Aparjods pirmajā desmitniekā Lillehammerē

21/01/2018 13:09
Kristers Aparjods kamaniņas - Sportazinas.com

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien sekoja māsas Kendijas piemēram un arī iekļuva desmitniekā Lillehammerē notiekošajā Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā, astotā, posmā, izcīnot septīto vietu.

Aparjods jau pēc pirmā brauciena bija astotajā pozīcijā un šo rezultātu uzrādīja arī otrajā braucienā, tomēr tāpat summā pakāpās pozīciju augstāk.

Kā vēstīts, viņa māsa Kendija Aparjode sestdien dāmu sacensībās izcīnīja desmito vietu, labāko desmitniekā Pasaules kausa ietvaros iekļūstot pirmoreiz karjerā. Savukārt Kristeram Aparjodam šis ir atkārtots sezonas labākais rezultāts, jo viņš septītais bija arī sezonas pirmajā etapā Īglsā.

Vēl no Latvijas sportistiem vīru sacensībās 17.vietu izcīnīja Inārs Kivlenieks, kamēr Artūrs Dārznieks palika 25.pozīcijā, šiem abiem sportistiem nespējot kvalificēties vēlāk svētdien gaidāmajam Sprinta kausam.

Sacensībās triumfēja itālis Davids Fišnallers, kuram par 0,096 sekundēm piekāpās krievs Romāns Repilovs, kurš pēc pirmā brauciena bija vien devītajā pozīcijā.

Savukārt trešo vietu guva Volfgangs Kindls no Austrijas, kurš atpalika par 0,132 sekundēm.

Pēc pirmā brauciena otrais bija titulētais Fēlikss Lohs, bet otrajā viņš pieļāva kļūdu un samierinājās ar vien piekto vietu.

Aparjods divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,366 sekundes.

Kivlenieks pēc pirmā brauciena bija 11.pozīcijā, tomēr otrajā uzrādīja tikai 22.rezultātu un atkāpās uz 17.pozīciju, uzvarētājam zaudējot 0,739 sekundes. Savukārt Dārzniekam braucienos bija 23. un 25.rezultāts, summā zaudējot 1,163 sekundes.

Kristers Aparjods šīs sezonas pirmajā posmā Īglsas trasē izcīnīja septīto vietu. Savukārt Kivlenieks sezonas labāko rezultātu sasniedza Altenbergā, kad bija desmitais, vienu pozīciju paliekot aiz Aparjoda, kurš līdz ar to svētdien desmitniekā iekļuva trešo reizi šosezon.

Posms noslēgsies ar Sprinta kausu, kas sāksies plkst.13.45. Tajā piedalīsies 15 labākie sportisti no katras disciplīnas.

Kā vēstīts, brāļu Andru un Jura Šicu kamaniņu divnieks sestdien izcīnīja ceturto vietu, kamēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija piektajā pozīcijā. Savukārt sieviešu sacensībās Kendija Aparjode izcīnīja desmito vietu, Ulla Zirne ierindojās 13.pozīcijā, kamēr Elīza Cauce ieņēma 15.vietu.

Līdz ar to abi Latvijas divnieki un visas trīs dāmas kvalificējās Sprinta kausam, kurā sportisti cīnās par punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā.

Iepriekšējie divi Pasaules kausa etapi Latvijas sportistiem nebija pārāk veiksmīgi. Vispirms Kēnigszē trasē neviens Latvijas sportists individuāli netika desmitniekā un stafetē tika ieņemta vien sestā vieta, bet pagājušajā nedēļā Oberhofā desmitniekā tika vienīgi piekto vietu guvusī brāļu Andra un Jura Šicu divnieku ekipāža, tomēr komandu stafetē tika sasniegts sezonas labākais rezultāts, izcīnot otro vietu.

Šo posmu izlaida Kristena Putina un Imanta Marcinkēviča ekipāža, kas jau atgriezusies Latvijā, lai gatavotos nākamnedēļ Siguldā gaidāmajam Eiropas čempionātam. Siguldā arī noslēgsies Pasaules kausa sezona.

Oberhofas posmā sākas cīņa par starta grupām Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kur Latviju pārstāvēs desmit kamaniņu braucēji. Ja netiks piedzīvotas kādas veselības problēmas, uz Dienvidkoreju dosies visi Latvijas sportisti, kuri startē Lillehammerē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis gada izskaņā Siguldā lauza plaukstu, kas viņam liegs piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pēc komandas iekšējās atlases jau iepriekš bija zināms, ka vīru vieniniekos Phjončhanā startēs Aparjods un Kivlenieks, kamēr Rozītim un Dārzniekam pēc pieciem Pasaules kausa posmiem un divām kontrolsacensībām bija teju identisks rezultāts, bet Olimpiādē Latviju varēs pārstāvēt vien trīs vīru vieninieki.

Latvijas kamaniņu braucējiem līdzšinējā sezona nav izvērtusies tāda kā vēlētos, vienīgo reizi uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos latviešiem kāpjot vien piektajā etapā, kad Leikpleisidas trasē ASV trešo vietu Sprinta kausā izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).