Aparjods sasniedz savu karjeras labāko rezultātu Eiropas čempionātos un Pasaules kausā

Kristers Aparjods, sportazinas.com
Kristers Aparjods Foto: LKSF

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Oberhofā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā, kas vienlaikus ir arī Pasaules kausa astotā posma sacensības.

Pašlaik 20 gadus vecais Aparjods sasniedzis savu karjeras labāko rezultātu Eiropas čempionātos un Pasaules kausā pieaugušajiem.

Par Eiropas čempionu kļuva Krievijas kamaniņu braucējs Semjons Pavļičenko, kurš otrās vietas ieguvēju un savu tautieti Romānu Repilovu divu braucienu summā pārspēja par 0,044 sekundēm.

Savukārt Aparjods čempionam zaudēja 0,181 sekundi. Aparjods abos braucienos bija ceturtais, kas gan netraucēja kāpt uz goda pjedestāla.

Tikmēr 12.vietu Pasaules kausā un Eiropas čempionātā izcīnīja Inārs Kivlenieks, kurš uzvarētājam zaudēja 0,572 sekundes. Pirmajā braucienā viņš bija 23., bet otrajā braucienā uzrādīja astoto rezultātu.

Savukārt Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis Pasaules kausā ieņēma 15. un 17.vietu, zaudēdami vairāk nekā 0,7 sekundes, bet Eiropas čempionātā viņiem bija 14. un 16.pozīcija. Dārzniekam braucienos bija 12. un 17.vieta, bet Rozītim desmitā un 23.pozīcija.

Jau ziņots, ka Latvijas kamaniņu sporta divnieks Juris un Andris Šici sestdien izcīnīja bronzas medaļas Eiropas čempionāta sacensībās. Tikmēr Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš Eiropas čempionāta ieskaitē ieņēma sesto un astoto vietu, bet Pasaules kausā viņiem bija septītā un devītā pozīcija.

Savukārt svētdien būs mači dāmām un komandu stafete.

Vienlaicīgi ar šo Pasaules kausa posmu Oberhofā notiek arī 50.Eiropas čempionāts. Pērn kontinenta meistarsacīkstes notika Siguldā, kur otro vietu izcīnīja brāļi Šici, kamēr stafetē Latvijai tika bronza.

Kopumā Latvija kopš neatkarības atgūšanas Eiropas čempionātos guvusi 13 medaļas – divus zeltus, četrus sudrabus un septiņas bronzas. Abi čempiontituli tika izcīnīti 2008. un 2010.gadā komandu sacensībās.

Šis ir priekšpēdējais Pasaules kausa posms, bet sezona tiks noslēgta 23.-24.februārī Sočos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par