Bots/Plūme PK posmā Vintenbergā tiek pie vietas uz pjedestāla

11/02/2023 17:26
Nokopēts
Mārtiņš Bots/Roberts Plūme

Bobslejs četriniekiem

Latvijas ekipāža ar pilotu Emīlu Cipuli sestdien Insbrukā ieņēma ceturto vietu Pasaules kausa posmā bobslejā, bet Jēkaba Kalendas pilotētais četrinieks ierindojās desmitajā vietā. Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi startēja ar astoto numuru, pirmajā braucienā sasniedzot labāko laiku starta metros un trešo labāko laiku brauciena finišā, no līderpozīcijās esošā vācieša Frančesko Frīdriha pilotētā četrinieka atpaliekot 0,18 sekundes.

Frīdrihs ar stūmējiem Torstenu Margisu, Kendiju Baueru un Aleksandru Šilleru laboja trases rekordu, finišējot 50,28 sekundēs. Starta rekords kopš 2013.gada joprojām pieder latviešiem Oskaram Melbārdim, Daumantam Dreiškenam, Arvim Vilkastem un Intaram Dambim – 4,93 sekundes. Otro vietu pēc brauciena ieņēma britu pilota Breda Hola ekipāža, līderiem zaudējot 0,15 sekundes, bet Cipulim sekoja mājinieks Markuss Treihls (+0,22), kā arī vācieši Johanness Lohners (+0,23) un Kristofs Hāfers (+0,33).

Kalenda ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Mareku Lazdānu 21 ekipāžas konkurencē startēja ar 12.numuru un ierindojās devītajā vietā braucienā, līderiem piekāpjoties 0,49 sekundes. Otrajā braucienā Cipulis pieļāva vairākas nelielas kļūdas, kas ļāva viņam garām paspraukties Lohneram.

Uzvaru izcīnīja Frīdrihs, kas arī otrajā braucienā bija ātrākais, divu braucienu summā finišējot ar laiku minūte un 40,65 sekundes. Viņš divu braucienu summā par 0,19 sekundēm apsteidza Hola ekipāžu, par 0,34 sekundēm – Lohneru un par 0,42 sekundēm – Cipuli, kurš braucienā sasniedza ceturto labāko laiku. Kalenda otrajā braucienā ierindojās desmitajā vietā, desmito vietu ieņemot arī summā. Viņš Frīdriham zaudēja 1,03 sekundes.

Svētdien plkst.15.30 un plkst.17 pēc Latvijas laika sportisti četriniekos tiksies atkārtoti, aizvadot pēdējā posma sacensības. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “TV3 Sport Open”.

2022./2023.gada Pasaules kausa sezona nākamnedēļ Siguldā tiks noslēgta, bobslejistiem divreiz spēkojoties divnieku sacensībās.

Cipuļa četrinieks šādā pašā sastāvā pagājušajā nedēļā Sanktmoricā pasaules čempionātā izcīnīja sudraba medaļu. Cipulim, Spriņģim un Nemmem tā bija pirmā medaļa pasaules čempionātos, bet Miknis 2019.gadā kļuva par vicečempionu Oskara Ķibermaņa četrinieka sastāvā. Kalenda ar stūmējiem Bebrišu, Kaufmani un Kristu Lindenblatu pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, finišēja ar sliktāko laiku 21 ekipāžas konkurencē un sacensības neturpināja.

Pirmos trīs Pasaules kausa posmus Ziemeļamerikā latvieši izlaida. Pēc tam Cipulis Vinterbergā bija septītais, bet Altenbergā – sestais un septītais. Debitants Kalenda sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās ierindojās 14.vietā, otrajās piedzīvoja kritienu, bet trešajās ieņēma 16.vietu. Latvijas pēdējo gadu labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, šosezon nestartē.

Kamaniņas, divnieki

Latvijas  duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Vinterbergā Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā ieņēma trešo vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās desmitajā vietā.

Pirmajā braucienā Bots ar Plūmi ieņēma trešo vietu, brauciena uzvarētājiem vāciešiem Tobiasam Vendlam un Tobiasam Arltam piekāpjoties 0,175 sekundes.vOtrie 0,138 sekundes aiz vāciešiem bija austrieši Juri Tomass Gats un Rikardo Martins Šepfs. Otra Latvijas ekipāža Ševics-Mikeļševics/Krasts ierindojās 11.vietā 18 divnieku vidū, vāciešiem zaudējot 0,452 sekundes.

Bots/Plūme pirmajā braucienā startēja kā 15., bet Ševics-Mikeļševics/Krasts – kā pēdējie no 18 ekipāžām. Otrajā braucienā Bots un Plūme sasniedza ceturto ātrāko laiku, palaižot garām vāciešus Toni Egertu un Sašu Benekenu, taču apsteidzot austriešus, kuri braucienā ierindojās vien 11.vietā, atkrītot uz sesto vietu divu braucienu summā.

Uzvaru svinēja Vendls/Arlts, kuri divus braucienus veica minūtē un 27,141 sekundē. Viņi par 0,430 sekundēm apsteidza Egertu un Benekenu un tieši par pussekundi – Botu un Plūmi, kuriem tas bija piektais goda pjedestāls šīs sezonas Pasaules kausa posmos. Tuvākie sekotāji austrieši Janniks Millers un Armins Fraušers atpalika par 0,061 sekundi.

Ševics-Mikeļševics/Krasts otrajā braucienā sasniedza desmito labāko laiku, uz desmito vietu pakāpjoties arī divu braucienu summā. Viņi uzvarētājiem zaudēja 0,888 sekundes.

Kopvērtējumā pirmo vietu ar 714 punktiem ieņem Vendls un Arlts, par 14 punktiem apsteidzot Egertu un Benekenu. Bots/Plūme ar 595 punktiem ir trešie, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts tikuši pie 338 punktiem un ieņem desmito vietu. Bots/Plūme sezonas veiksmīgāko nogriezni aizvada pēc jaunā gada – Siguldā Pasaules kausa posmos viņi vispirms svinēja uzvaru, bet pēc tam izcīnīja sudraba medaļas, savukārt pirms nedēļas latvieši Altenbergā bija trešie. Arī Ševics-Mikeļševics/Krasts mājas trasē parādīja vislabākos rezultātus, izcīnot piekto un trešo vietu.

Kamaniņas, vīrieši

Latvijas sportists Kristers Aparjods sestdien Vinterbergā Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā ieņēma astoto vietu, Gints Bērziņš finišēja devītais, bet Kaspars Rinks pirmajā braucienā nefinišēja.

Pirmajā braucienā astotajā vietā ierindojās Bērziņš un devītajā – Aparjods, labākā rezultāta īpašniekam vācietim Maksam Langenhānam zaudējot attiecīgi 0,313 un 0,334 sekundes. Rinks piedzīvoja kritienu, nolaužot slieču “ragu”.

Otro vietu braucienā ieņēma austrietis Jonass Millers, Langenhānam zaudējot 0,025 sekundes, bet trešo vietu – Itālijas braucējs Leons Felderers, atpaliekot no vācieša 0,079 sekundes. Otro braucienu labāk veica Aparjods, ieņemot piekto vietu braucienā un apdzenot Bērziņu divu braucienu summā. Viņš uzvarētājam vācietim Langenhānam piekāpās 0,633 sekundes.

Bērziņš trases vidusdaļā kļūdījās arī otrajā braucienā, braucienā ieņemot 11.vietu un divu braucienu summā finišējot devītajā vietā 0,782 sekundes aiz uzvarētāja. Langenhānam, kurš divu braucienu summā trasē pavadīja minūti un 45,687 sekundes, trīs sekundes desmitdaļas piekāpās Millers un 0,322 sekundes – uzvarētāja tautietis Felikss Lohs, kurš pēc pirmā brauciena bija piektais.

Līderpozīcijās Pasaules kausa kopvērtējumā ar 665 punktiem joprojām ir itālis Dominiks Fišnallers, kurš sestdien kļūdījās pirmajā braucienā un summā ieņēma ceturto vietu. Otrais ar 566 punktiem ir Lohs, trešais ar 508 punktiem – austrietis Volfgangs Kindls. Aparjods ar 480 punktiem ieņem piekto vietu, Bērziņš ar 359 punktiem ir devītais, bet Rinks ar 23 punktiem dala 36.pozīciju 39 sportistu vidū.

Juniors Kaspars Rinks, kurš piektdien bija sestais Nāciju kausā, pirmajā braucienā startēja ar 12.numuru, Gints Bērziņš – ar 17., bet Kristers Aparjods – ar 27.numuru 28 kamaniņu braucēju vidū. Aparjods pirms sacensībām Vinterbergā šosezon visās sacensībās bija bijis labāko desmitniekā un labāko rezultātu sasniedza Siguldā, vispirms izcīnot uzvaru vieniniekos un komandu stafetē, bet Eiropas čempionāta Pasaules kausa posmā finišējot trešajā vietā un uzvarot komandu stafetē.

Arī Bērziņam labāko rezultātu šosezon līdz šim bija izdevies sasniegt Siguldas trasē, Pasaules kausa posmos ieņemot attiecīgi septīto un sesto vietu, šajā vietā finišējot arī Eiropas čempionātā, bet U-23 konkurencē izcīnot uzvaru. Savukārt Rinks pievienojās pieaugušo izlasei pēc divu pasaules junioru čempiona nosaukumu izcīnīšanas un Junioru pasaules kausa sezonas beigām. Vīriešu divniekiem sacensības notiks plkst.15 un plkst.16.15, sacensības tiešraidē translējot televīzijas kanālam TV6.

Jau ziņots, ka divnieku sacensībās sestdien Latvijas duets Anda Upīte/Sanija Ozoliņa ieņēma ceturto vietu, bet Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna finišēja astotās. 15 labāko rezultātu īpašnieki kvalificējas svētdien gaidāmajam Sprinta kausam, kurā sezonas noslēdzošajās sacensībās tiks dalīti Mazie kristāla globusi. Pirms tam pamatsacensības aizvadīs sieviešu vieninieku kamanas.

Nākamnedēļ astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts vēl nedēļu vēlāk – Vinterbergā, kur sportisti šosezon atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

Kamaniņas, sieviešu divnieki

Latvijas duets Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sestdien Vinterbergā Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā ieņēma ceturto vietu divnieku sacensībās, bet Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna finišēja astotās.

Pirmajā braucienā Upīte ar Ozoliņu ierindojās ceturtajā vietā, otrajā sasniedza piekto ātrāko laiku un summā palika turpat aiz goda pjedestāla, uzvarētājām vācietēm Jesikai Dēgenhartai un Šaijenai Rozentālei divu braucienu summā zaudējot 0,537 sekundes.

Vācietes, kuras finišēja minūtē un 28,288 sekundēs, par 0,220 sekundēm apsteidza Austrijas pāri Selīna Egle/Lara Mihaela Kipa un par 0,246 sekundēm – itālietes Andreu Feteri un Marionu Oberhoferi.

Otrs Latvijas duets Ziediņa/Zvilna ieņēma astoto vietu desmit divnieku konkurencē, vācietēm zaudējot 1,452 sekundes. Viņas atsevišķos braucienos izcīnīja astoto un septīto vietu. Ziediņa/Zvilna pirmajā braucienā startēja pirmās, bet Upīte/Ozoliņa – pēdējās.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmās ar 770 punktiem ir itālietes Fetere un Oberhofere, par 70 punktiem apsteidzot austrietes Egli un Kipu, bet par 99 punktiem – Dēgenhartu un Rozentāli. Upīte/Ozoliņa ar 435 punktiem ir piektās, bet Ziediņa/Zvilna ar 81 punktu ieņem 13.vietu 14 divnieku konkurencē.

Sieviešu divniekiem debitējot Pasaules kausā, latvietes nestartēja posmos Ziemeļamerikā, bet Eiropā Upīte/Ozoliņa bija ceturtās Insbrukā un Altenbergā, kā arī pirmās un otrās Siguldā. Titulētās juniores Ziediņa/Zvilna pirms nedēļas Altenbergā neveiksmīgi debitēja Pasaules kausā, ieņemot pēdējo – 11.vietu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.33
4.33
1.68
4.75
4.2
1.63
3.1
3.75
2.15
3.6
3.4
2.05
5.5
3.8
1.63
5.25
4.2
1.58
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām