Ceturtais 0,45 sekundes aiz Frīdriha bija Gaitjukevičs, sesto vietu ieņēma Hols (+0,62), bet EČ vērtējumā sesto vietu ieņēma vācieša Kristofa Hāfera ekipāža (+0,93). Posmā piedalījās 27 ekipāžas. Pasaules kausu šosezon pēc aizvadītiem astoņiem posmiem ieguva vācietis Frančesko Frīdrihs ar 1703 punktiem. Uz otro vietu ar 1530 punktiem pēdējā posmā pakāpās kanādietis Džastins Kripss, bet labāko trijnieku ar 1521 punktu noslēdza krievs Rostislavs Gaitjukevičs.

Ķibermanis ar 1120 izcīnītiem punktiem pēdējā posmā pakāpās par trim vietām un ieņēma astoto vietu. Cipulis, kurš ar četros posmos sakrātiem 398 punktiem ierindojās 24.pozīcijā, bet Dāvis Kaufmanis ar 160 punktiem trijos posmos ierindojas 28.vietā 35 punktus guvušo ekipāžu vidū.

Jau ziņots, ka piektdien sacensībās skeletonā Martins Dukurs 11.reizi uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un 12.reizi izcīnīja Eiropas čempiona titulu, kamēr Tomass Dukurs ieņēma septīto vietu. Sieviešu konkurencē Endija Tērauda PK posmā ieņēma 21., bet EČ – 12.vietu. PK kopvērtējumā T.Dukurs ierindojās astotajā, bet Tērauda – 21.vietā.

Svētdien bobslejā notiks sacensības četriniekiem. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pasaules kauss kamaniņās divniekiem

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, taču saglabāja līderpozīcijas Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās 13.vietā.

Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri divu braucienu summā finišēja minūtē un 22,651 sekundē. Otro vietu ieņēma vēl viens Vācijas duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, no saviem tautiešiem atpaliekot 0,316 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza itāļi Emanuels Rīders/Zimons Kaincvaldners, uzvarētājiem zaudējot 0,451 sekundi.

Pirmajā braucienā Bots/Plūme pieļāva kļūdu trases vidusdaļā, taču izglābās no kritiena un trasi veica 42,13 sekundēs, no labākā rezultāta atpaliekot 0,799 sekundes un ieņemot vien 14.vietu pēc pirmā brauciena. Tikmēr Šiciem pirmajā braucienā neizdevās veiksmīgi iebraukt pirmajā virāžā un trases atlikušajā daļā vairs nesanāca atgūt zaudēto. Tāpēc Latvijas duets ieņēma piekto vietu pēc pirmā brauciena, saglabājot cerības cīnīties par goda pjedestālu. Brāļi Šici finišēja 41,59 sekundēs un pirmā brauciena līderiem vāciešiem Egertam un Benekenam piekāpās 0,259 sekundes.

Otrajā pozīcijā pēc pirmā brauciena atradās Vendls/Arlts, tautiešiem piekāpjoties 0,16 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Rīders/Kaincvaldners, kuri no labākā rezultāta atpalika 0,223 sekundes. Savukārt otrajā braucienā Bots/Plūme brauca bez būtiskām kļūdām, kas ļāva uzlabot pozīciju divu braucienu summā. Latvijas ekipāža finišēja minūtē un 23,78 sekundēs, atpaliekot 1,129 sekundes no uzvarētājiem.

Brāļi Šici otrajā braucienā izlaboja kļūdu, ko bija pieļāvuši pirmajā braucienā, un divu braucienu summā finišēja minūtē un 23,143 sekundēs, uzvarētājiem zaudējot 0,492 sekundes. Trases rekordu otrajā braucienā laboja Egerts/Benekens, to veicot 41,32 sekundēs, bet starta rekordu arī otrajā braucienā uzlabojaRīders/Kaincvaldners.

Pasaules kausa kopvērtējumā, skaitot arī trīs Sprinta kausa sacensības, brāļi Šici joprojām atrodas līderpozīcijās ar izcīnītiem 828 punktiem, vietu zemāk ar 791 punktu ir Egers/Benekens, bet labāko trijnieku noslēdz Vendls/Arlts ar 711 punktiem. Bots/Plūme ieņem devīto vietu ar 449 punktiem.

Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienam austriešiem Tomasam Štoijam/Lorencam Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras, Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam/Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar savu karjerā pirmo uzvaru, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šajā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Pasaules kausa astotajam posmam pietikušies 143 sportisti no 25 valstīm. Svētdien spēkosies sievietes un būs komandu stafete. Jau ziņots, ka sestdien vīriešu sacensībās Kristers Aparjods ieņēma devīto vietu, Gints Bērziņš ierindojās 14. pozīcijā, bet Artūrs Dārznieks – 17.vietā.

Turpinājumā 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss/Eiropas čempionāts kamaniņās junioriem

Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna sestdien Austrijas trasē Bludencā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestajā posmā jauniešiem un junioriem, vienlaicīgi kļūstot par Eiropas junioru čempionāta (EJČ) uzvarētājām, bet sacensībās vīriešiem trešo vietu ieņēma divnieks Kaspars Rinks/Vitālijs Jegorovs.

Ziediņa/Zvilna divus braucienus veica minūtē un 7,272 sekundēs, esot labākajām abos braucienos. Viņas par 0,138 sekundēm apsteidza Vācijas pāri Luiza Romanenko/Paulīne Paca un par 0,517 sekundēm – Krievijas divnieku Anastasija Kropačova/Aļona Starkova. Desmito vietu 11 ekipāžu konkurencē ieguva otrs Latvijas divnieks Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, kas no tautietēm atpalika 1,665 sekundes. Pēc 11.vietas pirmajā braucienā otrajā viņas ierindojās ceturtajā vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā juniorēm Ziediņa/Zvilna, kuras uzvarēja trīs pēdējās sacensībās, ar 430 punktiem finišēja trešajā vietā. Ar 515 punktiem par kausa ieguvējām kļuva vācietes Romanenko un Paca, bet otrās ar 456 punktiem bija amerikānietes Maja Čena un Rīenina Vailere.

Vīriešu divnieku sacensībās Kaspars Rinks/Vitālijs Jegorovs pirmajā braucienā bija trešie, otrajā – piektie, divu braucienu summā nosargājot sev vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Viņi 12 braucēju konkurencē par 0,487 sekundēm atpalika no vāciešiem Morica Jēgera un Valentīna Šteidtes un par 0,243 sekundēm – no krieviem Mihaila Karnauhova un Jurija Čirvas.

Arī Pasaules kausa kopvērtējumā junioriem latvieši ieņēma trešo vietu, Rinkam un Jegorovam izcīnot 371 punktu. Savukārt septītā vieta ar izcīnītiem 270 punktiem tika Eduardam Ševicam-Mikeļševicam un Lūkasam Krastam. Ar 510 punktiem par kausa ieguvējiem kļuva vācieši Jēgers un Šteidte, bet otrie ar 440 punktiem bija krievi Vladislavs Veremejenko un Ļevs Romanovs, kuri pēdējā posmā nestartēja.

Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) ziņo, ka arī jauniešu A grupas meiteņu konkurencē uzvaru izcīnīja Zvilna, kura abos braucienos sasniedza pārliecinoši labāko rezultātu. Tikmēr Amandai Gorodņikovai Eiropas čempionātā un Pasaules kausa posmā izcīnīta augstā piektā vieta. Kopvērtējumā otro vietu ar izcīnītiem 410 punktiem dalīja Zvilna un austriete Doroteja Švarca, bet ar 214 punktiem septītajā vietā ierindojās Agnija Bogdanova.

Šajā vecuma grupā zēnu konkurencē Raimonds Baltgalvis tika diskvalificēts par 200 gramu pārsvaru. Ziediņa/Zvilna uzvarēja arī sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē. Savukārt astotā vieta tika Andai Upītei un Sanijai Ozoliņai, bet 15. vieta – Martai Robežniecei un Kitijai Bogdanovai. Jauniešu A grupas divvietīgo ekipāžu konkurencē piektajā un sestajā vietā ierindojās abas Latvijas ekipāžas, attiecīgi Raimonds Baltgalvis/Krišjānis Brūns un Jānis Gruzdulis-Borovojs/Uldis Jakseboga.

Baltgalvis un Brūns ar 297 punktiem kopvērtējumā ierindojās piektajā vietā. Jauniešu A grupas divvietīgo ekipāžu kopvērtējumā ar izcīnītiem 450 punktiem otrā vieta tika Martai Robežniecei un Kitijai Bogdanovai, savukārt junioru konkurencē ceturtajā vietā ar 236 punktiem ierindojās Kaspars Rinks. Svētdien Eiropas junioru čempionāta uzvarētāji kļūs zināmi vieniniekos, kā arī komandu stafetē.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
20/05/2022 20:04

Latvija – Austrija 0:0 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

Latvijas hokeja izlase aizvada piekto spēli 2022. gada Pasaules čempionātā, pretiniekos ir Austrijas komanda. Iepriekšējos četros mačos katra no vienībām izcīnījusi pa trīs punktiem, un šī dueļa uzvarētaja saglabās izredzes…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…