Aparjods svin uzvaru Nāciju kausa sacensībās Sočos, Dukuri ārpus pirmā desmitnieka PK posmā

26/11/2021 16:54
Kristers Aparjods, www.sportazinas.com

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu sportists Kristers Aparjods piektdien Sočos Nāciju kausa sacensībās izcīnīja pirmo vietu, bet Riks Kristens Rozītis ieņēma piekto vietu, sieviešu konkurencē Sigita Bērziņa ierindojās 12.pozīcijā.

Braucienā labāko rezultātu uzrādīja Aparjods, kurš trasi veica 51,615 sekundēs, kā arī bija ātrākais startā – 4,639 sekundes. Savukārt Rozītis kvalifikācijas braucienā ierindojās piektajā vietā, Aparjodam piekāpjoties 0,414 sekundes un uzrādot vien 17. labāko starta laiku.  Nāciju kausa sacensībās vīriešu konkurencē otrajā vietā ierindojās Krievijas sportists Pāvels Repilovs, kurš Aparjodam piekāpās 0,264 sekundes, bet trešo vietu ieņēma austrietis Jonass Millers, zaudējot 0,379 sekundes.

Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēja Sigita Bērziņa, savukārt Ulla Zirne Nāciju kausā piedalījās bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām. Bērziņa, kura veica trasi 50,728 sekundēs, ierindojās 12.vietā, uzvarētājai Krievijas sportistei Jekaterinai Katņikovai piekāpjoties 0,999 sekundes. Otro vietu izcīnīja itāliete Andrea Votere, kura Katņikovai zaudēja 0,386 sekundes, bet Krievijas pārstāve Viktorija Demčenko, kura ierindojās trešajā vietā, bija par 0,448 sekundēm lēnāka.

Zirne, lai gan uzrādīja desmito labāko laiku, zaudējot 0,855 sekundes, Pasaules kausa posmam nekvalificējās. Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē pamatsacensībām kvalificējās 17 Nāciju kausa ātrākie sportisti. Vīriešu konkurencē startēja 37 sportisti, bet sieviešu konkurencē sacentās 41 sportiste.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos. Stiprāko grupa – 12 dāmas, 15 vīri un 12 divvietīgās ekipāžas. Nāciju kauss ir kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa posmam, kas norisināsies šajā pašā trasē sestdien un svētdien. 2014.gada olimpisko spēļu trasē Sočos norisināsies divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas.

Skeletons

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Insbrukas trasē Austrijā Pasaules kausa otrā posma sacensībās skeletonā divu braucienu summā ieņēma 11. vietu, bet Tomass Dukurs ierindojās 18.pozīcijā. Otrajā posmā uzvaru dalīja trīs sportisti – brits Mets Vestons, vācietis Kristofers Grothērs un Ķīnas sportists Gens Veņcjans – , kuri divu braucienu summā finišēja minūtē un 46,04 sekundēs.

M.Dukurs, kurš pēc pirmā brauciena ierindojās 11.vietā, divu braucienu summā ieņēma arī 11. vietu, uzvarētājiem kopā zaudējot 0,58 sekundes. Savukārt T.Dukurs aizvadīja vienmērīgus abus braucienus, nepieļaujot smagas kļūdas. Pēc pirmā brauciena viņš ieņēma 18.vietu, taču, otrajā braucienā uzlabojot gan starta laiku, gan finiša laiku, nespēja pakāpties augstāk un divu braucienu summā ierindojās 18.vietā, uzvarētājiem piekāpjoties 0,98 sekundes. Pirmā posma uzvarētājs Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs pēc pirmā brauciena ieņēma vien 12.pozīciju, taču divu braucienu summā pakāpās līdz astotajai vietai.

Pirmajā Pasaules kausa posmā pirms nedēļas uzvaru izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, kuram Martins Dukurs piekāpās tikai 0,07 sekundes. Tomass Dukurs ierindojās 16.vietā. Martins Dukurs iepriekšējo sezonu par īpaši veiksmīgu nosaukt nevar. Viņš desmito reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot pirmajos četros posmos, taču Eiropas čempionātā izcīnīja sudrabu pēc 11 zelta medaļām pēc kārtas, bet pasaules meistarsacīkstēs Vācijas trasē Altenbergā nācās samierināties ar tikai 16.vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs, vienreiz posmā (Siguldā) kāpjot uz goda pjedestāla, Pasaules kausa kopvērtējumā finišēja trešais. Eiropas čempionātā viņam tika sestā, bet pasaules čempionātā – septītā vieta. Iepriekšējā sezonā Insbrukas trasē tika rīkoti divi posmi pēc kārtas, abos uzvarot Martinam, pirmajā no posmiem uzvaru dalot ar Krievijas Bobsleja federācijas (FBR) pārstāvi Aleksandru Tretjakovu. Tomass Dukurs sev starta ieskrējiena dēļ neparocīgajā un īsajā trasē ieņēma attiecīgi desmito un astoto pozīciju.

Pasaules kausā pēc diviem posmiem kopvērtējuma līderis ar 425 punktiem ir Grothērs, 377 punkti ir Tretjakovam, bet 376 punkti – vācietim Akselam Jungkam. M.Dukuram 346 punkti dod septīto vietu, bet T.Dukurs ar 176 punktiem ir 19.pozīcijā.

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien Īglsas trasē Insbrukā nekvalificējās olimpiskās Pasaules kausa sezonas otrā posma otrajam braucienam. Arī pirms nedēļas šajā pašā trasē viņa netika pie iespējas piedalīties otrajā braucienā. Tērauda trasi veica 55,25 sekundēs, kas deva 23.vietu 25 startējušo sportistu konkurencē. Arī startā Latvijas sportistei bija 23.rezultāts. Pirmais divdesmitnieks, kas turpinās sacensības otrajā braucienā, bija 0,43 sekunžu attālumā.

Pirmajā braucienā ātrākā bija krieviete Jeļena Ņikitina, kura finiša līniju sasniedza 53,80 sekundēs jeb 1,45 sekundes ātrāk par Tēraudu. Nīderlandiete Kimberlija Bosa atpalika 0,23 sekundes, bet sekojošās astoņas sportistes bija 0,16 sekunžu robežās, solot spraigu cīņu par goda pjedestālu.

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un piedalījās sešos no astoņiem Pasaules kausa posmiem, kopvērtējumā finišējot 14.vietā 39 sportistu vidū. Pirmajā posmā Siguldā viņa pirmoreiz Latvijas skeletona vēsturē sieviešu sacensībās kāpa uz Pasaules kausa goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu. Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Tērauda Īglsas trasē finišēja attiecīgi 11. un 15.vietā. Pasaules čempionātā viņa finišēja 20., bet Eiropas meistarsacīkstēs – 16.vietā.

Bobslejs

Latvijas bobsleja pilots Emīls Cipulis ar stūmēju Regnāru Kirejevu piektdien Altenbergas trasē Vācijā ieņēma astoto vietu Eiropas kausa sezonas trešajās sacensībās. Startā latvieši bija septītie un sestie, bet finišā braucienos sasniedza devīto un septīto rezultātu. Sacensību uzvarētājam Rihardam Elsneram no Vācijas viņi divu braucienu summā zaudēja 0,93 sekundes.

Otrās vietas ieguvējs Jonass Jannušs savam tautietim zaudēja 0,21 sekundi, bet trešo vietu ieņēmušais krievs Aleksejs Stuļņevs bija 0,38 sekundes lēnāks. Sacensībās piedalījās 23 ekipāžas. Sestdien turpat Altenbergā norisināsies sacensības četrinieku ekipāžām.

Lillehammerē notikušajās pirmās divās sacensībās Cipulis bija ceturtais un desmitais, bet kopvērtējumā viņš ar 248 punktiem atrodas septītajā pozīcijā. Dāvis Kaufmanis un Oskars Ķibermanis šajā nedēļas nogalē startēs Pasaules kausā. Eiropas kauss bobslejā ir otrā līmeņa sacensības aiz Pasaules kausa.

Sestdien un svētdien notiks sacensības bobslejā. Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Nākamie trīs posmi notiks Vācijas trasēs – Altenbergā, Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/01/2022 16:37

“Riga” ir vienīgais klubs Baltijā, kura vērtība pēc “Transfermarkt” aplēsēm sasniedz 10 miljonus

“Optibet” Virslīgas klubs “Riga” kļuvis par vienīgo futbola organizāciju Baltijā, kuras vērtība pēc portāla “Transfermarkt” datiem sasniegusi 10 miljonus eiro. “Transfermarkt” dati norāda, ka šobrīd “Riga” sastāva vērtība ir 10,84…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…