Apdraudēta Itālijas dalība 2020. gada olimpiskajās spēlēs

07/08/2019 16:35

Itālijas dalība nākamā gada olimpiskajās spēlēs var būt apdraudēta, ja tā plāno pieņemt izvirzīto sporta likumprojektu, kas nepavisam nepatīk Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK).

SOK jau nosūtījusi vēstuli Itālijas Olimpiskajai komitejai (CONI), brīdinot to, ka jaunie likuma grozījumi ietekmētu CONI neatkarību.

Jaunā likumdošana ļauj Itālijas valdībai veikt reformas olimpiskajos sporta veidos. Likumdevēji gan piebilst, ka CONI neatkarība tiks cienīta un ievērota.

Tikmēr Džeims Makleods, kurš ir olimpiskās solidaritātes direktors, kā arī atbild par nacionālo olimpisko komiteju attiecībām, uz šīs vēstules lika savu parakstu, piebilstot, ka jaunie likuma grozījumi neietu roku rokā ar Olimpisko hartu.

Viņš ierosināja grozījumus atlikt un uzsvēra, ka CONI nevajadzētu tos atbalstīt, jo vienpusējais valdības lēmums paredz reorganizāciju olimpiskajā komitejā.

“CONI vajadzētu būt autonomai un juridiski neatkarīgi pārvaldītai, ņemot vērā Olimpisko hartu un pašas organizācijas statūtus, kas atbilst valsts likumdošanai,” teica Makleods.

CONI tiek brīdināta vien nepilnus divus mēnešus pēc tam, kad Milāna un Kortīna d’Ampeco ieguva tiesības rīkot 2026.gada ziemas olimpiskās spēles.

2015.gadā pēc valdības iejaukšanās vietējās olimpiskās komitejas darbībā diskvalifikāciju saņēma Kuveita, kuras sportisti Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs startēja zem neitrāla karoga. Diskvalifikācija tika atcelta vien šogad jūnijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
24/10/2021 07:24

Porziņģim “double-double”, Dalasa izcīna pirmo uzvaru šosezon (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks”, kuru pārstāv Kristaps Porziņģis, izcīnīja pirmo uzvaru šosezon, ar 103:95 pārspējot Toronto “Raptors”. Līdz pat trešās trešdaļas vidum Dalasa atradās iedzinējos,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…