Ķibermaņa četriniekam sudrabs PK posmā bobslejā

28/11/2021 17:31
Oskara Ķibermaņa ekipāža

Pasaules kauss bobslejā, četrinieki

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis kopā ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Intaru Dambi svētdien izcīnīja otro vietu otrajā Pasaules kausa posmā bobslejā četriniekiem. Divu braucienu summā Ķibermaņa četrinieks ieņēma otro vietu, piekāpjoties uzvarētāja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai 0,28 sekundes. Trešo vietu izcīnīja kanādieša Džastina Kripsa ekipāža, kas zaudēja 0,33 sekuneds.

Savukārt Dāvis Kaufmanis kopā ar stūmējiem Ivo Danu Kleinbergu, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi divu braucienu summā ieņēma 16.vietu, piekāpjoties 1,06 sekundes. Labākais starts otrajā braucienā bija Frīdriha ekipāžai, bet Ķibermanim izdevās ceturtais labākais starts – 5,06 sekundes. Pirmajā braucienā ātrākais bija vācieša Frīdriha četrinieks, kas trasi veica 50,83 sekundēs un uzrādīja arī labāko starta laiku – 5,01 sekundes.

Ķibermanis pieļāva kļūdu pirmajā braucienā, kā rezultātā ierindojās sestajā vietā, Frīdriha ekipāžai piekāpjoties 0,19 sekundes , bet uzrādīja ceturto labāko startu, to veicot 5,06 sekundēs. Kaufmanim, kuram tas bija pirmais starts četriniekos šosezon, pirmajā braucienā izdevās uzrādīt 17. ātrāko laiku, kā arī identisku starta laiku kā otrai Latvijas ekipāžai.

Otrajā braucienā piedalījās 20 ekipāžas no 26, kuras startēja pirmajā braucienā. Pagājušajā nedēļā aizvadītajā Pasaules kausa posmā turpat Īglsas trasē Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu izcīnīja piekto vietu, bet ātrākā bija Frīdriha ekipāža.

Trases rekords startā, kas ir 4,93 sekundes, pieder Ķibermanim un tika sasniegts 2013.gada 20.janvārī kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Intaru Dambi. Savukārt trases finiša rekords pieder Frīdriham, kurš ar savu ekipāžu 2019.gada 20.janvārī trasi veica 50,42 sekundēs.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības, un visās uzvarēja Frīdrihs. Oskara Melbārža četrinieks kopvērtējumā ierindojās astotajā, bet Ķibermanis bija tikai 23.vietā, startējot vienā no četriem posmiem. Aizvadītajā sezonā Insbrukas trasē četriniekiem sacensības nenotika, tā vietā divas reizes sacenšoties divniekiem.

Jau ziņots, ka sestdien šajā trasē divnieku sacensībās Ķibermanis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni tikai par 0,05 sekundēm apsteidza Kaufmaņa divnieku un izcīnīja vien 13.vietu, bet Kaufmaņa ekipāža sacensības noslēdza 15.vietā. Uzvarēja Frīdriha divnieks.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Arī otrais Pasaules kausa posms nākamajā nedēļas nogalē notiks turpat Īglsas trasē. Nākamie trīs posmi notiks Vācijas trasēs – Altenbergā, Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pasaules kauss kamaniņās, komandu stafete

Latvijas kamaniņu braucēji Kendija Aparjode, Kristers Aparjods un divnieku ekipāža Juris un Andris Šici svētdien Sočos izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa otrā posma komandu stafetē. Tāpat kā individuālajās sacensībās, arī stafetē siltajos laikapstākļos izteikta priekšrocība bija komandām, kuras startēja ātrāk. Latvija startēja kā desmitā no 13 izlasēm un finišā bija trešā aiz Krievijas un Vācijas, kuras startēja ar ceturto un septīto numuru. Pēc tam trasē devās Itālijas, ASV un Austrijas kvarteti un visi trīs nespēja ielauzties godalgoto trijniekā.

Uzvaru svinēja Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Viktorija Demčenko, Semjons Pavļičenko un Andrejs Bogdanovs/Jurijs Prohorovs. Mājinieki trasi veica divās minūtēs un 45,808 sekundēs. Vācijas komanda zaudēja 1,292 sekundes, bet latviešu sportisti bija 1,672 sekundes lēnāki par uzvarētājiem. Gandrīz sekundi aiz pirmā trijnieka palika Rumānija, kam sekoja Itālija, Austrija, Polija, ASV, Ķīna un Dienvidkoreja. Ukraina un Kanāda nefinišēja, bet Čehija tika diskvalificēta. Pagājušajā nedēļā Latvijas komanda stafetē izcīnīja ceturto vietu, bet uzvaru svinēja Austrijas kvartets ar Madeleinu Egli, Dāvidu Gleiršeru un divnieku Tomass Šteijs/Lorencs Kollers sastāvā.

Pēc diviem posmiem stafetes kopvērtējumā pirmo vietu ar 150 punktiem ieņem Austrija, otrā ar 131 punktu ir Vācija, bet trešajā pozīcijā ar 130 punktiem atrodas Latvija. Pagājušajā sezonā Latvijas komanda kopvērtējumā ieņēma trešo vietu. Uzvaru kopvērtējumā izcīnīja Vācija.

Sočos posms norisināsies arī 4./5.decembrī. Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk – Insbrukā, Austrijā. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss kamaniņās, vīrieši

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Sočos ieņēma piekto vietu Pasaules kausa otrajā posmā, Gints Bērziņš bija devītajā, Riks Kristens Rozītis 15., bet Artūrs Dārznieks – 21.pozīcijā. Siltie laikapstākļi pamatīgi ietekmēja sacensību rezultātus, kas abos braucienos vēlāk startējušajiem sportistiem bija sliktāki.

Tādējādi ar 17.numuru startējušais Aparjods, trasi veicot 52,116 sekundēs, pēc pirmā brauciena bija līderis, bet Rozītis, kuram bija 13. starta numurs, bija 0,101 sekundi lēnāks un ieņēma trešo pozīciju. Otrais 0,021 sekundi aiz Aparjoda bija itālis Dominiks Fišnallers. Vairāki augstākā līmeņa braucēji pēc pirmā brauciena bija otrajā un trešajā desmitā, turpretī pirmajā desmitniekā bija vairāki pārsteigumi, piemēram, sestais bija ukrainis Antons Dukačs. Bērziņš Aparjodam zaudēja 0,609 sekundes un ieņēma 17.vietu, bet Dārznieks ar 1,151 sekundes deficītu bija 30., apsteidzot divus kamaniņu braucējus.

Otro braucienu Aparjods veica kā pēdējais un trases stāvoklis neviesa cerības uz uzvaras nosargāšanu divu braucienu summā. Tomēr labs brauciens latviešu sportistam ļāva uzrādīt 18.rezultātu un summā ieņemt piekto vietu. Uzvaru svinēja vācietis Johanness Ludvigs, kurš pēc pirmā brauciena bija 20., bet otrajā – pirmais. Tuvākais sekotājs, viņa tautietis Fēlikss Lohs zaudēja 0,158 sekundes, bet 0,208 sekundes atpalika mājinieks Romāns Repilovs. Aparjods zaudēja 0,401 sekundi. Bērziņš otrajā braucienā bija 11., summā atpaliekot 0,517 sekundes, Rozītim braucienā bija 26.vieta un summā 0,743 sekunžu deficīts pret uzvarētāju, bet Dārznieks braucienā bija septītais, taču summā 0,891 sekundes atpalicība neļāva ielauzties pirmajā divdesmitniekā.

Kopvērtējuma līderpozīcijā ar 200 punktiem ir Ludvigs, otrais ar 170 punktiem ir Lohs, bet trešo ailīti ar 130 punktiem aizņem vēl viens vācietis Makss Langenhans. Aparjodam 73 punkti dod septīto vietu, Bērziņš ar 67 punktiem ir 11.pozīcijā, Rozītis ar 58 punktiem ir 14., bet Dārznieks guvis 54 punktus un ierindojas 16.pozīcijā.

Pirms nedēļas olimpiskajā trasē Pekinā Dārznieks ieņēma 11.vietu, Rozītis – 12., Bērziņš – 14. un Kristers Aparjods – 23.vietu. Uzvaru izcīnīja vācietis Johanness Ludvigs. Latvijas vadošajam kamaniņu braucējam Aparjodam iepriekšējā sezona traumas dēļ noslēdzās jau decembrī, pirms tam viņam izcīnot trešo vietu Altenbergā. Dārznieks kopvērtējumā bija 14., bet Rozītis un Bērziņš ieņēma attiecīgi 16. un 17.vietu. Savukārt plkst.13.30. notiks komandas stafetes sacensības.

Jau ziņots, ka sestdien brāļi Šici izcīnīja uzvaru divnieku braucienā, bet otrs Latvijas duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme piedzīvoja kritienu abos braucienos. Savukārt sieviešu konkurencē divu braucienu summā otro vietu ieņēma Kendija Aparjode, bet uzreiz ar goda pjedestāla palika Elīza Tīruma. Sočos posms norisināsies arī 4./5.decembrī. Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk – Insbrukā, Austrijā.